ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 21:24
20 נושא ההודעה: פרוייקט חדש - גירסת לינוקס ל"תורת אמת"

-------------------------------------------------
עריכה למי שפוגש את הדיון עכשיו:

האתר של הפרוייקט נמצא עכשיו כאן:
http://orayta.googlecode.com/

ורשימת התפוצה שלו כאן:
http://groups.google.com/group/toratemetqt
-------------------------------------------------

בעקבות הדיון על הרצת פרוייקט השו"ת ב wine, התברר לי שבעצם, כשחושבים על זה, אין שום תוכנה מהסוג הזה ללינוקס. (מלבד ויקיטקסט, כמובן).
בעקבות כך פניתי ליוצר של "תורת אמת" וניסיתי לברר איתו האם ניתן להסב את התוכנה ללינוקס. בסופו של דבר המסקנה מההתכתבות שלי איתו היא שקוד המקור המקורי, מלבד הייתו סגור (והוא לא יכול לשלוח לי את כולו גם אם ירצה) - כתוב בצורה שיהיה קשה מאוד להסב ללינוקס.
עם זאת, הוא הסביר לי באופן כללי את המבנה של קבצי המקור של התוכנה (שהם תחת רשיון CC או GPL), ואיחל לי בהצלחה בכתיבת תוכנה ללינוקס Smile

אז ישבתי וכתבתי.
מסתבר שקבצי המקור הם חצי קבצי HTML כאלה, שצריך לעבור עליהם, לעבד אותם קצת, ולהוציא HTML שמוצג בעזרת HTML Viewer פשוט בתוך התוכנה.
כרגע - רק על זה עבדתי. לא כתבתי שום gui, שום חיפוש, שום דבר אחר. רק תוכנה פצפונת שקוראת קובץ מקור ומצייאת קובץ HTML (תקני בדר"כ, בדקתי Smile ).

במקור כמובן תכננתי ליצור תאימות מלאה עם הקבצים המקוריים. עם זאת, מסתבר שהדרך שבה יצרו את הקבצים האלה הייתה בצורה של "רגע, אני רוצה שזה יראה קצת שונה... טוב, הנה, נשנה פה ככה, נוסיף הגדרה כזאת, נכתוב קוד שממש אותה, הנה, עכשיו רק נשנה טיפה פה - יופי!!!". יעני - כל פעם שרצו להוסיף משהו חדש פשוט שיחקו קצת בקוד, קצת בקבצי המקור - וברגע שיצא מה שרצו עזבו את זה.
אין לי ביקורת לגביהם, אני מניח שהיו להם דברים אחרים לעשות, אבל זה יצר מצב שהמבנה של הקבצים די מעפן בהרבה ענינים, וממש אין תאימות ביניהם.
לכן החלטתי שגם אני לא שומר על תאימות איתם. אני כותב קוד כמה שיותר פשוט, ואם יש צורך אני משנה את קבצי המקור עד שיראה טוב, אם כי לא בהכרח זהה למה שהתוכנה המקורית הציגה.

וכאן אני צריך עזרה. קודם כל - לעבור על הקוד שלי. אני יודע שלא כיף לעבור על קוד של אחרים, אבל אני לא מתכנת מדהים, ואף פעם לא למדתי תכנות בצורה מסודרת (אלא אם כן הבגרות נחשבת Rolling Eyes ), וחבל שזה ישאר עם המון באגים לנצח. 

חוץ מזה, וזה העיקר - צריך לעבור על כל מקור ומקור - ולודא שהוא נראה טוב - ואם לא, לערוך אותו, ואם צריך כמובן לשפר את התוכנה כדי שתציג אותו כמו שצריך.
זה די הרבה עבודה - אבל אם אני לא אעשה אותה לבד זה יהיה הרבה יותר קל Smile.

את קוד המקור העליתי לכאן (זה מספיק קשור למקורות [שאגב לא מתה, רק בשנת חורף] כך שאני לא חושב שיש בעייה להעלות את זה לשם) - https://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=151628&package_id=308346

ניסיתי לתעד כמה שיותר ולהבהיר מה שאני עושה - אבל אני אשמח לענות על כל שאלה כאן או באיימל.

משה

נערך לאחרונה על-ידי משה בתאריך 04/06/2010 - 12:26, סך-הכל נערך 2 פעמים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 21:32
נושא ההודעה:

סוף סוף מישהוא מרים את הכפפה
הטלבתי לשלוח את הרעיון הזה של תורת אמת ללינוקס
אבל עד שבאתי להחליט אתה עושה את העבודה
לצערי הרב אני לא טוב בתיכנות אבל כל עזרה שתרצה אני יכול לנסות

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 21:45
נושא ההודעה:

תודה על התגובה Smile

אז כן, כמו שציינתי אני זקוק לעזרה - ובעיקר לא בתכנות.

אם תוכל תשיג לעצמך את קבצי המקור של הספרים ב"תורת אמת" (רק עכשיו חשבתי על זה שצריך לחלץ אותם מ exe ולאנשים כאן יהיה קשה, אז אני אשתדל להעלות אותם עוד מעט) ותתחיל לרנדר אותם עם התוכנה. כל דבר שלא נראה לך כמו שצריך - אנא דווח. אם תוכל להשוות את זה לתוכנה המקורית - מה טוב.

וכן - יש כמה שינויים במבנה שצריך לשנות (לא תמיד תשים לב שיש בעייה, אבל עדיין חסר משהו) . הרשימה שעולה לי בראש היא כזאת:
- השורה הראשונה שונה מאוד מאשר מה שהיא צריכה להיות אצלי. את כולה צריך בדר"כ למחוק, ולהשאיר רק את comments (אם כי בדר"כ צריך למחוק שם את ה "לפ" שתקוע בסוף ולא ברור לי מה ענינו), אם יש rus1 2 או 3 ב cosmetictype אז לרשום את זה בנפרד בצורה של &rus2=- לדוגמא. יש עוד כמה דברים שהייתי רוצה לשנות שם, אבל עוד לא מימשתי אותם, אז אני אפרט על זה בהמשך.

- בספרים כמו גמרות יש שמות מיוחדים לדפים, שמופעים שם אחרי //. אצלי זה נקרא רק אם זה אחרי |, אז צריך לשנות גם את זה.

אוף, לא עולה לי כל השאר עכשיו. בע"ה כשאני אזכר אני אדווח.

תודה רבה,
משה

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 21:53
נושא ההודעה:

ממש לא בא לי להיות זה שנותן עצות בדיעבד...
אבל אם בכל זאת אתה חושב ששנשארה הרבה עבודה, אולי כדאי שאני אתייחס.
והדגשה לפני שאתחיל - אין לי שום כוונה לפגוע/להעליב/לרדת/להוריד בטחון עצמי/לרפות את ידיך או כל דבר אחר. יישר כח על המאמץ.
לא פרסמת דוגמאות לקבצי מקור, אז קצת קשה לי להבין איך הם נראים (קראתי את התיאור בקוד אבל הייתי שמח לדוגמה), אבל בתחושתי יהיה קל לבנות דבר כזה באמצעות PHP כאשר הוא גם יוצר לך די בקלות ממשק HTML (הרי לזה הוא נועד), כי זו שפה שדי נוח לעבד איתה טקסטים. כמובן שניתן פרל/פייתון או אחרות.
אני אישית סיימתי לא מזמן פרויקט כזה, אני חושב שקצת יותר מסובך אפילו, של קורא תנ"ך וברית חדשה. זה כלל כתיבת סקריפטים להמרה מ-XML מסוים ל-XML פשוט יותר, ואז את הקורא עצמו שקורא את ה-XML, מציג ב-HTML ומאפשר דברים נוספים כמו חיפוש, שינוי גודל וכו'. הפרויקט מומש ב-PHP עם AJAX חזק מאוד, כי מדובר בתוכנה לרשת הפנימית בבית שלי.
אני סבור שמימוש של פרויקט כמו שלך (רק אציין שאני לא מכיר את "תורת אמת", אני מדבר מהרושם שנוצר לי עליה ממך ומגוגלינג קצר) ב-CPP ייצור קצת עבודה מיותרת.
בקיצור, אם נותרה לך גם עבודה על בניית הממשק, שקול מעבר לתשתית WEB, כולל PHP כשפת שרת (או אחרת אם נוחה לך) ו-HTML כולל AJAX ללקוח. לתוכנה בקנה מידה גדול זה יאפשר גם שימוש ברשת (או מקוון באינטרנט), וגם יאפשר המרה מאוד קלה לפלטפורמות נוספות.
במקרה ותחליט על הכוון הזה אני אשמח לסייע עם הקוד והזמן שלי.

בכל אופן, שוב יישר כח על העבודה, גם אם תחליט להשאר עם הפלטפורמה הנוכחית שיהיה לך המון בצלחה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 22:07
נושא ההודעה:

אני לא יודע אם זו מטרת הפרויקט אבל יכול להיות שהרעיונות האלו יעניינו אותך:

1. הקראת פרקים
2. מעבר עכבר יציג פרוש
3. אפשרות לקבוע את רמת הסבר כך שיתאים גם לתלמידים בתיכון גם לילדים וגם...

חזרה לתוכן הדיון
חמוס במשקפייםאורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 22:17
נושא ההודעה: ועוד רעיון

אני ממליץ מאוד להסתכל בדרך שבה ביצעו את זה פרוייקטים כמו zekr וכמו gnomesword. הם כוללים הרבה מהפיצ'רים שהוזכרו כאן, כולל שילוב הקראות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 22:20
נושא ההודעה:

קצת ביקורת בונה לגבי ה-HTML שלך:
1. תמיד שמים פרמטרים בתוך גרשיים:
קוד:
<div class="Section1">

2. אני מניח שתוכל לשים "dir="rtl בתוך תג ה-HTML ולא בכל DIV בנפרד (ככה כל המסמך פשוט מיושר לימין)
3. הגדרות עיצוב רצוי לרכז באמצעות class ולא סתם בתוך style. את כל העיצוב תשים בקובץ CSS נפרד, ואליו תקשר מה-HTML. כך גם יהיה ניתן בקלות ליצור ממשקים אחרים, עמוסים יותר או פחות, בלי מאמץ גדול מדי.
4. אם אתה רוצה לייצר XHTML (אני לא רואה סיבה למה לא) אז לתגים בלי סוגר תשים סלאש בסוף:
</br>
זהו בינתיים.
מצטער שאני לא עוזר עם ה-C++, אני פשוט לא כזה שולט בשפה הזו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 22:29
נושא ההודעה:

אין תוכנה לצפיה ולחיפוש במסמכי כבר
שרק צריך להכניס לתוכה טקסטים
תחשבו ליצור תוכנה כזאת

ואז בנפרד להוסיף מאגרי תורת אמת
ככה שעוד אנשים יעזרו כדי ליצור תוכנה כזאת כי זה יעזור להם
גם יהיה יותר קל לעזכן את התוכנה (צריך רק להוסיף את הקבצים החגשים ולא להתקין מחדש)
וזה ישפיע על הקטע של EBOOK ויהיה אפשרי לכתוב הערות למקורות וכאלו
לסמן אותם וכדו' וכדו'

חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 01/02/2009 - 23:24
נושא ההודעה:

תודה רבה על התגובות.

MBD:
חשבתי על php בעצמי, אבל...
קודם כל, אני לא שולט בשפה. זה לא שב c++ אני ממש שולט, אבל ב php אני שולט פחות Smile.
חוץ מזה, במקור בכלל ניסיתי עם ruby (למה? היה בא לי ללמוד את השפה, ויש לה שם מגניב...) ועם פייתון, אבל זה פשוט לקח שנים... אז אני לא יודע על php , אבל ברגע שראיתי מה קרה עם ruby ו python, ויתרתי על שפות סקריפט. (אמנם מדובר במחשב חלש, אבל ב c++ זה עדיין קורה מהר יותר משאני יכול למדוד, ואילו שם יכולתי לחכות המון זמן).

לגבי דוגמא, אתה צודק. כשיהיה לי כח אני אעלה דוגמא + פרוט של מה צריך לשנות.

לגבי ה HTML: HTML אני יודע אפילו פחות מphp. ז"א, אני מכיר את התחביר רק דרך גוגל וניסוי וטעייה. ככה שאני עדיין לא סגור על ההבדל בין xhtml לרגיל, ולכן בכלל לא ברור לי מה אני צריך (אם כי ב DOCTYPE כתבתי HTML רגיל אם זכור לי נכון - פשוט היה הדבר שנראה הכי סביר מבין ההצעות של האתר של w3c). אני יודע שאני יכול לעשות RTFM, אבל אין לי כח עכשיו לכלום...
לגבי ההערות הספציפות: תודה, יטופל בלנ"ד.

לכל שאר ההצעות:
אני לא בונה עדיין gui. כבר ציינתי את זה. מי שרוצה לקחת את זה על עצמו - אני אודה לו מאוד. כרגע אני בסך הכל ממיר מהמקורות של "תורת אמת" ל html. לא יותר ולא פחות. ואת העניין ההוא כמעט סיימתי (חוץ מרשימת ה TODO שבתוך הקוד...) ועיקר העבודה זה לוודא שבאמת כל המקורות מטופלים כראוי, ולשנות בהם מה שצריך כדי להתאים אלי (אני יודע שזה נשמע טפשי - אבל הסברתי למה זה ככה).
מי שרוצה לשמוע דברי תורה שלי על לתנ"ך / ללמוד איתי חברותא / שאני אלמד את הבן שלו בגן לקרוא כתב רש"י - מוזמן לפנות אלי. אבל זה ממש לא קשור לתוכנה הזאת.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 00:48
נושא ההודעה:

טוב, הוספתי כמה דברים לקוד, תיקנתי את מה שMBD אמר, והוספתי קובץ דוגמא קטן.
אני מקווה שהוא מובן, מחר בלנ"ד אני אנסה לפרט כאן יותר.

אני מנסה להעלות את קבצי המקור - אבל מדובר בעסק די גדול, אז אני עדיין באמצע.

תודה על העזרה,
משה

חזרה לתוכן הדיון
פיל-קטןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/05/2004 · הודעות: 1089 ·

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 02:11
נושא ההודעה:

הי משה,

כל הכבוד על היוזמה. אני לא מכיר את "תורת אמת", אבל כל הנגשה של המקורות היא בעיניי חיובית מאוד.

כמה נקודות מריפרוף על הקוד:

1. תחליף את הפונקציה to_char שלך בקריאות ל-string::c_str

2. ב-main, הגדרת string רק כדי להפוך אותו למערך של char. זה מיותר פעמיים:

2.1. יכולת פשוט לכתוב
קוד:

char p[] = "/path/to/file";

2.2. יכולת לקחת את הערך משורת הפקודה: בדוק ש-argc>1, וקח את argv[1].

3. למה stringify מקבלת double? אתה ממילא כל הזמן מעביר int...

אני מניח שיש עוד הרבה, אבל זה מה שצף לי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 10:48
נושא ההודעה:

תודה על ההערות, אלא בדיוק ההערות שאני מחפש כדי שאני אוכל לשפר את הקוד.

