ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
מייקילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/04/2006 · הודעות: 692 · מיקום: גליל

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 10:23
נושא ההודעה: קול מקוטע בסקייפ תחת לינוקס

שלום,
אני בארץ' 64/KDE עדכני לחלוטין.
במחשב כרטיס גרפי ATI כולל יציאת HDMI, אך אני משתמש ב pulse audio וברכיב השמע האנלוגי המובנה בכרטיס האם שלי.
אני מצליח להשתמש בסקייפ (גרסה 2.2.0.35) אך הקול (כאשר אני מתקשר למנוי ה"בדיקה") קטוע ולא ברור - גם כאשר אני מוריד כמעט למינימום את עצמת השמע.

אשמח לעזרה.

ברצ"ב, פלט מסוף עם פרטי החומרה והמודולים שלי.

תודה!

קוד:

$ ls -l /sys/module/snd/holders                                                                                                                                                   
total 0                                                                                                                                                                                       
lrwxrwxrwx 1 root root 0 Jul 11 09:34 snd_hda_codec -> ../../snd_hda_codec                                                                                                                   
lrwxrwxrwx 1 root root 0 Jul 11 09:34 snd_hda_codec_hdmi -> ../../snd_hda_codec_hdmi
lrwxrwxrwx 1 root root 0 Jul 11 09:34 snd_hda_codec_realtek -> ../../snd_hda_codec_realtek
lrwxrwxrwx 1 root root 0 Jul 11 09:34 snd_hda_intel -> ../../snd_hda_intel
lrwxrwxrwx 1 root root 0 Jul 11 09:34 snd_hwdep -> ../../snd_hwdep
lrwxrwxrwx 1 root root 0 Jul 11 09:34 snd_pcm -> ../../snd_pcm
lrwxrwxrwx 1 root root 0 Jul 11 09:34 snd_timer -> ../../snd_timer
miki /home $ cat /proc/asound/modules
 0 snd_hda_intel                                                                                                                                                                             
 1 snd_hda_intel                                                                                                                                                                             
miki /home $ aplay -l                                                                                                                                                                         
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****                                                                                                                                                   
card 0: SB [HDA ATI SB], device 0: ALC889 Analog [ALC889 Analog]                                                                                                                             
  Subdevices: 1/1                                                                                                                                                                             
  Subdevice #0: subdevice #0                                                                                                                                                                 
card 0: SB [HDA ATI SB], device 1: ALC889 Digital [ALC889 Digital]                                                                                                                           
card 1: Generic [HD-Audio Generic], device 3: HDMI 0 [HDMI 0]                                                                                                                                 
miki /home $ lsmod|grep '^snd' | column -t                                                                                                                                                   
snd_hda_codec_hdmi     22784   1                                                                                                                                                             
snd_hda_codec_realtek  297871  1                                                                                                                                                             
snd_hda_intel          22186   2                                                                                                                                                             
snd_hda_codec          77543   3   snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel                                                                                                     
snd_hwdep              6342    1   snd_hda_codec                                                                                                                                             
snd_pcm                73736   3   snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_intel,snd_hda_codec                                                                                                             
snd_timer              19488   1   snd_pcm                                                                                                                                                   
snd                    57256   11  snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_timer                                                           
snd_page_alloc         7161    2   snd_hda_intel,snd_pcm                                                                                                                                     
miki /home $ ls -l /dev/snd                                                                                                                                                                   
total 0                                                                                                                                                                                       
drwxr-xr-x  2 root root       80 Jul 11 05:57 by-path                                                                                                                                         
crw-rw----+ 1 root audio 116,  8 Jul 11 05:57 controlC0
crw-rw----+ 1 root audio 116, 11 Jul 11 05:57 controlC1
crw-rw----+ 1 root audio 116,  7 Jul 11 05:57 hwC0D0
crw-rw----+ 1 root audio 116, 10 Jul 11 05:57 hwC1D0
crw-rw----+ 1 root audio 116,  6 Jul 11 10:20 pcmC0D0c
crw-rw----+ 1 root audio 116,  5 Jul 11 10:19 pcmC0D0p
crw-rw----+ 1 root audio 116,  4 Jul 11 09:56 pcmC0D1c
crw-rw----+ 1 root audio 116,  3 Jul 11 09:56 pcmC0D1p
crw-rw----+ 1 root audio 116,  2 Jul 11 05:57 pcmC0D2c
crw-rw----+ 1 root audio 116,  9 Jul 11 10:03 pcmC1D3p
crw-rw----  1 root audio 116,  1 Jul 11 05:57 seq
crw-rw----+ 1 root audio 116, 33 Jul 11 05:57 timer

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
לולילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/11/2005 · הודעות: 2257 ·

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 10:29
נושא ההודעה:

אתה מציין "תחת לינוקס" - האם במערכות הפעלה אחרות הפעולה של סקייפ תקינה?
האם ניסית להקליט משהו או להשמיע משהו באמצעות המיקרופון?
הבעיה לא חייבת להתמקד ב"סקייפ תחת לינוקס".

חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 10:49
נושא ההודעה:

זה קורה לך תמיד או מידי פעם ?

אם תמיד, אז יש לך בעיה ברוחב פס, כנראה שאתה מעביר עוד הרבה דברים אצלך על אותו רוחב פס. אם מידי פעם, ובכן זה VoIP והוא שוב פעם מבוסס על רוחב פס, וגם תלוי אם יש איבוד פקטות לפעמים וכו'...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 11:14
נושא ההודעה: תשובות

א. זו לא בעיית חומרה - תחת חלונות (באותו מחשב) הסקייפ עובד ללא דופי באותו רוחב סרט.
ב. לא סביר שזו בעיית רוחב סרט משום ש:
    1. אני בחיבור מהיר 12/1 MB
    2. סה":כ קצב התקשורת מהמחשב (ביחידי הפועל כעת ברשת) בזמן התקשורת עם סקייפ הוא 7KB - פחות מ 1% מהקיבול
    3. כאמור, בחלונות, באותה רשת, אין בעיה.

הבעייה אכן קוראת תמיד בלינוקס.

מיייקי

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 12:22
נושא ההודעה:

כדי לבודד את הבעיה נסה לבצע הקלטה.
השתמש בווסת עוצמת הקול של פולסאודיו בלשונית capture כדי לכוונן את עוצמת הקול הנאותה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 13:54
נושא ההודעה: אין לשונית CAPTURE

לולי,
בהנחה שהתכוונת ל pavucontrol, אין לי לשונית capture.
יש לי לשונית recording ריקה,
לשונית input devices שבה בחרתי מיקרופון 2 (מיקרופון חיצוני שעובד בסקייפ)בעצמה 97
לשונית קונפיגורציה שבה בחרתי להתקן ה HDMI מצב כבוי OFF, ו internal audio שבו בחרתי Analog stereo Duplex/
בלשונית output devices יש לי: Internal audio Analog stereo בפורט Analog Output בעצמה 50%, וDigital stereo redwood HDMI בעצמה 78%.
אשמח לסיוע.

תודה מראש
מייקי

חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 14:53
נושא ההודעה:

נסה להעזר בזה:
https://jira.skype.com/browse/SCL-454

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 17:24
נושא ההודעה: חוסר בערוצים ב KMIX

לולי תודה,
לפני שאני מנסה ל "שדרג למטה" את סקייפ, שמתי לב שב KMIX, תחת טאב Playback devices יש לי רק Internal Analog Audio stereo ו Digital stereo HDMI . אין לי MUX או כל ערוץ נוסף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 17:37
נושא ההודעה:

הערת אזהרה: מעולם לא נגעתי בארץ' (אני יודע שההפסד כולו שלי) ולכן הכתוב מטה הוא רק ניחוש מושכל.

חיפוש בגוגל על בעיה דומה לשלך הביא לינק שהפנה לוויקי של ארץ':
https://wiki.archlinux.org/index.php/Alsa#Set_the_default_sound_card

אם אחרי שאתה מוודא שכל ההגדרות הן לפי מה שכתוב שם זה עדיין לא עובד - אני מרים ידיים (לא לדאוג - השתמשתי בדאודורנט...). ספציפית, יש שם פסקה הנוגעת לסאונד מקוטע הייתי מתחיל משם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/07/2011 - 19:11
נושא ההודעה: Re: חוסר בערוצים ב KMIX

מייקי :
לולי תודה,
לפני שאני מנסה ל "שדרג למטה" את סקייפ, שמתי לב שב KMIX, תחת טאב Playback devices יש לי רק Internal Analog Audio stereo ו Digital stereo HDMI . אין לי MUX או כל ערוץ נוסף.

אתה צריך את הלשונית capture devices.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/07/2011 - 11:01
נושא ההודעה: נפתר ע"י שינוי קצב הדגימה של PA באופן הבא

נפתר ע"י הוספת השורות הבאות לקובץ /etc/pulse/daemon.conf ואתחול לאחר מכן.
קוד:

high-priority = yes
nice-level = -11
realtime-scheduling = yes
realtime-priority = 5
resample-method = src-sinc-best-quality

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/07/2011 - 11:42
נושא ההודעה: