ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
TAsnלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2006 · הודעות: 892 ·

הודעה פורסם: 02/01/2009 - 00:02
נושא ההודעה:

דורון, אני מצטער, לא התכוונתי להשמיט את המילה sad Sad

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8370 ·

הודעה פורסם: 03/01/2009 - 20:32
נושא ההודעה:

Anonymous :

1. החומרה באנדרואיד סגורה - למי שלא מתעסק עם זה לא ברור כמה זה קריטי .. אני חושב שדווקא בפרוייקט של OpenMoko ראינו (ואני חושב שאני מדבר בשמם של אנשים רבים) כמה קריטי למפתחים, ולגיקים שהחומרה תהיה פתוחה .
אמרו טובים ממני "צריך חומרה פתוחה כמו שסטולמן התכוון כשהוא אמר חופשי" .

- דורון

תודה על ההבהרה. אולי אני מפספס משהו אבל אני עדיין לא מבין לחלוטין את הנקודה ואת הסיבות לסלידה הגדולה ממנה. לי זה נראה כמו אנטי הפלטפורמה ומה שהיא מאפשרת ליצרני המכשירים, ולא בעיה עם אנדרואיד עצמה כתוכנה. עד כמה שאני מבין אין שום בעיה להפעיל את אנדרואיד על חומרה חופשית (ראה ערך המדריך שלך להתקנה על אופן מוקו) ושאנדרואיד עצמה כן חופשית גם אם נדרשים האקים כאלו או אחרים כדי למצות את המרב ממנה. אגב, האם יש באנדרואיד (התוכנה) מרכיבים מסוימים שאינם חופשיים?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/01/2009 - 21:31
נושא ההודעה:

אני אנסה להסביר למה התכוונתי .

כשאני אומר אנדרואיד , יש 3 מישורים שונים שאפשר להתייחס אליהם :
1. חומרה .
2. מערכת הפעלה.
3. תוכנה על מערכת ההפעלה.

החומרה - לפחות במכשיר היחיד שיש כרגע עם אנדרואיד , היא סגורה .. אני לא חושב שיצרנים ימהרו לפתוח מפרטי חומרה גם אם הם ייצרו מכשירים עם אנדרואיד .
החומרה היחידה שפתוחה לצורך העיניין היא באמת ה FreeRunner שלא נולד כמכשיר רשמי לאנדרואיד , אלא האנדרואיד הצטרף למערכות ההפעלה שעובדות על המכשיר.

מערכת ההפעלה - בעיקרון היא פתוחה (גם למעשה היא פתוחה) , חלקה של מערכת ההפעלה מבוסס לינוקס , וחלקים אחרים מבוססים רשיונות חושפיים אחרים - אולם אלו רשיונות שמאפשרים בחלק מהמקרים יישום של תיקונים בלי שיחרור שלהם .
עם זאת לא מדובר במערכת לינוקס שאנו רגילים אלא במערכת מאד מסורסת, מעוצבת , עם קשיים שונים להתקין עליה ולעבוד עליה בצורה שאנו רגילים ..
לדוגמה, אפילו כדי לפתוח טרמינל צריך לעשות את זה באמצעות כלים נוספים .. ולא אפשרי פשוט לעשות ssh למכשיר (כמו שקורה לדוגמה במערכות של openmoko ) .
מטבע הדברים , זה יוצר קושי למישהו שרוצה קצת להתעסק עם המערכת . הייתרון הוא שלא כל אחד יוכל לשחק איתה ולקלקל אותה - החיסרון הוא שכאשר אתה באמת רוצה להתעסק איתה , אתה צריך לעשות "סלטות" כדי לקבל ממה משהו מינימאלי שבמערכות אחרות ממילא קיים (כמו טרמינל לדוגמה) .

התוכנה שרצה על המערכת - חלקה תהיה פתוחה , וחלקה תהיה סגורה , בהתאם לרצון של יצרן התוכנה ..

אם אני ארצה להקביל את זה לעולם של הפצות הלינוקס , האנדרואיד הוא בערך כמו הפצה שהיא חצי קיניינית , חצי חופשית, וגם אם נשתמש רק ברכיבים החופשיים שלה , היא כל כך לא תואמת להפצות האחרות וכל כך עושה קשיים על מנת לעבוד עליה - שזה מרגיש כמו הפצה מסורסת ..

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/01/2009 - 09:17
נושא ההודעה:

עכשיו זה ברור, תודה Very Happy

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2009 - 17:03
נושא ההודעה:

Anonymous :

אם אני ארצה להקביל את זה לעולם של הפצות הלינוקס , האנדרואיד הוא בערך כמו הפצה שהיא חצי קיניינית , חצי חופשית, וגם אם נשתמש רק ברכיבים החופשיים שלה , היא כל כך לא תואמת להפצות האחרות וכל כך עושה קשיים על מנת לעבוד עליה - שזה מרגיש כמו הפצה מסורסת ..

- דורון

האם אפשר לקחת את הבסיס החופשי של אנדרואיד ולפתח מסביבו? כלומר, אם ניקח את כל מה שחופשי באנדרואיד ורק את מה שחופשי, האם זה משאיר לנו משהו שאפשר לעבוד איתו?

אם כן, זה נשמע עדיף מאשר מערכת ההפעלה של אופן-מוקו, כי בסופו של דבר (ודי מהר, עניין של שנה, שנה וחצי) יתפתח שוק מעניין של תוכנות סביב האנדרואיד, שוק של תוכנות, אתרים ושאר מיני ירקות. ואילו סביב האופן-מוקו, כנראה שלא יתפתח שום דבר בעתיד הנראה לעין.
אם החברה של אופן-מוקו יאמצו את אנדרואיד ויפתחו אותו לכיוון החופשי, תהיה חלופה אמיתית בשוק הסלולרי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/01/2009 - 20:09
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

- דורון

האם אפשר לקחת את הבסיס החופשי של אנדרואיד ולפתח מסביבו? כלומר, אם ניקח את כל מה שחופשי באנדרואיד ורק את מה שחופשי, האם זה משאיר לנו משהו שאפשר לעבוד איתו?

אם כן, זה נשמע עדיף מאשר מערכת ההפעלה של אופן-מוקו, כי בסופו של דבר (ודי מהר, עניין של שנה, שנה וחצי) יתפתח שוק מעניין של תוכנות סביב האנדרואיד, שוק של תוכנות, אתרים ושאר מיני ירקות. ואילו סביב האופן-מוקו, כנראה שלא יתפתח שום דבר בעתיד הנראה לעין.
אם החברה של אופן-מוקו יאמצו את אנדרואיד ויפתחו אותו לכיוון החופשי, תהיה חלופה אמיתית בשוק הסלולרי.

לקחת את כל החופשי והטוב של אנדרואיד זה אומר לקחת את לינוקס (שזה בדיוק מה שהם עשו), הרי כמו שדורון אמר, אדנרואיד זה בלאגן אחד גדול והכל אנוס. תוכנות ל android? זה פשוט java לא?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/01/2009 - 20:36
נושא ההודעה:

כן זה ג'אווה ..
יש הסבר באתר הפרוייקט איך להקים את הסביבה , איך לבנות אפ' וכו' .

בסה"כ .. המערכת הבסיסית שלהם היא פתוחה . לא ניתן יהיה לדעת האם חברות חומרה ישנו ומה הם ישנו .. כמו כן לא ניתן יהיה לדעת כמה ואילו אפליקציות יהיו סגורות .

דורון

חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 05/01/2009 - 00:37
נושא ההודעה:

Anonymous :
כן זה ג'אווה ..
יש הסבר באתר הפרוייקט איך להקים את הסביבה , איך לבנות אפ' וכו' .

בסה"כ .. המערכת הבסיסית שלהם היא פתוחה . לא ניתן יהיה לדעת האם חברות חומרה ישנו ומה הם ישנו .. כמו כן לא ניתן יהיה לדעת כמה ואילו אפליקציות יהיו סגורות .

דורון

לא בדיוק java, רק הסינטקס של java.
הם יצרו VM משלהם כדי להתגבר על ענייני זכויות בגירסאת המובייל של Java, מה שעלול ליצור חוסר תאימות בין תוכנות שקומפלו ל java לבין ה VM של Google (Dalvik).
בעיקרון, תהליך הפיתוח הוא ליצור קוד java, לקמפל אותו ל class. ולהריץ את התוצר דרך תוכנה שמשנה את ה bytecode לקובץ dex.

http://www.betaversion.org/~stefano/linotype/news/110/
http://en.wikipedia.org/wiki/Dalvik_virtual_machine

חזרה לתוכן הדיון
nanocomאורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 19:47
נושא ההודעה: בעיות

דורן שלום רב, וגם לכל חברי הפרום

אני רכשתי את המכשיר לשתי מטרות
1: כמכשיר טלפון
2: לצורך פיתוח תוכונות עבור הטלפון (וגם קצת לשחק איתו)

באתר של OPENMOKO
מצויין בפרוש על כל הבעיות שאני מדבר בהקשרם
למכשיר יש בעיה של טעינה
למכשיר יש בעיה חומרה בכל הקשור לSOUND BUZ וECHO
למכשיר יש בעיה בהתחברות ל WIFI ולהחזיק את החיבור יותר מ 30ד
אין לו מקום לחבר את הSTYLUS
הסוללה לא מחזיקה יום שלם במקרה ומשתמשים הם המכשיר
מסך מגע מיושן
יודע כי לא ניתן להטעין את המכשיר כאשר הוא סגור
ועקב כך לא ניתן להדילק אותו לצורך טעינה
עקב כך החומרה מדליקה את המכשיר ברגע שמחברים אותו לחשמל
יש תלונות רבות מאוד של הקהילה בכל הקשור למתן פיתרון לבעיות ישנות
בעיות רישוי של MP3
אין אף גירסה היום שמהפשרת לעבוד הם המכשיר כמכשיר טלפון
ה GUI של OPENMOKO נראה כמו מכשיר סלולרי מתקדם לפני 10 שנים
ברגע שמתקינים ANDROID על הFR מרגישים את ההבדל בין זה ל OM
וגם אז המכשיר עובד קצת לאט
ויש עוד יש של בעיות

בקיצור ,לצורכי פיתוח ולימוד הפצות של לינוקס mobile המכשיר נחמד ביותר
לצורכי טלפון מתקדם מכשיר NOKIA 6020 יותר מתקדם מ כל ההפצות שיש ל OM
אני חושב שיש עתיד גדול למכשיר ,אבל צריך עוד להמתין עוד זמן רב עד שתהיה למכשיר הפצה של מערכת יציבה וללא בעיות ושניתן היה להשתמש בזה כטלפון לכל דבר

והאמת אני מתבייש להגיד למישהוא שקניתי את המכשיר הזה ה 380$+יבוא
חוץ מלחוילים על לינוקס כמוני אף אחד לא מבין מזה זה הלבנה הזאת שבקושי עובדת.
כל דבר שהמכשיר הזה יכול לעשות כל מכשיר מתקדם היום עשה 10 פעמיים טוב יותר.

בקשר ליבוא , אני חושב שבארץ הקונים לא יבינו מה רוצים מהם ורק החולים לדבר יקנו ויתנסו במכשיר, וגם אז יהיו ים של תלונות.
אני חושב שהחברה איתה צריכה להשאיר את המכשיר בגדר גירסת פיתוח בלבד עוד מספר חודשים לפני שהתחילו להפיץ אותו כך ולהמתין לגירסה ,
מיותר לציין שצריך לתמוך ברעיון של הקוד הפתוח .

אני חושב למכור את המכשיר למי שמעוניין מייל Alex@nanocom.co.il 330$ כחדש כולל הכל.

אלכס

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 20:34
נושא ההודעה: Re: בעיות

לפני שאתה מוכר, SHR זו לדעתי ההפצה הכי מעניינת שיש למוקו כיום,
לדעתי היא עובדת לא רע בכלל, כמו שאמרתי אלפי מקומות, אני מרוצה מהמוקו שלי Smile

חבל שלא פרסמת את זה לפני שנה אחרת הייתי קונה ממך וחוסך לעצמי בלאגן Smile

nanocom :
דורן שלום רב, וגם לכל חברי הפרום

אני רכשתי את המכשיר לשתי מטרות
1: כמכשיר טלפון
2: לצורך פיתוח תוכונות עבור הטלפון (וגם קצת לשחק איתו)

באתר של OPENMOKO
מצויין בפרוש על כל הבעיות שאני מדבר בהקשרם
למכשיר יש בעיה של טעינה
למכשיר יש בעיה חומרה בכל הקשור לSOUND BUZ וECHO
למכשיר יש בעיה בהתחברות ל WIFI ולהחזיק את החיבור יותר מ 30ד
אין לו מקום לחבר את הSTYLUS
הסוללה לא מחזיקה יום שלם במקרה ומשתמשים הם המכשיר
מסך מגע מיושן
יודע כי לא ניתן להטעין את המכשיר כאשר הוא סגור
ועקב כך לא ניתן להדילק אותו לצורך טעינה
עקב כך החומרה מדליקה את המכשיר ברגע שמחברים אותו לחשמל
יש תלונות רבות מאוד של הקהילה בכל הקשור למתן פיתרון לבעיות ישנות
בעיות רישוי של MP3
אין אף גירסה היום שמהפשרת לעבוד הם המכשיר כמכשיר טלפון
ה GUI של OPENMOKO נראה כמו מכשיר סלולרי מתקדם לפני 10 שנים
ברגע שמתקינים ANDROID על הFR מרגישים את ההבדל בין זה ל OM
וגם אז המכשיר עובד קצת לאט
ויש עוד יש של בעיות

בקיצור ,לצורכי פיתוח ולימוד הפצות של לינוקס mobile המכשיר נחמד ביותר
לצורכי טלפון מתקדם מכשיר NOKIA 6020 יותר מתקדם מ כל ההפצות שיש ל OM
אני חושב שיש עתיד גדול למכשיר ,אבל צריך עוד להמתין עוד זמן רב עד שתהיה למכשיר הפצה של מערכת יציבה וללא בעיות ושניתן היה להשתמש בזה כטלפון לכל דבר

והאמת אני מתבייש להגיד למישהוא שקניתי את המכשיר הזה ה 380$+יבוא
חוץ מלחוילים על לינוקס כמוני אף אחד לא מבין מזה זה הלבנה הזאת שבקושי עובדת.
כל דבר שהמכשיר הזה יכול לעשות כל מכשיר מתקדם היום עשה 10 פעמיים טוב יותר.

בקשר ליבוא , אני חושב שבארץ הקונים לא יבינו מה רוצים מהם ורק החולים לדבר יקנו ויתנסו במכשיר, וגם אז יהיו ים של תלונות.
אני חושב שהחברה איתה צריכה להשאיר את המכשיר בגדר גירסת פיתוח בלבד עוד מספר חודשים לפני שהתחילו להפיץ אותו כך ולהמתין לגירסה ,
מיותר לציין שצריך לתמוך ברעיון של הקוד הפתוח .

אני חושב למכור את המכשיר למי שמעוניין מייל Alex@nanocom.co.il 330$ כחדש כולל הכל.

אלכס

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 21:00
נושא ההודעה:

היי אלכס,

אני גם אנסה לענות לך ..
ככל שאני יודע אני ממש מהראשונים שהפך את המוקו שלו למכשיר לשימוש יומיומי ואני לא מצטער על כך ולו לרגע אחד (מסוף אפריל/ תחילת מאי) .
אני לא אומר שאתה לא צודק בחלק מהטענות שלך .. הן באמת עולות מידי פעם ברשימות התפוצה, אך שים לב שאלו בעיות שעולות מעת לעת ולא בצורה יומיומית ע"י המון משתמשים.
אני לא בטוח שאין לכל הבעיות שציינת פתרון - אני חושב שרובן פתירות .

חלק מהבעיות , נובעות מהמערכת שבה השתמשת , חלק מהבעיות אופייניות למערכת אחת ולא לאחר (דבר שמעיד לא על בעיית חומרה אלא על בעיית תוכנה או כיוונון) .
אני אישית חושב שיש בחלק מהדברים קשק גם לגרסת ה u-boot שלך .. כך שכדי לקבל את כל התמונה האמיתית , צריך להסתכל על כך הסביבה של המערכת שלך.

בעיות טעינה : אנא הגדר על מה אתה מדבר, אני לא נתקלתי בבעיה בטעינה. אולי אתה מתכוון לבעיות של סוללה שנגמרת מהר . ובכן אתה צודק אם לא מופעלת ניהול צריכת חשמל , המכשיר מבזבז סוללה, אם דלוקים ה WIFI וה GPS , המכשיר מבזבז סוללה , אם יש ניהול צריכת חשמל, ולא דולקים רכיבים מיותרים, המכשיר מחזיק לי מעמד 8 שעות ואף למעלה מכך (בתנאי שלא מקיים שיחה כל 10 דקות אלא שיחה קצרה כל שעה/חצי שעה) .

בעיות שמע: אופייני יותר לחלק ממערכות ההפעלה, ניתן לכיוונון ידני , ולמעשה אם מבצעים נכון את הכיוונון, כמעט ולא נתקלים בבעיות אלו (יש על כך חומר ברשימת התפוצה) .

בעיית WIFI : יש בעיה עם WIFI באנדרואיד, ובעיה ב WIFI אחרי שחוזרים מ sleep ב 2008.12 , ה WIFI לא מתנתק אצלי כל חצי שעה ..

stylus - ידוע למי שרוכש את המכשיר .

מרבית ההפצות היום מכבות את המכשיר אם אתה מגיע למצס סוללה נמוך (בגלל הנושא שתארת) - כך שאין סיבה להגיע למצב של אי טעינה .

תלונות קהילה : זה שיש כאלו שכל הזמן בוכים ברשימת התפוצה , זה נכון, השאלה היא האם הם מייצגים רוב , או שזה נראה כמו הרבה אנשים כי הם כל הזמן בוכים . אם במקום לבכות הם היו מסייעים בדיווח על באגים, תיקון תקלות, וכל דבר פרודוקטיבי אחר - המצב היה אחר.
אם לא מתאים להם , הם תמיד יכולים לחזור להפצה שהגיעה עם המכשיר , היא לא עושה את הבעיות שהם בוכים עליהם .

בעיות רישוי של MP3 : זה משהו שקיים כמעט עם כל מוצר , אם אתה רוצה מוצר חופשי , תשתמש בפורמטים חופשיים .

לעבוד עם המכשיר כטלפון : אני לא מבין , אני משתמש בו כטלפון ..

GUI : אפשר לתקן ולשנות , יש הפצות יותר טובות ויד הפצות פחות טובות , אבל על טעם וריח ...

בעיית איטיות: קיימת בחלק מההפצות , בעיקר עם עובדים עם ההפצה מתוך ה MicroSD , ובעיקר באפליקציות שמבוססות על פייתון לדוג' .

בקשר ליבוא, אתה צודק, אם יקנו את המכשיר אנשים שלא יבינו מה הם קונים , הם לא יהיו מרוצים , אבל אם יקנו את המכשיר אנשים שיבינו מה הם קונים .. אני חושב שהם יהיו מאד מרוצים .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6258 ·

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 21:39
נושא ההודעה:

המכשיר מחזיק שמונה שעות...

זה אומר שאי אפשר להטעין אותו בשבע בערב, ולשים שעון מעורר ב-8 בבוקר - המכשיר לא סוחב אפילו לילה בודד ללא השגחה.

אתה מבין כמה שהמכשיר הזה רחוק משימוש יום-יומי...? אתה מדבר על צריכת חשמל... אני אפילו לא חושב על זה במחשב הנייד שלי!

המכשיר הזה לא יהיה מוכן לשימוש עוד שנה בקצב הזה... ואני עוד מאלו שחשבים בעד המכשיר... מישהו שבאמת רצה לקנות אותו... שמע, זה לא משכנע אותו בתור מוצר בר צריכה. זה אולי עוד מכשיר משובץ שבו אני יכול להתקין לינוקס ולשחק - אבל לא משהו בר שימוש יום-יומי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 22:04
נושא ההודעה:

elcuco :

זה אומר שאי אפשר להטעין אותו בשבע בערב, ולשים שעון מעורר ב-8 בבוקר - המכשיר לא סוחב אפילו לילה בודד ללא השגחה.

אתה מבין כמה שהמכשיר הזה רחוק משימוש יום-יומי...? אתה מדבר על צריכת חשמל... אני אפילו לא חושב על זה במחשב הנייד שלי!

המכשיר הזה לא יהיה מוכן לשימוש עוד שנה בקצב הזה... ואני עוד מאלו שחשבים בעד המכשיר... מישהו שבאמת רצה לקנות אותו... שמע, זה לא משכנע אותו בתור מוצר בר צריכה. זה אולי עוד מכשיר משובץ שבו אני יכול להתקין לינוקס ולשחק - אבל לא משהו בר שימוש יום-יומי.

אני טוען את המכשיר פעם ביומיים, למרות שאני חייב להודות שאני לא "אונס" אותו.
אני בקושי מדבר בטלפון, ככה שמכשיר רוב היום בסטנדביי, למעט כמה שיחות קצרות ואיזה שעה ביום של קריאת איבוקים מהמכשיר Smile
ביום ממוצע אני במילא מחבר אותו לחשמל (מחשב) כאשר אני חוזר הביתה כדי לשחק איתו (להתקין\לקנפג\לפתח) אבל כמו שאמרתי, בימים שאני לא עושה את זה, הוא מחזיק מעמד יפה מאוד.

יש באגים, אני לא טוען שלא, אני גם לא יודע מה שאר האנשים שיש להם אותו חושבים, אני מכיר שני אנשים שיש להם מוקו (שלא בפורום הזה ככה שאני הייצוג היחיד של דעתם בדיון זה Smile ) האחד מרוצה לאללה, באמת ממש מרוצה, והשני די מרוצה, יענו הוא שמח שהוא קנה, והוא כנראה היה קונה עוד פעם, אבל אין לו מקדש למוקו בבית Smile

בכל מקרה, לאבא שלי יש N95 וגם הוא עם GPS ו WIFI ושימוש לא שורד יום שלם בלי טעינה, לא סתם אורנג (או שמא זה נוקיה?) נותנים איתו מטען לאוטו, זה פשוט חובה כשאתה משתמש ב GPS ו WIFI (חישובי נ.צ בראשון ושידור בעוצמה גבוהה בשני). אני חושב שהטענות לגבי המוקו מוגזמות. זה שאין GUI בשל לכל הדברים ככה שהרבה משתמשים לא מודעים למה רץ אצליהם ברקע זה בעיה, אבל רחוק מבעיה קריטית, אם מישהו היה טורח לקרוא קצת דוקומנטציה החיים היו יפים יותר לכולנו. כל מה שצריך זה לקרוא קצת בויקי של אופן מוקו ולראות איך לסדר ולשפצר ככה שדברים כאלה לא ירוצו, הפצות מסויימות כבר מספקות כלים להתמודדות עם זה (GUI) וכנ"ל פרוייקטים של אנשים מהקהילה.

בקיצור: קל מאוד לחזור אחרי אנשים שצועקים שטויות ואף אחד לא טען לרגע שהמכשיר הזה לעצלנים, המכשיר הזה הוא לאנשים שמוכנים לעשות reflash למערכת הפעלה פעם בכמה זמן, לדאוג לשדרג חבילות ולקרוא קצת דוקומנטציה אם הם רוצים פלאפון שמיש.

(אני אישית מתעצל לפעמים לעשות את שני הדברים הראשונים.. Smile ככה שהם לא באמת חובה, אבל מומלצים בהחלט)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 22:14
נושא ההודעה:

elcuco :

לא יודע מה לא היה ברור במה שכתבתי ..
לא ניסתי למתוח איתו גבולות , לא מדדתי כמה זמן בדיוק הוא שורד וכמה לא ..
לפחות אני , מחבר את המכשיר (כל מכשיר) לחשמל בלילה ..
וחוץ מזה אם אתה רוצה שעון מעורר , יש זולים יותר ממוקו . מוקו זה לא שעון מעורר ..

אני משתמש בו שימוש יומיומי סטנדרטי , כלומר הוא כן בשל לשימוש יומיומי .. אני מרוצה ממנו , ברמה ששום טלפון סלולארי לא מתקרב אליה (והאמן לי שהיו לי כמה ) ..

כמו שכתבו לפניי , זה לא מכשיר למי שסולד מטכנולוגיה , אבל מי שסולד מטכנולוגיה , לא בהכרח יהיה משתמש של תוכנה חופשית .

אני לא יכול לומר שהוא המכשיר המושלם .. כדי להיות המכשיר המושלם הוא צריך גם שבב Wimax .. הוא צריך הגדלת תצוגה ב 20-25% .. וזהו אני חושב ..

אני שוב חוזר על מה שכתבתי , בשבילי הוא מכשיר לשימוש יומיומי .
כאשר אני התחלתי איתו את השימוש היומיומי, באמת זה לא היה מושלם (וזו בלשון המעטה) , אבל קצב השינויים הוא מטורף !
בטלפון רגיל יש לך שינויים כל שנתיים, כאשר אתה מחליף מכשיר .. במוקו, יש לך שינויים כל יומיים .. (כל פעם שאיזה פסיכי מוציא משהו שנראה מעניין) .
זו פשוט גישה אחרת לחלוטין, חוויה אחרת לחלוטין ... ואולי בגלל זה יש גם כאלו שלא כל כך מתים עליו .
(וזה בסדר לא למות עליו .. ) אבל, מי שכן יתאהב בו .. לא יוכל לחזור אחורה לטלפון רגיל .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 22:18
נושא ההודעה:

אולי גם אובמה היה צריך מוקו :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3660563,00.html

את זה אפשר היה לסדר לו במוקו .. בלי כל הבלאן
- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 22:30
נושא ההודעה:

TAsn :

בכל מקרה, לאבא שלי יש N95 וגם הוא עם GPS ו WIFI ושימוש לא שורד יום שלם בלי טעינה, לא סתם אורנג (או שמא זה נוקיה?) נותנים איתו מטען לאוטו, זה פשוט חובה כשאתה משתמש ב GPS ו WIFI (חישובי נ.צ בראשון ושידור בעוצמה גבוהה בשני).

יש משהו במה שאתה אומר...

בנוקיה N82 אם ה-GPS מופעל רציף, הסוללה מחזיקה בקושי שעה. עם GPS מופעל לסרוגין למטרת חתימת נ.צ. על תמונות דיגיטליות - הוא מחזיק 3 שעות. אם אני גולש ב-WIFI שעה וחצי זה סביר. בשימוש פרהיסטורי (דהיינו כמה שיחות טלפון ביום כולל דיבורית ובלי שום דבר אחר) הוא דורש טעינה פעם ביום אחרת בשיחה וחצי הבאות תיגמר הסוללה.

הפתרון שמצאתי הוא סוללה רזרבית, מטען ברכב, ועוד מטען בבית ובעבודה - עסקה שעלתה לי לא יותר מ-100 שקל בeBay.

אני לא יודע כמה סט ציוד כזה עולה ב-OpenMoko, אבל מי שקונה היום טלפון חכם צריך לקחת בחשבון את העלות של כל ציוד העזר שיאפשר לספק למכשיר את האנרגיה הדרושה בכדי להנות מכל הטכנולוגיה שמכשירים כאלו מציעים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 23:04
נושא ההודעה:

דוביקס :
TAsn :

בכל מקרה, לאבא שלי יש N95 וגם הוא עם GPS ו WIFI ושימוש לא שורד יום שלם בלי טעינה, לא סתם אורנג (או שמא זה נוקיה?) נותנים איתו מטען לאוטו, זה פשוט חובה כשאתה משתמש ב GPS ו WIFI (חישובי נ.צ בראשון ושידור בעוצמה גבוהה בשני).

יש משהו במה שאתה אומר...

בנוקיה N82 אם ה-GPS מופעל רציף, הסוללה מחזיקה בקושי שעה. עם GPS מופעל לסרוגין למטרת חתימת נ.צ. על תמונות דיגיטליות - הוא מחזיק 3 שעות. אם אני גולש ב-WIFI שעה וחצי זה סביר. בשימוש פרהיסטורי (דהיינו כמה שיחות טלפון ביום כולל דיבורית ובלי שום דבר אחר) הוא דורש טעינה פעם ביום אחרת בשיחה וחצי הבאות תיגמר הסוללה.

הפתרון שמצאתי הוא סוללה רזרבית, מטען ברכב, ועוד מטען בבית ובעבודה - עסקה שעלתה לי לא יותר מ-100 שקל בeBay.

אני לא יודע כמה סט ציוד כזה עולה ב-OpenMoko, אבל מי שקונה היום טלפון חכם צריך לקחת בחשבון את העלות של כל ציוד העזר שיאפשר לספק למכשיר את האנרגיה הדרושה בכדי להנות מכל הטכנולוגיה שמכשירים כאלו מציעים.

עשה לי טובה .. אל תזכיר את המילה מטען לידי .. !

(יש משלוח של מוקואים שתקוע בנתב"ג לא כי הטלפון בעייתי , הרי השגתי לו אישורים .. כי פתאום החליטו שההסמכה של המטענים לא מתאימה להם .. כוסאוחת'ם ..
זה כמו מהמערכון של הגשש "למה אין לך כיפה" ) .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/01/2009 - 23:29
נושא ההודעה:

אני החלפתי את המכשיר הקודם שלי כי הייתי צריך להטעין אותו פעם בשלוש ימים, במקום שישה כמו בהתחלה. כשהזה הגיע לחצי שעה (לפעמים! לפעמים זה היה לוקח לו יומיים, והוא רב הזמן היה בסטנד ביי), החלפתי.

המחכשיר הנוכחי שלי E65 מצריך הטענה פעם בשתי לילות, וזה מעיק אליי. עכשיו אתה מדבר על מכשיר מצריך טעינה בערך פעמיים או שלוש ביום? (אני טוחן את ה-wireless של המכשיר שלי). סורי, אני אחזור על עצמי - זה לא מוצר צריכה עוד. זה צעצוע נחמד שאפשר להתקין עליו לינוקס - אבל לא מכשיר שימושי באופן יום יומי.

אני דורש ממכשיר שיחזיק שבוע ללא הטענה, לפחות בהמתנה. אני ממש מבואס מזה שאין מכשיר שעושה את זה. אבל להתפשר ל-8 שעות המתנה? סורי, שנת 97 עם האלפא של מוטורולה עברה, וכרגע לי בתור צרכן (ומפתח של המכשיר, לפחות בתיאוריה) יש דרישות גבוהות יותר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2009 - 08:17
נושא ההודעה:

elcuco :
אני החלפתי את המכשיר הקודם שלי כי הייתי צריך להטעין אותו פעם בשלוש ימים, במקום שישה כמו בהתחלה. כשהזה הגיע לחצי שעה (לפעמים! לפעמים זה היה לוקח לו יומיים, והוא רב הזמן היה בסטנד ביי), החלפתי.

המחכשיר הנוכחי שלי E65 מצריך הטענה פעם בשתי לילות, וזה מעיק אליי. עכשיו אתה מדבר על מכשיר מצריך טעינה בערך פעמיים או שלוש ביום? (אני טוחן את ה-wireless של המכשיר שלי). סורי, אני אחזור על עצמי - זה לא מוצר צריכה עוד. זה צעצוע נחמד שאפשר להתקין עליו לינוקס - אבל לא מכשיר שימושי באופן יום יומי.

אני דורש ממכשיר שיחזיק שבוע ללא הטענה, לפחות בהמתנה. אני ממש מבואס מזה שאין מכשיר שעושה את זה. אבל להתפשר ל-8 שעות המתנה? סורי, שנת 97 עם האלפא של מוטורולה עברה, וכרגע לי בתור צרכן (ומפתח של המכשיר, לפחות בתיאוריה) יש דרישות גבוהות יותר.

כמו שהגננת שלי פעם אמרה לי: "על טעם וריח אי אפשר להתווכח".
אתה חושב שחיי סוללה של שישה ימים זה הכרחי, אני חושב שלינקס זה הכרחי, כנראה שהמוקו מתאים לי ולא לך. מה שאני בעצם אומר, וגם אמרתי כבר, המוקו לא מתאים לכולם, אבל הוא בחלט מתאים לדרישות של הרבה מאוד אנשים (שאוהבים להתעסק).
זמן הסוללה לא בשמיים, אבל גם תזכור שהוא נטען דרך USB כך שיש לך מטען בכל מקום שאתה הולך אליו.

בכל מקרה, שאלה אחרת, למה לעזאזל מעיק עלייך לטעון את הפלאפון כל לילה? פשוט תחבר לפני שאתה הולך לישון Smile

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2009 - 08:39
נושא ההודעה:

elcuco ,

אני באמת מעריך את דעתך , ואולי כך הדברים נראים מבחוץ, אבל יש לי מכשיר ואני אומר שהוא מתאים לי לשימוש יומיומי .. אתה רוצה להתווכח עם המציאות - בבקשה.

לך אין מכשיר, אז אתה לא יכול לטעון בכזו נחרצות , בלי שתתנסה איתו . אתה יכול לומר שנראה לך שהוא לא מתאים .. אבל במקום להוסיף "נראה לי" אתה טען בנחרצות "הוא לא מתאים" .
יש מאות ואלפי משתמשים שלא מסכימים איתך ועושים איתו שימוש יומיומי ..

הכי קל והכי פשוט היה לתצר מערכת הפעלה אחת , לדאוג בה לנושא צריכת חשמל - זה הכי כלכלי והגיוני , אבל מה לעשות , זה פרוייקט קוד פתוח וככזה , הרבה אנשים תורמים לו קוד , יש מגוון של מערכות הפעלה, וכתוצאה מכך מגוון של "בעיות" .
חצי מהבעיות היו נפתרות , אם לא היו נונתים לקהילה להשתתף בפיתוח - זה שיש גרסאות שונות וכתוצאה מכך כלים שונים וכתוצאה מכך התנהגויות שונות - לטוב ולרע זה בגלל שזו תוכנה חופשית.

מהסיבה הזו אני מסכים עם אלכס, ש בעיות , אבל הבעיות, והניתוח שלהן לאורך זמן, מראה שבמרבית המקרים , התלונות אינן מוצדקות, ואם הן מוצדקות, הרי שיש לזה קשר הדוק לכ שהתוכנה פותחה כתוכנה חופשית .
רק לשם הדוגמה, אם כל משתמשי המוקו, היו נשארים עם הגרסה של המפעל , 90% מהבעיות לא היו קורות .. אבל אנחנו רוצים תוכנה חופשית, אנחנו רוצים לנסות דברים , אנחנו רוצים לנסות הפצות , אנחנו רוצים שזה גם יהיה טלפון וגם יהיה פקס וגם מכונה לחיבור לאינטרנט וגם ויברטור .. נו אז מה אתה מצפה , שלא יהיה תלונות של אנשים ?

אם נושא הסוללה מפריע לך, יש תוספת שניתן להוסיף למכשיר ומהווה "מטען נייד" , מדובר בקופסת פח קטנה שיש לה יציאת USB והיא מכילה 2 סוללות 1.5V רגילות שטוענות את המכשיר בכל מקום אפשרי , אפשר לקנות את זה מוכן , אפשר לבנות את זה לבד (יש HOWTO ברשת) - אידיאלי לטיולים, מילואים , וסתם כך .

לשאלתו של דוביקס :
אני לא משתמש במטען בכלל , ומצידי שלא יהיה מטען (השתמשתי בו אולי פעם אחת בחצי שנה האחרונה) , בדרך כלל , אני מטעים דרך כבל USB .
מחשבים יש כמעט בכל מקום , ואין בעיה להתחבר ל USB , מה גם שיש לי מחשב נייד שאני מסתובב איתו , מה שמאפשר לי לטעון את המכשיר דרך המחשב הנייד .

יש לי כבל USB בבית +מטען , יש לי כבל USB רזרבי בתיק , יש לי ברכב כבל USB שמתחבר למצת (חיבור מצת ל USB עלה לי 39 ש"ח) .
כמו שכתבתי , אפשר לבנות / לקנות באינטרנט , התקן שמתחבר עם 2 סוללות קטנות (התקן חיצוני ) אם אני זוכר נכון , מדובר ב 19 דולר ..

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2009 - 15:16
נושא ההודעה:

כמובן שאתה צודק...

יש שני דברים שאני צריך לתקן בתגובה הוקדמת שלי (בניגוד לשגיאות כתיב... אבל נניח). אחד, אני מדבר רק על סמך דברים ששמעתי, מבלי לגעת במכשיר. שני, הכל בהחלט דיעה שלי וייתכן כי המכשיר כן מתאים לקבוצת אנשים רחבה ממה שאני חושב...

בכל מיקרה, כבר דיברתי עם מישהו פה מהקהילה והצעתי לו רעיון: אני מאוד רוצה לשחק עם צעצוע כזה, אבל אני לא מוכן להשקיע 1000 ש"ח בשביל משהו שלא בטוח שאני באמת צריך. לכן חשבתי על רעיון של "לשכור" אחד כזה לחודש, להתעלל באים-אימא שלו ואז להעביר למישהו אחר בקהילה. אני באמת הייתי מוכן להשקיע בזה 100 ש"ח, לצורך העינין. זה אומר שמבחינת מי שמזמין את הטלפון - אחרי כשנה של "השכרות" אתה די כיסית את העלויות של המכשיר.

מה דעתך?

(אני ראשון!!!)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/01/2009 - 00:50
נושא ההודעה:

מה רמת הקרינה שלו ביחס למכשירים אחרים?

חזרה לתוכן הדיון
i--pinkאורח · ·

הודעה פורסם: 27/01/2009 - 12:42
נושא ההודעה:

Anonymous :

הוא מקרין הרבה אגו, והוא מקרין יש לי לינוקס!!, (בערך כמו הנטבוק שלי)

אני אוהבת את הקרינה הזו.

אני גם מוכנה להשכיר מוקו ב100 שקלים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/01/2009 - 14:00
נושא ההודעה:

Anonymous :

ותשובה יותר רצינית .. צור איתי קשר במייל , יש לי מבדקי SAR וכו' .
הוא לא מקרין יותר מאחרים - נהפוך הוא .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/01/2009 - 14:05
נושא ההודעה:

כבעליו של סמסונג 780 (מריץ WM 6 לצערי...), אני יכול להגיד שרבים מהחסרונות שדובר עליהם כאן, הם חסרונות בלתי אפשריים עבורי ואני בטוח שעבור משתמשים רבים אחרים. אני לא רואה איך המכשיר הזה יצבור תאוצה, כשנדמה שהוא יכול לכל היותר להיות צעצוע עבור גיקים ומשוגעים לדבר....

אני יודע שחלק מהחסרונות שדובר עליהם, קיימים גם במכשיר שאני קניתי, גם אם בצורה כנראה מינורית יותר.
בעיות איטיות ויציבות (בכל זאת, WM...), זמן סוללה לא מדהים (בסמסונג ללא WIFI וללא GPS מצוין, יחד איתם, פחות טוב, אבל המכשיר מגיע עם סוללה נוספת ומטען חיצוני), מסך מגע לא נוח (קריטי מאוד בטלפון חכם, בסמסונג שלי הוא סביר, אבל קטן ועם רזולוציה לא יותר מדי גבוהה, מצד שני יש כפתור שמשמש כעכבר, מאוד נוח).

כשיש בשוק מכשירים סקסיים להפליא (אייפון למשל), שכוללים את כל מה שצריך+++ (למשל, HTC HD) וכו', אני לא רואה איך אופן מוקו וחבריו יכולים להתחרות או להיות משהו שהוא מעבר לקוריוז למשוגעים לדבר.

barakbl

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/01/2009 - 23:11
נושא ההודעה:

ברק, זה כי אתה נקניק... Smile

דורון, מה עם הרעיון של השכרת המכשיר? אתה מרים את הכפפה? אולי מישהו אחר מבעלי המכשירים?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/01/2009 - 23:51
נושא ההודעה:

elcuco :
ברק, זה כי אתה נקניק... Smile

דורון, מה עם הרעיון של השכרת המכשיר? אתה מרים את הכפפה? אולי מישהו אחר מבעלי המכשירים?

אני בחיים לא עוזב את המוקו שלי Smile למרות שזה רעיון נחמד לאללה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/01/2009 - 10:06
נושא ההודעה:

אשכרה .. אתם מחפשים .
ברק , הדברים נראים הרבה יותר זוועתיים בשירשור מאשר הם באמת . נקודה.
גם אני, אם הייתי רואה כזה שירשור - לא הייתי חושב לקנות כזה מכשיר, אבל , אם נדבר על עובדות ...
תאמינו או לא אחרי 6 חודשים של מכירה של FreeRunner בכל העולם , יש אולי פעם בחודש בעל מכשיר שמחפש למכור אותו (כל מי שמחפש אומר שזה בגלל שאין לו את הזמן להתעסק עם המכשיר ) .
נניח שיש עוד כמה כאלו מעבר למי שמפרסמים ברשימת תפוצה - כלומר במקום 6 , נניח שיש 20 .. 30 (אני מכפיל פי 5 את מספר האנשים שרוצים למכור את המכשיר שלהם) .

באחוזים , מדובר על מכשיר , שכל מי שרכש אותו לא מוכן להיפרד ממנו , לכל יצרן סלולארי היה קופץ משמחה אם היו לו כאלו אחוזים של בעלי מכשירים שרוצים למכור אותם .

וכל זה על מכשיר שאין לו "סקס אפיל" בחיצוניות שלו .. כלומר הוא לא iPhone או אנדרואיד שמשתמשים עשויים להחזיק בו כדי לשדר משהו - מרבית אלו שמחזיקים אותו עושים את זה כי הם נהנים ממנו .

המכשיר הזה מוכיח שאפשר לספק חוויה אחרת , למשתמשים הסלולאריים.
כמובן, היה הכי קל אם כל בעלי המכשירים היו כותבים רק דברים טובים על המכשיר - אבל אנחנו לא כאלו , כשיש לנו ביקורת אנחנו משמעים אותה .
כמובן, כל הגיקים .. לכל אחד יש רצון לעוד כמה דברים במכשיר , ורצון לשפר את המכשיר הנוכחי - כך שבעצם , יש לאנשים ביקורת נקודתית על משהו .. זה לא אומר שהם לא מרוצים מהמכשיר , זה רק אומר שהם היו רוצים לראות בו משהו קצת אחרת ..
כך שאם אני משתמש נוקיה , אין לי מה לעשות אלא לקבל את המכשיר שלי כמות שהוא .. ואם אני משתמש בסמסונג , אין לי מה לעשות אלא לקבל את המכשיר כמות שהוא ..
אז בטח שלא תהיה ביקורת - אתם מקבלים את המכשירים שלכם שמשהו מובן וסופי .

ברק, אתה יכלת להטיל ביקורת על הצורה שבה בנו את מערכת ההפעלה במכשיר שלך ? אתה יודע בכלל איך בנויה מערכת ההפעלה במכשיר שלך ?
אצל בעלי המוקו, הביקורת (המוצדקת בחלקה) מגיעה בגלל שהמכשיר פתוח ..
אנחנו יכולים לראות מה עשו שם ואיך עשו שם , ואנחנו יכולים לתקן .. וכן הדברים נוגעים גם לתוכנה וגם לחומרה .

זה לא חיסרון שלנו או חיסרון של המכשיר . זה דווקא ייתרון של המכשיר על פני מכשירים אחרים .

למעשה , אתה משתמש בטיעון שפעם היו משתמשים בו כלפי לינוקס ותוכנה חופשית . אנשים שהיו משתמשים בסביבת מייקרוסופט הו טוענים שלינוקס לא טובה כי עובדתית יש לה הרבה תיקוני באגים ביחס ל windows .. זה באמת אומר שלינוקס לא טובה ?

elcuco , חשבתי על הנושא , אבל הגעתי למסקנה שאיך שלא מסובבים את זה , לא רק שמה שכתבת הוא לא כלכלי , הוא מתכון בטוח להפסד . הנה הסיבות:
1. אתה כתבת שאתה "תקרע" את המכשיר .. עכשיו אני שואל , האם אני אפקיר בידיו של מישהו את הרכב שלי כאשר הוא אומר שהוא יקרע אותו או יתחרע עליו ?

2. אם תחשב עלות מכשיר בארץ (כולל הובלה , שילוח, מיסוי) , תגיע למסקנה שמכשיר עולה X שקלים , תוסיף לזה ביטוח (כי מי ישכיר מכשיר למישהו אחר בלי שיהיה ביטוח על זה) גם את תשכיר אותו במשך שנתיים - הוא לא יכסה את זה .

3. כאשר אתה משכיר מכשיר סלולארי הבלאי שלו הוא גדול, בפועל אחרי 3 משתמשים יהיה צורך להכנס את המכשיר לשיפוץ / שיקום / החלפת חלקים חיצוניים ..

בקיצור זה פשוט לא כלכלי ומתכון בטוח להפסד , כאב ראש ועגמת נפש .

וחוץ מזה - כמו שאמרו לפניי , אני לא מסוגל לוותר על המכשיר שלי .
טוב לי איתו , לא רוצה שום מכשיר אחר , לא לשבוע ולא לשבועיים .
אני יכול לומר לך שיש תור של כתבי טכנולוגיה בתחום של סלולאר שביקשו את המכשיר ליומיים שלושה כל אחד כדי לכתוב עליו סיקור .. ואני פשוט לא מסוגל לוותר עליו .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/01/2009 - 12:28
נושא ההודעה:

דורון -
דבריי אולי דומים במידת מה לטיעונים שהיו מועלים על ידי ז'ורנליסטים שונים כנגד לינוקס, אבל מה לעשות, הטיעונים הם תקפים.
טלפון סלולארי, לתפיסתי, הוא בראש ובראשונה כלי עבודה, ככזה הוא צריך למלא את הפונקציות שלשמן הוא נועד.
סוללה חלשה מדי, בעיות יציבות וכדומה, אלו דברים שהם בעייתים מאוד *מבחינתי*.

כמו שציינתי, גם מהסלולארי שאני קניתי אני לא ממש מרוצה, אני מרגיש שהוא יכול היה להיות הרבה יותר טוב ונוח ממה שהוא. אבל הייתי צריך בסוף להתפשר ולקנות משהו, והוא היה הטוב ביותר עבורי ועבור הכסף והיכולות שהיו לי ברגע הקניה שלו, או ככה לפחות אני חושב.

אני מבין את אלו שעבורם הסלולארי הוא צעצוע לשחק איתו, זה לגטימי, אני רק לא חושב שלי אישית זה מתאים. הסלולארי שלי חייב להיות זמין 24/7 (כי זה מה שמצפים ממני בעבודה), ומבחינתי הוא חייב להיות נוח לשימוש ככל האפשר (דגש על סנכרון נוח של יומן הפגישות, ואולי בהמשך, במידת הצורך גם של המיילים), והסוללה שלו חייבת להיות כזאת שהסיכוי שאתקע בלי מכשיר עובד הוא נמוך ככל האפשר.

הדרישות שלי מהמכשיר הן לא יוצאות דופן, זה בערך מה שרוצים/מצפים המון בעלי מכשירי טלפון חכם.
ןאז משאלת השאלה היא מי הוא קהל היעד של אופן מוקו.
אם מדובר בגיקים המשוגעים לדבר, אז סבבה, זה יכול לעבוד עבורם או עבור חלקם.
אם מדובר בנסיון אמיתי להביא טלפון פתוח לקהל הרחב, שאולי לא מתכוונים לכתוב פרימוורים בעצמם, אבל יודעים מה המשמעות של חומרה ותוכנה חופשית ורוצים עולם חופשי ופתוח יותר, יש לי הרגשה, שכאן,על פי מה שאני שומע, הדרך עוד רחוקה מאוד....

barakbl

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/01/2009 - 12:59
נושא ההודעה:

היי ברק,
אני חושש שכאן הטעות שלך .
המוקו, עונה לצרכים שהגדרת .

עכשיו הכל שאלה של משחק . האם אני כמשתמש רוצה / יכול / מוכן לסבול סוג מסויים של אי יציבות זמנית , בשביל שאוכל לנסות ולהתנסות בהפצות חדשניות יותר, בתוכנות שונות ..
בשלב הזה , נכנס סוג מסויים של אי יציבות .

זה בדיוק כמו לינוקסים אחרים , אם אתה עובד איתם בצורה אחראית , הם יציבים ומצויינים ומספקים את הסחורה , אבל אם תתחיל להתקין עליהם אפליקציות שהם במצב של פיתוח, אם תתחיל להתקין אפליקציות ממקורות שונים (אנונימיים) - אתה עשוי לגרום לאי יציבות חלקית ולסוגים שונים של בעיות .

זה בדיוק מה שאמרתי .
גם אצלי הטלפון הוא כלי עבודה , וככזה הוא ממלא את הפונקציה הזו . הוא לא נכשל בה בצורה שאינה סבירה ביחס לטלפונים הסלולאריים האחרים ..
אם הייתי עובד עם נוקיה (ועבדתי) ואין לי קליטה באיזור מסויים , אני לא מצפה שלמוקו תהיה קליטה באותו איזור .. ואם אני כן מצפה , אז זה לא "אשמת" הטלפון שאין לו קליטה באותו איזור.

אצלי הסלולארי זמין 24/7 , אם אני משתמש בהפצה יציבה - כאשר אני מתחיל עם הכלאה של הפצות , אני לא יכול לבוא בטענות ליצרן או למכשיר אלא לעצמי .
הוא מסנכרן לי יומן , מיילים (אנשי קשר) וכל מה שאני צריך , ואפילו יותר ממה שאני צריך (מפות, תמונות לווין , twitter , pidgin , )

אם נגמרת לו הסוללה אחרי 5-6 שעות בגלל שאני משאיר כל הזמן את ה GPS פתוח, ואת ה WIFI פתוח ואת ה BT פתוח - זה יקרה לי על כל מכשיר .
(אמול בדקתי כמה זמן עד שהוא מרוקן סוללה .. והוא רוקן לי סוללה אחרי 5 שעות כאשר כל רכיבי החומרה היו פעילים כולל המסך ) , נראה לי שזה סביר לטלפון חכם .
כמו שתום ציין , אם משתמשים בטלפון בלי להפעיל בצורה פרועה את כל הרכיבים .. הוא שורד יומיים - שזה גם סביר .

כמו שציינתי תוך כדי השירשור הזה , אני משתמש בו ממאי כמכשיר ראשי , בהתחלה היה לי מכשיר משני בתיק (אבל בתחילת יולי וויתרתי עליו כי ראיתי שאני לא צריך ), אני כן מטעין אותו תוך כדי עבודה מתוך המחשב , אני כן מחבר אותו להטענה כשאני ברכב .. אבל זה מה שאני הייתי עושה עם כל טלפון חכם (כי הטלפונים החכמים הם צרכנים של סוללה) .

שלא תבין לא נכון, אני לא תוקף אותך או את העמדה שאתה מייצג, אני רק טוען שבמצב שבו גיקים למינהם עושים בטלפון מה שבא להם , ואחר כך כותבים תלונות על כל מיני נושאים - ברור שהמערכת לא תהיה הכי טובה שבעולם . אבל , אי אפשר להסיק מזה שהמכשיר לא טוב.

בעיניי, הוא המכשיר הכי טוב שנתקלתי בו , לא רק בגלל שאני יכול לעשות איתו הרבה דברים .. אלא בגלל שאם משהו לא עובד בו כמו שצריך , אני גם יכול לבדוק ולהבין למה , וגם יכול לנסות סוגים שונים של פתרונות כדי לטפל בבעיה , גם אם הפתרונות אינם טיפול אמיתי בבעיה ..

עכשיו, תשאל את עצמך שאלה פשוטה ..
האם לינוקס הוא שרת טוב ויציב , או יכול להיות כזה - התשובה היא כן (לדעתי) ויתמכו בדעתי הרבה מאד אנשים .
השאלה השניה, האם אפשר לקחת שרת טוב ויציב ולחרבן לו את הצורה - התשובה היא כן .

כשמתחילים לדבר על מוקו (ובהתחלה אני לא שמתי לב לזה) , צריך לשאול מה עשו על המכשיר .. אם עשו איתו שטויות , ברור שהוא לא יהיה הכי יציב שיש .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. itonish
  2. אורח [רם-און]