1. טופל, תודה. ידעתי שחייב להיות דבר כזה, אבל לא זכרתי מה הוא Smile
2 - טופל. עכשיו אפשר או להכניס את השם משורת הפקודה, או ישר בקוד, והקוד תוקן.
3 - סתם כי אולי יום אחד אני אשתמש בו עם שבר. זה משהו כללי שאפילו לא כתבתי לבד אלא על פי איזה הסבר באינטרנט ואני משתמש בו בכל מיני מקומות. זה משנה אם אני אשאיר את זה ככה?

אני אשתדל להעלות גרסא חדשה בקרוב עם התיקונים האלה ועוד כמה הוספות שלי.

כרגע העליתי גם את קבצי המקורות ואפשר להוריד אותם מאותו מקום. (החבילה נקראת books.tar.bz2)

תודה על העזרה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 13:37
נושא ההודעה:

העליתי את הגרסא החדשה לאתר(גרסא 0.0.3).
מבחינתי יש עכשיו מספיק אפשרויות כדי שכל קובץ יוכל להראות בסדר, ועם ממש מעט עבודה.

עכשיו אני צריך מתנדבים.
- קודם כל, מישהו שיבנה gui. זה באמת לא מסובך כמו שאמרתי כבר, אבל אין לי כח. למרות שאני יודע איך וכבר עשיתי את זה קצת, אני שונא לבנות gui בעזרת קוד. אני חושב ש gui צריך לבנות עם designer בלבד, כמו ב vb. עכשיו כולם פה הולכים לצעוק עלי "מה פתאום, ככה בונים זבל של קוד! gui כותבים רק בעזרת vim!!!" - יופי, מצויין. אז תבנו אתם את ה gui Smile. אני מרשה לכם להשתמש אפילו ב nano אם אתם רוצים Twisted Evil

- אבל עיקר מה שאני צריך זה אנשים שיתנדבו לעבור על המקורות. זה אומר מישהו שיכתוב פה או יפנה אלי בדרך אחרת, ואני אשלח לו ערימה של קבצים שהוא צריך לעבור עליהם, לשנות קצת אם צריך, לשמור, ולשלוח לי בחזרה. זה הכל. יש רק 750 קבצים בערך, ככה שאם יש כמה אנשים שמתנדבים אפשר לסיים את זה בעתיד הנראה לעין.
כמובן שאם במהלך העבודה על הקבצים נתקלים בבאג או בפיצ'ר שחסר, צריך לדווח לי (או לתקן לבד אם ממש רוצים, ולשלוח לי פאטצ' Very Happy ).

אז מי מתנדב?

משה

חזרה לתוכן הדיון
ypלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/08/2007 · הודעות: 826 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 19:21
נושא ההודעה:

הי משה חזק וברוך (וי"א ישר כח)
לעבור על ...כלומר לקרוא/להגיה תטקסטים מטעויות שגיאות כתיב וכאלה?
או לבדוק שנערך יפה וכו
בכל מקרה אין לי בעיה ,שלח כבר משו ל א.י.מ.ל yspertz בג.ו.ג.ל. ק.ו.ם
ותכתוב מה באמת צריך או חשוב לך
בהצלחה
נב בעבודה אני תמיד בונה ת GUI S עם משו גראפי ועורך תקוד אחר כך
גם חוסך זמן וגם יוצא יפה

חזרה לתוכן הדיון
ypלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/08/2007 · הודעות: 826 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 19:26
נושא ההודעה:

דרך אגב מזה כל הבחורות ב sourceforge בצד
האם זה רק אצלי ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 20:25
נושא ההודעה:

הצעה:
תשקול לייצר קוד XML. זו היא שפה לייצוג של מידע, דומה בהרבה דברים ל-HTML, וממש קל ליצור ממנה HTML, אבל תוכנות מחשב עובדות איתה הרבה יותר טוב. למשל, כדי לממש חיפוש, בקובץ HTML זה מסובך, כי צריך להתעלם מהתגים, ולעומת זאת, ספריות XML כוללות פונקציות מובנות לחיפוש, שגם יתנו לך את הענף (כלומר ספר, פרק ופסוק) בהם הביטוי נמצא. ה-XML משמש למעשה כמסד נתונים, ומעליו ניתן לבנות כל תוכנה שתרצה (בממשק וובי או gui רגיל). ככה תהפוך את המידע של התוכנה לנגיש, ובאותו מחיר גם תקל על פיתוח של ממשקים.

ולגבי gui אגב - אני אישית כותב רק עם vim.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 20:55
נושא ההודעה:

yp :
האם זה רק אצלי ?

??? אני אמנם גולש דרך "רימון" אבל אצלי אין זכר לשום דבר כזה... גם לא נשמע לי הגיוני שיהיה. בכל מקרה -כדאי לגלוש תמיד עם adblock, רוב השיקצע מסונן ומה שלא אפשר לסנן ידנית. חוץ מזה שברגע שמתרגלים לגלוש בלי פרסומות, פשוט קשה להגמל מזה Very Happy

ובחזרה לעניין עצמו:
כן MDB, אני יודע כמה xml זה טוב. את "מקורות" האמיתי אני באמצע לשכתב כך שיעבוד עם xml.
אבל כרגע אין לי את הברירה הזאת. קבצי המקורות במקרה שלנו כבר קיימים, וכל מה שצריך זה לכתוב להם תמיכה. אם אתה מצליח לכתוב איזה סקריפט שבמכה אחת ימיר את כולם ל xml בלי הרבה התערבות - אז למה לא. מאחר ולי אין מספיק ידע כדי לעשות דברים כאלה, אני נאלץ לוותר על העניין.
לגבי החיפוש - לא כזה קשה להשמיט תגיות, ודווקא הפורמט הנוכחי יחסית מתאים לחיפוש - ולכן התוכנה צריכה לשחק איתו כדי שיצא html.

ואם אתה כותב gui ב vim (אני אגב משתמש בkate כשאני מוכרח לכתוב ככה) - אז אתה בדיוק מי שחיפשתי. אתה מוזמן לפתוח אותו ולהתחיל לכתוב ממשק פשוט להצגת ספרים ב html. הייתי ממליץ על qt, אבל אני אתן לך לבחור מה שנוח לך.
סגרנו?

yp: הכוונה בעיקר לוודא שהתצוגה בסדר (מבחינת שנוצר תוכן כמו שצריך, שהפונט בגודל מתאים , אבל דווקא לא הגהה וכדו' של הטקסט).
אני באמת צריך לכתוב פה תגובה עם פרוט של בדיוק מה צריך לבדוק ומה צריך לשנות - אני פשוט כל פעם דוחה את זה (ואני עומד לעשות את אותו דבר עכשיו Very Happy) ואז אני גם אגיד לך באיימל על איזה מקורות לעבור.
תודה רבה, ויישר כך גם לך.

משה 

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 21:09
נושא ההודעה:

מה שאני אומר, זה שכל מה שנשאר לך זה לשנות מעט (באמת מעט) את הסקריפט שלך (וכן, זה סקריפט, גם אם הוא כתוב ב-c++... Smile ) ככה שיוציא XML במקום HTML.
אז, נוכל לבנות תוכנה שמשמשת כממשק, והנתונים שלה יהיו קבצי ה-HTML.
כל מה שאתה צריך לעשות זה להגדיר את המבנה של ה-XML.
לגבי העזרה שלי עם הממשק - לא התנדבתי לזה, רק ציינתי שאני מסוג האנשים שיכולים... אין לי בעיה לעזור, אבל אני חושב שעדיף קודם כל לדאוג לתשתית הגונה, ואז יהיה הרבה יותר קל לכתוב ממשק כמו שצריך.
למעשה עם תשכתב את הקוד שלך שייצר XML אז נוכל לכתוב את הממשק ב-AJAX (כמו שאני אוהב...)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 21:16
נושא ההודעה:

yp :
האם זה רק אצלי ?

זה פרסומות
נסה מדריכים כמו
http://www.ubuntu-il.com/wiki/index.php?title=%D7%97%D7%A1%D7%99%D7%9E%D7%AA_%D7%A4%D7%A8%D7%A1%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA
זה יסיר חלק מהם

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 21:36
נושא ההודעה:

MBD :
מה שאני אומר, זה שכל מה שנשאר לך זה לשנות מעט (באמת מעט) את הסקריפט שלך (וכן, זה סקריפט, גם אם הוא כתוב ב-c++... Smile ) ככה שיוציא XML במקום HTML.
אז, נוכל לבנות תוכנה שמשמשת כממשק, והנתונים שלה יהיו קבצי ה-HTML.
כל מה שאתה צריך לעשות זה להגדיר את המבנה של ה-XML.
לגבי העזרה שלי עם הממשק - לא התנדבתי לזה, רק ציינתי שאני מסוג האנשים שיכולים... אין לי בעיה לעזור, אבל אני חושב שעדיף קודם כל לדאוג לתשתית הגונה, ואז יהיה הרבה יותר קל לכתוב ממשק כמו שצריך.
למעשה עם תשכתב את הקוד שלך שייצר XML אז נוכל לכתוב את הממשק ב-AJAX (כמו שאני אוהב...)

נראה לי שאני מתחיל להבין קצת יותר מה אתה מתכוון, אבל זה עדיין נראה לי קצת overkill.
אתה בעצם רוצה שכל פסוק, פרק פרשה, וכיו"ב יהיו בתוך תגית נפרדת, והקישורים יהיו קישורים לאותם תגיות? (אגב, איך זה מעכל ענינים כמו פרשות שלא בהכרח מתחילות/מסתיימות בסוף פרק אלא לפעמים באמצעיתו?)
איך בכלל מציגים xml? ממך נשמע שבעזרת ajax, אבל איך? זה פשוט באותה מידה?

תוך כדי התגובה אני באמת מתחיל להשתכנע שזה רעיון טוב, פשוט כי אני מתחיל לחשוב איך לממש את החיפוש, ומתחיל להיות לי חשוך בעיניים Confused .

אז אתה מוכן לפרט יותר (יצרה, תצוגה, וכו') כדי שאני אוכל לראות איך זה עובד, ואיך לממש את זה?

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 22:06
נושא ההודעה:

אם תשלח לי הודעה פרטית, אני אשלח לך במייל איך שמימשתי את התנ"ך שדיברתי עליו, כדי שתראה כמה זה פשוט.
הרעיון הוא כזה:
יש לך קובץ XML, שמגדיר תבניות בעלות משמעות. לצורך העניין ניקח דוגמה פשוטה, אבל כמובן שכל מידע מורכב יותר ניתן לייצג גם באופן הזה:
קוד:

<bible title="תנ''ך בעברית">
<book title="בראשית" id="ber">
<chapter id="1">
<v> בראשית ברא אלהים את השמים ואת הארץ</v>
<v> והארץ, היתה תהו ובהו, וחשך על-פני תהום ורוח אלהים, מרחפת על-פני המים</v>
<v> ויאמר אלהים יהי אור ויהי-אור</v>
<v> וירא אלהים את-האור כי-טוב ויבדל אלהים, בין האור ובין החשך</v>
</chapter>
<chapter id="2">
<v>ויכלו השמים והארץ וכל-צבאם</v>
<v> ויכל אלהים ביום השביעי, מלאכתו אשר עשה וישבת ביום השביעי, מכל-מלאכתו אשר עשה</v>
<v> ויברך אלהים את-יום השביעי, ויקדש אתו כי בו שבת מכל-מלאכתו, אשר-ברא אלהים לעשות</v>
</chapter>
</book>
</bible>

וההמשך כמובן באותו אופן.
אתה לא חייב נגיד לממש את המספרים. בגישה לקובץ XML, אתה אומר "בספר ששמו 'ber' ספר [3] פסוק [56]" באמצעות מתודות מוכנות.
עכשיו, ע"מ לבנות ממשק פשוט (מאוד) מה שנצטרך זה קובץ מסוג XSLT. הקובץ הזה עושה המרה ע"פ תבנית שנגיד לו, של ה-XML ל-HTML. כל פרק הופך לפסקה, כל שם ספר לכותרת וכו' וכו'. האפשרות הזו תיתן לנו ממשק מינמילי ביותר, למעשה ממשק עיון בלבד. אם נרצה לבנות ממשק מורכב יותר, למשל עם אפשרות חיפוש, אז חייבים לקבפות ל"מים העמוקים":
לבנות ממשק בכל ערכת פקדים עם שפה שנבחר, כאשר התוכנה תקרא כל פעם מקובץ ה-XML את הנתונים שהיא צריכה (דף גמרא ספציפי, פרשת שבוע, וכו'), ותציג אותו, בנוסף לממשק המורכב.
אני אישית מימשתי גם את הממשק עם AJAX. כלומר: שפת התכנות של הדפים היא PHP. הוא זה שקורא את קובץ ה-XML, ומייצר דפי HTML שמוצגים ע"י הדפדפן. אבל, כדי שהמשתמש יוכל לעבוד בנוחות עם היישום, כל הקריאה לדפים נעשית ללא רענון של הדף (תסתכל לדוגמה איך ג'ימייל עובד, בצורה ממש "חלקה", כמעט בלי עיכובים). ככה למשל, תוך כדי קריאה אני מוסיף חלונית חיפוש למטה, שולח בקשה, מקבל את התוצאות ומציג אותן, בלי להפריע לקריאה.

מרוב עצים לא רואים את היער: אני חשבתי בתחילה שהתוכנה שלך נועדה לקרוא את הקבצים המקוריים של "תורת אמת". למעשה אם היא רק סקריפט שממיר אותם לפורמט חדש, עדיף שזה יהיה פורמט טוב, כמו XML, שמאוד נוח לעבוד איתו, בכל תוכנה שנבחר.שתי האפשרויות (העיקריות) שלך לממש את הממשק, הן באמצעות תוכנת gui קלאסית, כמו QT או GTK עם שפה שאתה מכיר, או לחילופין, ממשק webi אם PHP או שפה דומה בצד השרת.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 22:47
נושא ההודעה:

אוף, מסתבר שאנחנו על תדרים שונים. עכשיו שקצת יותר הבנתי מה רצית ממני, אני חושב שאני (ברשותך, ובלי להעליב כמובן), מתנגד כרגע להצעה.

אבל בוא ננסה לעשות קצת סדר:
קודם כל - התוכנה כן נועדה לקרוא את קבצי המקור של "תורת אמת". זהו. ההמרה ל html היא לא המרה קבועה, זה פשוט הדרך שבה התוכנה מציגה את המידע - בעזרת רכיב שמציג html. ככה זה נעשה במקור - וככה מימשתי את העניין. (ההמרה ל html נעשית הרי גם אצלך, גם אם היא בצורה יותר סטנדרטית).
מה שביקשתי עזרה לגבי המרות של הקבצים וכדו' זה פשוט בגלל שלא הגעתי לתאימות מלאה עם המקור, ולא נראה לי שאני אגיע, בגלל המבנה המסובך וחוסר העקביות שלו - ולכן חשבתי שהכי פשוט יהיה לשנות טיפה את הקבצים לפי הצורך (אם כי אני מתלבט אם לא כדי לי לנסות עוד קצת בכח).

חוץ מזה אני צריך עזרה לגבי ה gui. לא בגלל שאני לא יכול - בגלל שאני לא רוצה. פשוט לא בא לי כרגע לשבת ולממש gui בצורה שפשוט לא נוח לי איתה, כשאנשים אחרים חושבים שזו הדרך האידיאלית לעשות את זה, ועושים את זה פי מאה מהר ממני.

לכן בוא נעשה סיכום קטן:
פורמט הקבצים ישאר כפי שהיה. היינו קבצי המקור של "תורת אמת" עם או בלי שינויים קלים לפי הצורך, תלוי מה אני אחליט אחרי שאני אבדוק את העניין.
הקבצים יומרו ל html בזמן ריצה. אין סיבה להפוך אותם ל xml שיהפוך בעצמו ל html בשביל התצוגה, זה סתם הוספת שלב מיותרת שלא נותנת לנו יותר מדי, כי את החיפוש אני אוכל לממש (לדעתי) גם כשהמבנה ככה - הרי אם אפשר להפוך אותו ל xml בקלות, אפשר גם לחפש בו בקלות כמו שעושים עם xml. (ואל תתפסו אותי על המשפט הזה שבאופן כללי לא תמיד נכון, אני מדבר על המקרה הספציפי שלנו).
באם אני אחליט לא לשאוף לתאימות מלאה: הקוד מבחינתי (של ההמרה ל html בלבד, לא החלקים האחרים) כבר מוכן (95%), וצריך רק לעבור על המקורות ולהתאים אותם לתוכנה החדשה.

ה gui יכתב בצורה הנוחה ביותר וב toolkit האהוב ביותר על מי שיכתוב אותו. יכול להיות שזה בסוף יהיה אני, אבל אני מקווה מאוד שלא. ajax עכשיו כבר ודאי overkill עצום (ולפי מה שאני מבין ממך גם לא שייך כבר) , אבל אני לא מתערב. מצידי שמי שיכתוב יכתוב ב LOLCODE ויקרא ישירות לפונקציות של X . שיהנה..
בכל מקרה מי שמתנדב צריך בסך הכל לדעת שהוא מקבל html, וזהו - לא משנה לו איך הוא נוצר.

תודה רבה על ההצעות בכל מקרה, (ועל שאר התיקונים שכבר הכנסתי כמובן),
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/02/2009 - 23:21
נושא ההודעה:

לפחות יישרנו קו.

נקודה אחרונה מבחינתי: מכיוון שבין כה רכיב הממשק החשוב ביותר, דהיינו הטקסט, יהיה ב-HTML, שווה לשקול מימוש של כל הממשק ב-HTML, ואז השימוש ב-AJAX כחלק ממשק התוכנה. במצב כזה אני אכנס ל: localhost:5400 לצורך העניין, ובצורה של אתר אני אקבל את הממשק.

מכיוון שאני מפתח ווב (אני יודע שפות אחרות וגם כותב GUI לפעמים, אבל לא מספיק) אני אעדיף שלא להתערב בפיתוח ממשק "אמיתי", אבל אם כן תחליט לממש את ממשק התוכנה בצורה כזו של "אתר", אשמח לסייע.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 03/02/2009 - 14:39
נושא ההודעה:

טוב, ברגע זה נשברתי סופית מתאימות מלאה עם המקור, עם זאת יצרתי שינוי משמעותי:
התאימות די קרובה. ז"א שאפשר להשתמש בקבצים כמו שהם, והכל יהיה בסדר. לא רק שהכל יהיה בסדר, רוב הגדרות התצוגה החשובות יהיו כמו שצריך. לא בגלל שמימשתי את כל ההגדרות שלהם (הם מסובכות בצורה לא נורמלית בכלל... מי שמעוניין יכול לראות בקובץ "OriginallSyntex.txt" שמצורף לחבילה), אלא שפשוט יש מספיק תאימות בסיסית, ועם הגדרות ברירת המחדל זה נראה בסדר גמור.

אז מה כן שונה? קודם כל יש שינוי אחד, השורות שמייצגות דפים עם שמות מיוחדים (כגון בגמרא) נראות במקור כך:
קוד:
//ב. ב: ג. ג: ד. ד: ...
// ... כו. כו: ...
// ...

אני הסתבכי מאוד עם להשתמש בזה ככה, בגלל שגם הערות מסומנות ב "//", וכל דרך שחשבתי עליה בינתיים כדי להבדיל ביניהם מסובכת או מסוכנת מדי (ז"א ששינוי קטן שעלול בטעות לקרות ומי יודע אם הוא לא כבר קיים באיזה קובץ - יגרום לשמות העמודים לחשוב שהם הערות, או גרוע יותר, להפך [ וזה יגמר ב segfualt Smile]).
לכן, צריך לשנות את ה "//" ל "|" והכל יעבוד. גם בלי זה הכל בסדר - רק השמות נראים פחות טוב.

כמו כן יש 3 הגדרות קטנות שהוספתי, שאם רואים בהם צורך אפשר להוסיף אותם.
(ההגדרות ומתי צריך אותם מפורטות בקובץ "Changes to do.txt" שבחבילה) - אבל אלה רק הגדרות שעושות את זה קצת יותר יפה - זה יראה בסדר גמור גם בלעדיהם.

לכן מבחינתי את העסק הזה סיימתי. אני אשמח מאוד אם אנשים יעברו על הקבצים וישנו אותם קצת, אבל זה כבר לא קריטי. ככה שאני מכריז על התוכנה כ(קצת) שמישה.
כמובן שצריך עוד חיפוש וכו', אבל דייה לצרה בשעתה.

מה שכן צריך עכשיו זה gui.
MBD, אין לי שום התנגדות לממשק וובי. הבעייה היחידה היא שאני לא מבין בזה כלום, ולכן אני לא אוכל לעזור ממש בפיתוח - וזה ייפול רק עליך (כמובן שאני אעזור כמה שאוכל, אבל ה"כמה" הזה הוא קצת מאוד). מצידי זה כמובן טוב מאוד, השאלה רק אם אתה מסכים.

בכל מקרה אני אשמח לפידבק על הקוד ו/או על התצוגה שיוצאת.

תודה רבה, ותהנו מהתוכנה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 03/02/2009 - 20:27
נושא ההודעה:

טוב, עכשיו גם לא צריך לשנות את השורות של השמות המיוחדים (עם ה- "//") - זה עובד כמו במקור.

מימשתי את זה עקום לחלוטין, אבל נהניתי מזה שאני עוד זוכר איך לעשות ריקורסיה. (אני רק מקווה שלא עשיתי שם יותר מדי נזק Smile )

באותה הזדמנות זאת הקפצה (אבל עם תרוץ טוב) - להזכיר שעדיין צריך מתנדב לכתוב gui.

משה

נ.ב. אם מישהו רוצה חידה בהצפנות:
פיתחו קובץ מקור שבו לינקים למקורות אחרים (נגיד הפנייה מתוך גמרא לפסוקים בתנ"ך).
הלינקים יופיעו כמו משהו כזה:
קוד:

<!--excJDMHCGNGKDADADADADHDGDEDNCDCDOBOIPJONOACEPIPHPNCFONCLHGONHMHMH-->{דברים ו-ז}

או דומה לו (יש שלושה סוגים: ,exc, exb, exa ואחרי כולם המון אותיות).
המקור המופנה זה מה שכתוב בסוגריים המסולסלות. הדבר המוזר זה איזשהו סימון אליו. מי שמצליח לפענח - יזכה להכרת תודה בתוך הקוד! (תחשבו איזו תהילת עולם).
בהצלחה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 03/02/2009 - 20:55
נושא ההודעה:

אם אתה רוצה להתחיל לעבוד באמת, עדיף שנעבור לפרטי. אבל בגדול, אני צריך שתתן לי קבצי דוגמה של HTML, וקבצי תמונות (או מצגת) של איך שאתה רוצה שהממשק ייראה...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 03/03/2009 - 21:59
נושא ההודעה:

מאחר ו MBD לא יכול כרגע לעבוד על הממשק, אני נאלץ לחזור לשלב שהיינו בו קודם.

אני לא מצליח להסתדר עם kdevelop, וכמו שאמרתי, ממש לא בא לי להתחיל לכתוב GUI בלי Builder.
אם לא יהיו מתנדבים אני אאלץ לעשות את זה בסוף, אבל אני באמת מעדיף שמישהו אחר יתנדב Smile

"מי לה' אלי"?!

משה

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2009 - 22:02
נושא ההודעה:

משה: אולי זו אינה הצפנה אלא פשוט מזהה יחודי?

חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 05/03/2009 - 10:44
נושא ההודעה:

שלחתי לך אי מייל לא חזרת אלי
אני יכול לעזור בעיצוב גרפי של האתר אם זה
לא יותר מידי ארוך

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/03/2009 - 22:40
נושא ההודעה:

אחרי קצת עבודה אני שמח להכריז על גרסא חדשה שכוללת GUI!

זה ממש ממש לא מוכן, (אפילו ה TODO list לא Smile ), אבל זאת התחלה.

כמו"כ מצאתי בית לפרוייקט:
http://code.google.com/p/toratemet

כמה נקודות:
- הפרוייק נוצר ע"י QT creator החדש. ממילא הוא צריך (לפחות רשמית) את QT 4.5, שזאת בעייה כרגע, מאחר וברוב ההפצות אין אותו עדיין במאגרים. אני דווקא חושב שאפשר לקמפל אותו גם עם גרסא ישנה יותר של QT, אבל אני אשמח אם מישהו יבדוק את העניין.

- הקימפול נעשה על ידי הרצת :
קוד:
qmake
make

בתקייה שבה הקוד.

- את הספרים יש לפרוס לתוך תקייה בשם "Books" בתוך התקייה עם הקוד.

- הקוד מלוכלך. אני יודע. אני מתכנן לו שיפוץ וניקוי. עד אז - נסתדר איכשהו.

אני אשמח כמובן לקבל הערות/הארות/דיווחי באגים וכיו"ב.

באותה הזדמנות: אני מתנצל בפני מי שהציע לי עזרה ולא חזרתי אליו. מה שקרה הוא שבפועל ראיתי שכתיבת ה GUI תלוייה מאוד בפורמטים של הקבצים של התכנה, וראיתי שעד שאני אסביר איך הם הולכים, יעבור יותר זמן מאשר אם אני אכתוב לבד. זה כמובן לא מונע מאף אחד להצטרף עכשיו.
בתור התחלה, אני אשמח מאוד לאלגוירתם בשביל החיפוש של התוכנה.

תודה רבה לכל מי שעזר והתעניין,
משה

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון