ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8370 ·

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 04:19
נושא ההודעה:

שאלות יפות שאלת.

לגבי העברת קבצים - דרך דיסקט (אפשר בפורמט של חלונות), דרך האינטרנט, דרך זיכרון USB....
לגבי שמירה- למחיצה של חלונות שכבר יש לך כנראה אם אתה מנסה את קנופיקס...
לגבי הדפסה - למדפסת, מה השאלה?
לגבי כח מיחשוב - נקודה טובה, אפשר לשקול בשלב ב' לאפשר עבודה עם מנהל חלונות עם פחות דרישות (כדי להריץ יישומי KDE צריך רק את הסיפריות)
לגבי הקישור שנתת - רעיון מעניין, אבל יש בעיה קטנה. עדיין צריך חלונות Razz למה לא לתת אותו דבר מבוסס לינוקס Laughing

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 09:20
נושא ההודעה:

הפרוייקט הזה שמציע צפריר הוא דוגמה מצוינת שקצת מתעלמים ממנה כי הבחירה ביישומים מן הסתם לא הייתה מרשימה במיוחד. תקליטור לקידום השימוש בתוכנות קוד פתוח בחלונות, למרות שמדובר בערכה עבור משתמשים בחלונות. אפשר ללמוד מהם אני מניח איך לארגן כזה תקליטור. ככה או אחרת זה בהחלט יתרום לרעיון הקוד הפתוח וביחד עם ערכת התנסות "על אמת" שתבוא בהמשך זה יתן מענה לצורך אמיתי.

Windows: A thirty-two bit extension and graphical shell to a sixteen-bit patch to an eight-bit operating system originally coded for a four-bit microprocessor which was written by a two-bit company that cant stand one bit of competition.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
The-QSite Moderator ת.הצטרפות: 29/12/2002 · הודעות: 1693 · מיקום: ISR

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 09:29
נושא ההודעה:

עוד שאלה:
אני משתמש במחשב מקינטוש (/לינוקס/ כל מערכת הפעלה או אריכטקטורה אחרת), האם אוכל להפעיל את כינרת?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
z9u2K ת.הצטרפות: 18/01/2003 · הודעות: 791 · מיקום: טוב

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 11:23
נושא ההודעה:

אני מניח שאם יתעורר הצורך נוכל להפיץ גירסאת ppc, כרגע אנחנו נרכז את הפיתוח לארכיטקטורת i386.

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 11:44
נושא ההודעה:

אני לא הבנתי עדיין כמה דברים
כנרת צריכה או לא צריכה להיות בעברית?
ואיך תתחילו לבנות את כנרת בלי להתבסס על אף הפצה?!?!?
האם כנרת מתכוונת לחכות עד לצאת לינברו?
אני חושב שקראתי איפושהו שאפשר לעשות מכל הפצה linux-on-cd
ולפיכך לא חייבים להסתמך על קנופיקס דווקא
אני לא רואה מה אנשים רואים רע במנדרייק (חוץ מקלות)
הרי רוב האנשים שיעבדו עם זה לא מקצועיים
ציטוט: dolfin: אין מישהו שיכול להחזיק יותר מחצי שנה במנדרייק בלי לתלות את עצמו
אני מצטער בראש אם הציטוט לא היה מדוייק אבל זה היה משהו כזה
זה שיש את לינברו שמבוססת דביאן (או גנטו, אני לא זוכר בדיוק) זה כל הכבוד, אבל זה לא אומר שצריך להחרים הפצה אחרת בגלל זה
וגם אם לא אוהבים הפצה מסויימת צריך עדיין לבדוק אם היא יכולה לשרת את הפרוייקט באופן הטוב ביותר, וגם אם לא מתים עליה, אם היא משרתת את הפרוייקט באופן הטוב ביותר סימן שמגיע לה להיות הבסיס לפרוייקט
ומה יהיה קל יותר לאנשים מאשר להשתמש במערכת עברית?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 12:32
נושא ההודעה:

כינרת חייבת להיות מערכת עברית מלאה.
לא אמרנו שלא נתבסס על אף הפצה, כרגע, האפשרות שנראית הכי טובה היא קנופיקס, למרות שזה נתון לשינוי וייקבע בפגישה הבאה (יום ראשון בתשע-וחצי עשר?)

בנושא לינברו מתבצעת הצבעה בנושא, ראה כמה הודעות למעלה.
התוצאות יתפרסמו היום בשעה 20:00.

לגבי מנדרייק או כל הפצה אחרת, כל אחד וטעמו האישי... נבחר לפרוייקט את הפצת הבסיס המאימה ביותר, שתיקבע, כנ"ל, בפגישה הבאה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 12:46
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 10:32, z9u2K כתב:
כינרת חייבת להיות מערכת עברית מלאה.
לא אמרנו שלא נתבסס על אף הפצה, כרגע, האפשרות שנראית הכי טובה היא קנופיקס, למרות שזה נתון לשינוי וייקבע בפגישה הבאה (יום ראשון בתשע-וחצי עשר?)

למה קנופיקס נראית הכי טוב?
מנדרייק עכשיו בודקים בקשר להכנסת הפונטים של קולמוס למנדרייק 9.1 ואם זה באמת יקרה אז זו תהיה עוד סיבה טובה ל"חגיגה עברית", בקשר לזה שקנופיקס היא linux-on-cd אז יש אפשרות להפוך כל הפצה לlinux-on-cd, אני לא זוכר איפה קראתי את זה אבל יש על זה מדריך, אני אמצא אותו וישים אותו כאן יותר מאוחר

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 13:05
נושא ההודעה:

חברים, כמו שאתם יודעים אני מטורף על מנדרייק, ולמרות זאת יש חמש סיבות למה קנופיקס עדיף:

1. לקנופיקס יש קרנל עם טלאי מיוחד שמאפשר קימפרוס של כל מה שמותקן על הדיסק, מה שמאפשר נפח אחסון יותר גדול על תקליטור אחד
2. קנופיקס מבוסס DEB שהיא שיטת חבילות טובה יותר מ-RPM של רדהט, ולמרות שמנדרייק מתקדמת מהר בכיוון של השלמת פערים (urpmi/grpmi) יש עדיין יתרון מבחינת קלות התקנה ל-DEB
3. יש עוד הפצות חינוכיות שמבוססות על קנופיקס ומרחיבות אותה, כך שניתן יהיה לרשת (אולי) כל מני הרחבות מההפצות האלו
4. אם אני לא טועה גם לינברו תתמוך ב-DEB כך שכשהיא תהיה מוכנה אפשר יהיה לבצע התקנה יחסית מהירה של כינרת
5. קנופיקס מיועד ומתוחזק למטרת "לינוקס על CD" כך שאנחנו חוסכים לעצמנו את כל הטררם שבלתחזק הפצת בסיס, ופשוט מתקינים את כינרת מחדש כשיוצא עדכון רלונטי של קנופיקס.

לפיכך, בשלב זה אני ממליץ על קנופיקס תוך שמירה על הכלל ש"לא משנים כלום בקנופיקס אלא הכל כתוספת" ואז אפשר יהיה בהמשך לתמוך בהפצות נוספות אם צריך.

בלי שום קשר, אפשר במקביל לרכז קישורים לחבילות מנדרייק עבור כל מה שיהיה בכינרת כך שמי שירצה לעבוד עם מנדרייק יוכל לעשות כן.

[ נערך על-ידי דוביקס בתאריך 06/02/03 11:26:43 ]

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 13:19
נושא ההודעה:

כמה שאלות נוספות
א. קבצים מקומפרסים לא עולים הרבה יותר לאט?
ב. האם חובה עלינו לשמור על הפצה של דיסק אחד?
אם יהיו הרבה חבילות חינוכיות? לא כדאי לשים את זה על יותר מדיסק אחד?
ג. האם ל linux-on-cd של מנדרייק שנתת את הלינק שלו קודם לכן אין קיפרוס?
ד. אני לא חושב שהמשתמש צריך לחשוש בכלל מעניין של חבילות אם הוא משתמש בlinux-on-cd, כי במילא הוא לא יוכל להתקין על ההפצה, אני טועה?
ה. מבחינתנו עם חבילות לא צריכה להיות בכלל בעיה, בגלל שכל חבילה אפשר להשיג כsource ולהתקין גם אם אין רפמ, במילא המערכת מגיעה מוכנה (ללא שום חבילות התקנה, אלא עם בינארים גמורים בלבד)
ו. האם אי אפשר להכניס טלאי דומה לקרנל בmandrake? האם הטלאי בלעדי לקנופיקס?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 13:37
נושא ההודעה:

א. להיפך, צריך לטעון מהכונן (שזה איטי) קובץ יותר קטן והפתיחה שלו נעשית בזיכרון (שזה יותר מהיר). מכמה ששיחקתי עד עכשיו עם קנופיקס, הוא רץ מ-CD במהירות די קרובה למנדרייק.
ב. כדאי, אחרת המשתמשים יצטרכו כל הזמן להחליף דיסקים וזה די מעצבן
ג. לא הספקתי עדיין לבדוק, יכול מאוד להיות שכן, אבל יש עוד סיבות חוץ מזה (עדכנתי את ההודעה ממקודם כך שעכשיו יש 5 סיבות שאני יכול לחשוב עליהן)
ד. נכון, אבל זה יעשה לנו את החיים הרבה יותר קלים (בהנחה שאת רוב החבילות ניקח מהמדף ולא נקמפל)
ה. כדי להגיע לניצול מירבי של משאבינו ולעזור לעוד פרוייקטים, הצעתי היא שלא נסתבך עם קוד מקור אלא ניקח הכל מהמדף, למעט דברים שאי אפשר יהיה להשיג חבילות עבורם
ו. לא בדקתי לעומק למרות שזה כנראה אפשרי - קוראים לזה cloop וזה ניתן להורדה מהאתר של קנופיקס. רק שמעתי על זה מ-mksoft כשחיפשתי משהו דומה ל-drivespace הותיק של חלונות.

[ נערך על-ידי דוביקס בתאריך 06/02/03 14:22:35 ]

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 17:13
נושא ההודעה:

גיל צדק, אם אתם רוצים הפצה של ממש אז תחכו ללינברו
אבל אם אתה רק רוצים לאסוף חבילות ולהביא אותן מוכנות אז מה הבעיה?
את כל התוכנות שתאספו יוכלו אחרי זה להוסיף ללינברו בכל מקרה, כי התוכנות לא שלכם במילא, בקשר לזיהוי האוטומטי של קנופיקס, הוא עדיין לא מושלם, לדוגמא: הוא לא זיהה לי קול (ALSA, ומנדרייק כן זיהה), הוא גם לא זיהה את ההארד דיסק של חלונות על אף מחשב. אתם פוחדים להסתבך להתקין source בעצמכם?!?!? במנדרייק rpm זה אפילו יותר קל משאר ההפצות עם rpm, כי פשוט עושים urpmi. אם לא שמתם לב אז קנופיקס מפעילה כרגע רק את KDE, מה אם מי שירצה לעבוד עם גנום?. אני מאמין שאת התמיכה בקבצים מכווצים והרצתם אין רק על קנופיקס (יש אפילו בחלונות אפשרות לקמפרס דיסקט ולהפעיל אותו מקומפרס), מקסימום אם אין אז אפשר להוסיף Smile. עכשיו, מתי אתם מתחילים להוסיף את התמיכה העברית לקנופיקס?!?!? לפי מה שראיתי אין שם תמיכה עברית בכלל, בגלל זה היא גם קלה יותר, אי אפשר לעבוד איתה, אלא באנגלית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 17:19
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 15:13, CooL_SPoT כתב:
גיל צדק, אם אתם רוצים הפצה של ממש אז תחכו ללינברו
אבל אם אתה רק רוצים לאסוף חבילות ולהביא אותן מוכנות אז מה הבעיה?
את כל התוכנות שתאספו יוכלו אחרי זה להוסיף ללינברו בכל מקרה, כי התוכנות לא שלכם במילא, בקשר לזיהוי האוטומטי של קנופיקס, הוא עדיין לא מושלם, לדוגמא: הוא לא זיהה לי קול (ALSA, ומנדרייק כן זיהה), הוא גם לא זיהה את ההארד דיסק של חלונות על אף מחשב. אתם פוחדים להסתבך להתקין source בעצמכם?!?!? במנדרייק rpm זה אפילו יותר קל משאר ההפצות עם rpm, כי פשוט עושים urpmi. אם לא שמתם לב אז קנופיקס מפעילה כרגע רק את KDE, מה אם מי שירצה לעבוד עם גנום?. אני מאמין שאת התמיכה בקבצים מכווצים והרצתם אין רק על קנופיקס (יש אפילו בחלונות אפשרות לקמפרס דיסקט ולהפעיל אותו מקומפרס), מקסימום אם אין אז אפשר להוסיף Smile. עכשיו, מתי אתם מתחילים להוסיף את התמיכה העברית לקנופיקס?!?!? לפי מה שראיתי אין שם תמיכה עברית בכלל, בגלל זה היא גם קלה יותר, אי אפשר לעבוד איתה, אלא באנגלית.

קנופיקס ניתנת להורדה גם בגרמנית, משמע, ניתן לתרגם אותה לשפות אחרות.
מבחינת תלמיד בית ספר, לא ממש משנה אם הוא משתמש ב- KDE או בגנום, העיקר שיש שם דברים שהוא מכיר.

חזרה לתוכן הדיון
רונןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/01/2003 · הודעות: 463 · מיקום: גבעת אלה

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 18:07
נושא ההודעה:

מבחינת שולחן עבודה, אני חושב שחכם יותר יהיה להשתמש בדסקטופ קל יותר כמו fvwm, כי הרי אין צורך שהוא יכלול את הפיצ'רים של KDE... רק תפריט התחל ושולחן עבודה. (מצד שני, זה עלול לסבך אותנו עם תמיכה בעברית, צריך לבדוק את הסוגיה...)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 20:09
נושא ההודעה:

ממש לא
לדעתי אחד הדברים שאתם מחפשים, ותתקנו אותי אם אני טועה זה KDEVELOP

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 20:14
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 02:19, דוביקס כתב:
שאלות יפות שאלת.

לגבי העברת קבצים - דרך דיסקט (אפשר בפורמט של חלונות), דרך האינטרנט, דרך זיכרון USB....
לגבי שמירה- למחיצה של חלונות שכבר יש לך כנראה אם אתה מנסה את קנופיקס...
לגבי הדפסה - למדפסת, מה השאלה?
לגבי כח מיחשוב - נקודה טובה, אפשר לשקול בשלב ב' לאפשר עבודה עם מנהל חלונות עם פחות KDE צריך רק את הסיפריות)
לגבי הקישור שנתת - רעיון מעניין, אבל יש בעיה קטנה. עדיין צריך חלונות Razz למה לא לתת אותו דבר מבוסס לינוקס Laughing

בקיצור: לא ברור מהו קהל היעד:

האם מניחים שיש חלונות מותקן או לא מניחים?

(לכמעט כל האנשים היום יש את זה מותקן). אם לא: אתה צריך להסתבך בבעיות של הגדרת חיבור אינטרנט , הגדרת הדפסה (תמיכה ב*כל* סוגי המדפסות) ועוד.

לגבי KDE: כל יישום KDE צריך שיפעלו איתו כמה וכמה תהליכים כשהוא רץ. לא מדובר רק על הספריות. המצב דומה בגנום 1.4 ואילך.

אם אתה רוצה מערכת עברית, דרישת החומרה הן יותר גבוהות מאשר סתם "סביבת פיתוח" בסיסית.

אז לפני שפותחים פרוייקט נוסף בסורס-פורג', ולפני שרבים על השם: על מה בדיוק מדובר כאן? ואיך רוצים להשיג את זה?

צפריר

חזרה לתוכן הדיון
דורוןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/02/2003 · הודעות: 42 ·

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 21:15
נושא ההודעה:

צפריר חבל על הזמן שלך ....
הם לא ממש יכולים להסביר מה הם עושים ולמה - בעמוד הקודם שאלתי למה לתוח פרוייקט חדש ולבזבז משאבי אדם שהם יקרים כל כך . אבל לא נראה לי שקיבלתי תשובה רצינית - אני בכל מקרה מקווה שהם בסופו של דבר יצטרפו לפרוייקטים קיימים - שם הם יוכלו למעשה לתרום את התרומה המרכזית ע"י תפישה של פרוייקט ומינוף שלו קדימה ..
כמובן שאם היו "אלפי מתנדבים" אני מניח שניתן היה לשיים את כל הפרוייקטים שהיינו רוצים - לצערי המצב לא כזה ..
אני מוצא לנכון לצאת כאן בקריאה לכל מי שמעורבים בזה לסייע בפרוייקטים אחרים שבהם צריך אותם יותר - אני לא מנסה כלל לומר מה חשוב יותר או חשוב פחות , אני פשוט מציין שכבר יש פרוייקטים קיימים שחבל שלא יתממשו מהר .
אני מקווה שאני ימצא אוזן קשבת אצל כל המשתתפים - ואני מקווה ומאמין שבמהלך השנה הקרובה יימצא מקום לפרוייקטים חדשים נוספים - אולם כרגע עדיף עדיין לרכז מאמץ על מה שקיים .

דורון

חזרה לתוכן הדיון
freelsdלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/12/2002 · הודעות: 88 ·

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 22:46
נושא ההודעה:

6/2/03 8:51?
מה קורה עם התוצאות בקשר לשם? =\\
אגב, אני מבין ש SF אישרו את פרויקט כינרת, לא?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 22:55
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 19:15, דורון כתב:
צפריר חבל על הזמן שלך ....
הם לא ממש יכולים להסביר מה הם עושים ולמה - בעמוד הקודם שאלתי למה לתוח פרוייקט חדש ולבזבז משאבי אדם שהם יקרים כל כך . אבל לא נראה לי שקיבלתי תשובה רצינית - אני בכל מקרה מקווה שהם בסופו של דבר יצטרפו לפרוייקטים קיימים - שם הם יוכלו למעשה לתרום את התרומה המרכזית ע"י תפישה של פרוייקט ומינוף שלו קדימה ..
דורון

אני חושב שההסברים היו ברורים ביותר. יש כמובן נקודות פתוחות שיהיה צורך להחליט לגביהן בהמשך, כמו בכל פרוייקט, אבל הכיוון מאוד ברור למי שרוצה להיות מעורב. הבלבול וחוסר ההבנה מגיע דווקא מאלה שרוצים לחייב אחרים להצטרף לפרוייקטים שלהם, שכל "יתרונם" הוא שהחלו לפני כינרת. Laughing

לא נותר לי לקוות שיהיו מספיק אנשים שיהיו מעוניינים להמשיך עם כינרת למרות כל הבלגאן מסביב, כי אחרת הפרוייקט הזה יקבר סופית ולעולם לא יקרום עור וגידים כצל חיוור של פרוייקטים קיימים.

נ.ב. השתתפות בכינרת אין משמעותה שלא עוזרים לפרוייקטים אחרים, בניגוק למה שאתם מנסים לעשות.

[ נערך על-ידי דוביקס בתאריך 06/02/03 21:02:42 ]

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 23:06
נושא ההודעה:

השם הוחלט, "גנו/לינוקס כנרת", עוד בהצבעה הקודמת.

סליחה על העיקוב...
תוצאות ההצבעה (כנרת .vs לינברו):
בעד פרוייקט נפרד: 4
בעד מאמץ משולב: 1
בעד ביטול הפרוייקט: 2

חזרה לתוכן הדיון
costelloלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/09/2002 · הודעות: 551 · מיקום: אי שם...

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 23:37
נושא ההודעה:

בתור תוספת למסמך הקודם אני רוצה להציע את כינרת מנק' המבט שלי -

כינרת תספק מערכת הפעלה גנו/לינוקס על גבי תקליטור, שתכיל שולחן עבודה (KDE, gnome וכו'..) אחד, בעל תמיכה מקסימלית בעברית. ותחתיו כלים שונים החיוניים לשימושו של תלמיד במערכת החינוך הישראלית. כאשר הדגש הוא על כלים איכותיים, המסופקים חינם, ובתמיכה עברית ברמה הגבוהה ביותר הקיימת. כחלק מפרוייקט כינרת יכתב החיבור בין שולחן העבודה והיישומים השונים (אם יהיה בכך צורך) והתאמתם לעבודה עם עברית, כמו כן הפרוייקט יספק ע"ג הדיסק מנגנונים אוטומטיים לחיבור לאינטרנט, זיהוי מדפסות, גישה למערכות קבצים חלונאיות וכל זאת בעזרת אשפים שיהפכו את החוויה הראשונית של משתמש חלונות פשוט בכינרת לנעימה קלה ופשוטה.

בנוסף תפיץ כינרת את כל ה"פתרונות" הנ"ל בחבילות קוד מקור וRPM/DEB להפצות מובילות ע"מ שקהילת משתמשי הלינוקס בישראל תוכל להינות מהן וכדי לאפשר למשתמש בדיסק הנ"ל שאהב את "חווית הקוד הפתוח" שהוענקה לו יוכל לעבור לשימוש מלא במערכת גנו/לינוקס תוך שימוש בכלים שכבר הכיר במסגרת התקליטור.

בדיוק כמו המסמך הקודם, זאת ההצעה שלי בהתבסס על מה שאני שואב מן הדיון כאן בפורום והשקפת העולם האישית שלי. אתם מוזמנים לקבל אותו כפי שהוא, לזרוק אותו או לערוך בו שינויים שונים ומשונים.
[addsig]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/02/2003 - 23:43
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 21:37, costello כתב:
בתור תוספת למסמך הקודם אני רוצה להציע את כינרת מנק' המבט שלי -

כינרת תספק מערכת הפעלה גנו/לינוקס על גבי תקליטור, שתכיל שולחן עבודה (KDE, gnome וכו'..) אחד, בעל תמיכה מקסימלית בעברית. ותחתיו כלים שונים החיוניים לשימושו של תלמיד במערכת החינוך הישראלית. כאשר הדגש הוא על כלים איכותיים, המסופקים חינם, ובתמיכה עברית ברמה הגבוהה ביותר הקיימת. כחלק מפרוייקט כינרת יכתב החיבור בין שולחן העבודה והיישומים השונים (אם יהיה בכך צורך) והתאמתם לעבודה עם עברית, כמו כן הפרוייקט יספק ע"ג הדיסק מנגנונים אוטומטיים לחיבור לאינטרנט, זיהוי מדפסות, גישה למערכות קבצים חלונאיות וכל זאת בעזרת אשפים שיהפכו את החוויה הראשונית של משתמש חלונות פשוט בכינרת לנעימה קלה ופשוטה.

בנוסף תפיץ כינרת את כל ה"פתרונות" הנ"ל בחבילות קוד מקור וRPM/DEB להפצות מובילות ע"מ שקהילת משתמשי הלינוקס בישראל תוכל להינות מהן וכדי לאפשר למשתמש בדיסק הנ"ל שאהב את "חווית הקוד הפתוח" שהוענקה לו יוכל לעבור לשימוש מלא במערכת גנו/לינוקס תוך שימוש בכלים שכבר הכיר במסגרת התקליטור.

בדיוק כמו המסמך הקודם, זאת ההצעה שלי בהתבסס על מה שאני שואב מן הדיון כאן בפורום והשקפת העולם האישית שלי. אתם מוזמנים לקבל אותו כפי שהוא, לזרוק אותו או לערוך בו שינויים שונים ומשונים.

קלעת בול! Smile

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 00:18
נושא ההודעה:

תהרגו אותי, אבל אני עדיין לא מבין מה חשיבות החבילות כאן, במילא אי אפשר להתקין חבילות לדיסק

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 00:24
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 21:43, z9u2K כתב:

קלעת בול! Smile

אני גם מסכים. Cool

חזרה לתוכן הדיון
רונןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/01/2003 · הודעות: 463 · מיקום: גבעת אלה

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 00:41
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 22:18, CooL_SPoT כתב:
תהרגו אותי, אבל אני עדיין לא מבין מה חשיבות החבילות כאן, במילא אי אפשר להתקין חבילות לדיסק

נכון. החבילות הן:
א. כינוי לפריט תוכנה /דוקומנטציה
ב. מיועדות להפצה למערכות אחרות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 00:57
נושא ההודעה:

התכוונתי להמשך הפרויקט,
עכשיו שאנחנו בטוחים שאנחנו הולכים על פרויקט נפרד מלינברו
מתי המפגש הבא שלנו להתחיל לתכנן את כל ה TODO?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 01:22
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-02-06 22:57, freelsd כתב:
התכוונתי להמשך הפרויקט,
עכשיו שאנחנו בטוחים שאנחנו הולכים על פרויקט נפרד מלינברו
מתי המפגש הבא שלנו להתחיל לתכנן את כל ה TODO?

פרוייקט נפרד אך "שיפעל בשיתוף פעולה עם פרוייקטי קוד פתוח אחרים בישראל על מנת לקדם פיתוח כלים, תיעוד ותרגומים שישרתו את כלל הקהילה, ובכך יממש את יעודו כפרוייקט חינוכי שבין יעדיו קידום הקוד הפתוח בישראל" Wink

אני מציע להיפגש ביום שני -21:00-
ועד אז כל אחד יכול לחשוב על רעיונות ל-to do list.

אני מציע לדיון את הנושאים הבאים:
- ריכוז רעיונות ל-to do list שיועלו ע"י החברים
- החלטה לגבי אילו מהנושאים הנ"ל ייכללו בגרסת הפיתוח כינרת 0.1
- חלוקת משימות בין החברים
- החלטה לגבי סביבת העבודה הראשונית של הפרוייקט (קנופיקס/KDE3.1?)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 02:08
נושא ההודעה:

צודק, לי מתאים 21:00
שמי שזה מתאים גם לו\\לא מתאים לו שיגיד כאן, כדי שנוכל לדעת מתי לקבוע

חזרה לתוכן הדיון
Elrondלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/08/2002 · הודעות: 491 · מיקום: קיבוץ בצפון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 02:53
נושא ההודעה:

אהבתי את הניתוח של פריילס
ואני ביום שני לומד עד 8:30 אז אהיה כאן רק ב22:00

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם כתובת AIM מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 03:10
נושא ההודעה:

אז כרגע זה יום שני ב22:00- (עד להודעה חדשה)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/02/2003 - 08:54
נושא ההודעה:

אני אהיה שם. Smile

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל: