ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
NATתיאורח · ·

הודעה פורסם: 15/04/2024 - 16:02
נושא ההודעה: שאלות טכניות על אינטרנט/ראוטר הסיבים של הוט

אפשר בבקשה לשאול על אינטרנט הסיבים של הוט? התמיכה הטכנית לא כל כך הבינה מה אני רוצה.
אני לא חבר במדיות אחרות לשאול.
1. האם ה Public IP עומד מאחרי NAT? חלק מהספקים מקצים את אותו IP למספר לקוחות. הכוונה אם יש לי שרת בייתי אוכל להפנות אליו פורטים?
2. האם אוכל לכבות את ה WIFI בנתב ולהמשיך לנהל אותו דרך RJ45 ? בשליטה מלאה? אני יודע שהנתב של בזק (הפרפר?) מפרמט את עצמו אחרי הקינפוג הראשוני לOS אחר ולא ניתן לנהל אותו דרך הכבל. (עד כמה שבדקתי. היה לי כזה לשבוע)

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2024 - 15:12
נושא ההודעה: Re: שאלות טכניות על אינטרנט/ראוטר הסיבים של הוט

NATתי :
אפשר בבקשה לשאול על אינטרנט הסיבים של הוט? התמיכה הטכנית לא כל כך הבינה מה אני רוצה.
1. האם ה Public IP עומד מאחרי NAT? חלק מהספקים מקצים את אותו IP למספר לקוחות. הכוונה אם יש לי שרת בייתי אוכל להפנות אליו פורטים?
אם לא קנית בפירוש IP קבוע, או IP חיצוני, כנראה שלא תוכל להגיע מהאינטרנט לנתב. כלומר מבחוץ. כלומר אני, ואחרים, לא נוכל להגיע לשרת ביתי שלך.
NATתי :

2. האם אוכל לכבות את ה WIFI בנתב ולהמשיך לנהל אותו דרך RJ45 ? בשליטה מלאה? אני יודע שהנתב של בזק (הפרפר?) מפרמט את עצמו אחרי הקינפוג הראשוני לOS אחר ולא ניתן לנהל אותו דרך הכבל. (עד כמה שבדקתי. היה לי כזה לשבוע)
יש לי הרגשה שגם בבזק, וגם בהוט, אתה כן יכול לעשות את זה. אבל אתה כותב ההיפך. ואני לא יודע בדיוק איך. אז קשה לנו לדבר. עוד פעם, נסה לחפש בגוגל. חוברת ההפעלה של הנתב תעזור. אם עדין מחלקים דבר כזה. ואולי התמיכה של הוט ואתה כן תצליחו להבין אחד את השני בענין הזה. כנראה שאתה מנסה להגיע לממשק הניהול של הנתב באופן קוי. לא אלחוטי. אולי גם התמיכה של תשתית הסיבים תבין מה אתה רוצה. והיא גם עשויה להבין את השאלה על ה IP הקבוע. אולי מלכתחילה שאלת את התמיכה הלא נכונה. וזה בהנחה שלא הוט, אלא מישהו אחר, הוא התשתית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2024 - 17:29

Anonymous :
NATתי :
אם לא קנית בפירוש IP קבוע, או IP חיצוני, כנראה שלא תוכל להגיע מהאינטרנט לנתב. כלומר מבחוץ. כלומר אני, ואחרים, לא נוכל להגיע לשרת ביתי שלך.
NATתי :

יש לי הרגשה שגם בבזק, וגם בהוט, אתה כן יכול לעשות את זה. אבל אתה כותב ההיפך. ואני לא יודע בדיוק איך. אז קשה לנו לדבר. עוד פעם, נסה לחפש בגוגל. חוברת ההפעלה של הנתב תעזור. אם עדין מחלקים דבר כזה. ואולי התמיכה של הוט ואתה כן תצליחו להבין אחד את השני בענין הזה. כנראה שאתה מנסה להגיע לממשק הניהול של הנתב באופן קוי. לא אלחוטי. אולי גם התמיכה של תשתית הסיבים תבין מה אתה רוצה. והיא גם עשויה להבין את השאלה על ה IP הקבוע. אולי מלכתחילה שאלת את התמיכה הלא נכונה. וזה בהנחה שלא הוט, אלא מישהו אחר, הוא התשתית.

עינב גנד גלילי זו את?
1. "אם לא קנית בפירוש IP קבוע, או IP חיצוני, כנראה שלא תוכל להגיע מהאינטרנט לנתב."
אני על אינטרנט רגיל VDSL ויש לי IP חיצוני. מה בין זה ל IP קבוע ?
2. "יש לי הרגשה שגם בבזק, וגם בהוט, אתה כן יכול לעשות את זה." הרגשות שלך מוטעים - עם הנתב Bhome של בזק לא יכולת לנהל אותו קווית אחרי הקינפוג הראשוני! היית חייב להתקין אפליקצית ניהול בטלפון שלך

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2024 - 17:36

Anonymous :
Anonymous :
NATתי :
NATתי :

עינב גנד גלילי זו את?
1. "אם לא קנית בפירוש IP קבוע, או IP חיצוני, כנראה שלא תוכל להגיע מהאינטרנט לנתב."
2. "יש לי הרגשה שגם בבזק, וגם בהוט, אתה כן יכול לעשות את זה." הרגשות שלך מוטעים - עם הנתב Bhome של בזק לא יכולת לנהל אותו קווית אחרי הקינפוג הראשוני! היית חייב להתקין אפליקצית ניהול בטלפון שלך

https://www.hot.net.il/heb/Internet/services/hot%20box%206e/

"אפליקצית HOT WiFiBER – לניהול הרשת הביתית
גשו לחנות האפליקציות במכשיר הטלפון הנייד אשר ברשותכם
והורידו את האפליקציה, להורדת האפליקציה לחצו כאן

למדריך משתמש לאפליקציית HOT WiFiBER לחצו כאן

"

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2024 - 19:23
נושא ההודעה: מציע ל NATתי לבדוק שוב בהוט: IP קבוע, וחיבור קוי לנתב.

NATתי :

מציע ל NATתי לבדוק שוב בהוט. לפי מלות מפתח IP קבוע, וחיבור קוי לנתב. אם התשובה בתמיכה לא מספקת, לשאול גם במכירות. ואפילו לחזור על זה במשך כמה ימים. כדי לנסות לודא שכולם מבינים את כולם. ואחרי שיקבל תשובה על IP קבוע, לשאול גם על ה public/חיצוני שהוזכר כאן. להסביר בפירוש שהכונה שמהאינטרנט יוכלו להתחבר אליו. ואפילו לחזור על זה עם ספק התשתית, אם שונה מהוט.
אלו בקשות יוצאות דופן ללקוח פרטי. ברוב המקרים אלו שאלות למחלקה העסקית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2024 - 19:43

Anonymous :

הלינק :
איזה יציאות / כניסות יש בנתב?
בפאנל האחורי של המכשיר תמצאו את היציאות הבאות:
• LAN 1,2,3,4 - משמשים לחיבור בין מחשב/ים ובין הנתב, בעזרת כבל רשת (כבל Ethernet). צדו השני של כבל הרשת מחובר לשקע הרשת במחשב או מגדיל הטווח.
• LAN 4 - משמש לחיבור ה- HOT Box לציוד, אליו ניתן לחבר כבל רשת ולגלוש במהירויות של עד 2GB (בכפוף לחבילה שברשותך)
• PHONE – לחיבור קו הטלפון

ולא טרחתי להביא גם את הצילום.
אני מתקשה להאמין שמי שמוכן לחיבור טלפון קוי יתעקש שמוכרחים ניד כדי לנהל את הנתב. אך יתכן שיש אפשרויות שאינן פתוחות בברירת המחדל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2024 - 21:41
נושא ההודעה: נא להודיע כאן האם, ואילו, התפתחויות היו. תודה.

נא להודיע כאן האם, ואילו, התפתחויות היו. תודה.

חזרה לתוכן הדיון
NATתיאורח · ·

הודעה פורסם: 16/04/2024 - 23:52

Anonymous :
Anonymous :

הלינק :
איזה יציאות / כניסות יש בנתב?
בפאנל האחורי של המכשיר תמצאו את היציאות הבאות:
• LAN 1,2,3,4 - משמשים לחיבור בין מחשב/ים ובין הנתב, בעזרת כבל רשת (כבל Ethernet). צדו השני של כבל הרשת מחובר לשקע הרשת במחשב או מגדיל הטווח.
• LAN 4 - משמש לחיבור ה- HOT Box לציוד, אליו ניתן לחבר כבל רשת ולגלוש במהירויות של עד 2GB (בכפוף לחבילה שברשותך)
• PHONE – לחיבור קו הטלפון

ולא טרחתי להביא גם את הצילום.
אני מתקשה להאמין שמי שמוכן לחיבור טלפון קוי יתעקש שמוכרחים ניד כדי לנהל את הנתב. אך יתכן שיש אפשרויות שאינן פתוחות בברירת המחדל.

אוקיי כנראה שאני סתם מקובע. מה שאתה אומר הגיוני בסך הכל.
למגיב השני אולי באמת אשאל על IP קבוע נראה אם זה יעורר בהם משהו. בכל מקרה החבילה של הוט סיבים זה הוט תשתית והוט ספק.
החדשות הטובות הן שדיברתי עם מחלקת מכירות והחבילה לא מחייבת, ניתן לצאת מתי שרוצים (במידה ואני מגלה שאני לא מצליח לנהל לגמרי את הנתב ולמנוע השתלטות מרחוק או שהIP של הראוטר לא חשוף לאינטרנט)
החדשות הפחות טובות הן שלמרות שיש היתכנות סיבים לבית שלי עלות התקנה היא 500 ש"ח ואפשר לפרוס את זה לשנה, כך שאם אני מתחרט אחרי חודש אני משלם את מה שנשאר מההתקנה.

תודה לכם. הייתם ממש נחמדים ועוזרים.
אם אחתום על עיסקה אעדכן אם תרצו

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2024 - 14:09
נושא ההודעה:

תזכורת: גם ללא כתובת IP קבועה אפשר לקבל שם קבוע לכתובת משתנה.

חזרה לתוכן הדיון
לא העונה המקוריאורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2024 - 14:25

Anonymous :
Anonymous :
NATתי :
NATתי :

עינב גנד גלילי זו את?

יש דבר כזה שנקרא carrier grade NAT או CG-NAT בקיצור.
אם תקרא את ההגדרה שלו תגלה דבר נחמד שבו אתה יכול לשייך המון כתובות פנימיות למאגר קטן של כתובות IP ציבוריות.

אם להסביר בפשוטות, תאר לך שיש מספר סוגים של vlan של אותם מרחבי כתובות פנימיים, ומה שמפריד זה הtag.

כאשר אתה יוצא מה vlan לתקשורת חיצונית אז יש עוד מספר מאגרי vlan שיחזיקו את אותה הכתובת הפנימית.

זה אומר שאם מישהו מבחוץ יוזם בקשה, אין לו דרך להגיד לשום נתב או סוויטץ' כיצד לנתב הלאה.

כתובת חיצונית שממופה לך עד לרמת החיבור כן מאפשרת את זה.

מה שתארתי עם vlan זה רק בשביל להסביר בגישה אחרת מה קורה, זה לא בדיוק מה שקורה בפועל ברמה הטכנית, אבל כן אותה בעיה.

ולכן לא יוכלו לגשת אליך מהכתובת החיצונית.

על זה, תוסיף שהכתובת החיצונית לא מובטחת להישאר עבורך במסלול הבא אחרי שנסגר session מסוים.

כלומר אם יש מערכת שלא יודעת לנהל session יש סיכוי שתאבד בקשות, ואם יש, אז כאשר אלו מסתיימות, יש סיכוי שתקבל כתובת חיצונית חדשה (כאילו עשית בקשת release ואז acquire ב DHCP והוא שכח את ה mac ולכן קיבלת כתובת חדשה).

מקווה שזה עונה לך על הנושא של עג"ד

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/04/2024 - 16:52
נושא ההודעה: לפי ידיעתי, תזכורתו של צפריר רק למקרה של IP ציבורי/חיצוני

צפריר :
תזכורת: גם ללא כתובת IP קבועה אפשר לקבל שם קבוע לכתובת משתנה.
לפי מה שאני יודע, היעילות של זה מותנה בכך שבכתובת המשתנה היא ציבורית. כלומר, היא אינה מאיורי NAT, CG-NAT או צרופי אותיות אחרים שבפועל מונעים הגעה פנימה בלי שמבפנים יזמו את התקשורת.
במלים אחרות, נכון שאני יכול לרשום שם ל IP שממנו שלחתי את ההודעה הזו. אך זה חסר טעם. אי אפשר יהיה להגיע אלי תחת השם הזה אם ה IP שמקשור לשם אינו ציבורי/חיצוני. וזה אפילו שאותו IP ימסר לי בכל השבוע הקרוב.

חזרה לתוכן הדיון
NATתי‏אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2024 - 06:44
נושא ההודעה:

לא צריך לחפור במילים ולברבר.
1. לא שאלתי על IP קבוע נא לא להסית מהדיון !!
2. אוקיי אז ראוטר של לקוח שעומד אחרי NAT נקרא CG-NAT. נפלא.

האם הראוטר סיבים של הוט נמצא ב CG-NAT ???

יש למישהו פה בכלל הוט סיבים כי בנתיים יש פה הרבה אנשים שאובהים לברבר

כנ"ל לגבי הניהול - הראיתי שבאתר שלהם כתוב במפורש ניהול דרך אפליקציה.
אני לא רוצה להתגלח על 500ש"ח התקנה ולגלות בסוף שאין לי שליטה על הנתב דרך RJ45

תודה.

תודה צפריר ותודה למי שהסביר מה זה CG-NAT . במקום המגילה הארוכה הזו שלך היית יכול לכתוב שזה המושג אליו אני מתכוון.

חזרה לתוכן הדיון
חצוף-תיאורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2024 - 13:49
נושא ההודעה: אפשר לבדוק האם אתה מאחורי NAT לבד

NATתי‏ :
לא צריך לחפור במילים ולברבר.
1. לא שאלתי על IP קבוע נא לא להסית מהדיון !!
2. אוקיי אז ראוטר של לקוח שעומד אחרי NAT נקרא CG-NAT. נפלא.

האם הראוטר סיבים של הוט נמצא ב CG-NAT ???

יש למישהו פה בכלל הוט סיבים כי בנתיים יש פה הרבה אנשים שאובהים לברבר

כנ"ל לגבי הניהול - הראיתי שבאתר שלהם כתוב במפורש ניהול דרך אפליקציה.
אני לא רוצה להתגלח על 500ש"ח התקנה ולגלות בסוף שאין לי שליטה על הנתב דרך RJ45

תודה.

תודה צפריר ותודה למי שהסביר מה זה CG-NAT . במקום המגילה הארוכה הזו שלך היית יכול לכתוב שזה המושג אליו אני מתכוון.

אפשר לבדוק לבד. אבל למה לברבר?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2024 - 18:15
נושא ההודעה:

אדם נבון לא עושה עסקים עם הוט.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2024 - 20:59
נושא ההודעה:

Anonymous :
אדם נבון לא עושה עסקים עם הוט.

הוא לא נבון. שואל שאלות ובא בטענות עם המון בורות, אז ברור שילך להוט

חזרה לתוכן הדיון
NATתיאורח · ·

הודעה פורסם: 18/04/2024 - 21:45
נושא ההודעה:

כרגע אני משלם לבזק על 100 מגה כשהמודם מסתנכרן על 49 ביום טוב. ואני גר בתל אביב.
להבנתי זה לא הולך להשתנות בקרוב מבחינת בזק אין טעם להשקיע פה.
אז כן. אני בהחלט בודק היתכנות עיסקה עם הוט. סיבים כבר יש פה (ושם)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2024 - 00:39
נושא ההודעה:

Vdsl אמור לתת עד 100 ו-adsl עד 15. בדוק עם טכנאי בז
ק את תקינות חוטי הנחושת.

סיב אופטי בארץ מגיע בשתי צורות חיבור, אחת עד ללוח חשמל ומשם הביתה בנחושת, השניה הכל אופטי עד הבית פנימה + ראוטר אופטי , וזה יעלה לך כהוגן.

חזרה לתוכן הדיון
NATתיאורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2024 - 03:47
נושא ההודעה:

Anonymous :
Vdsl אמור לתת עד 100 ו-adsl עד 15. בדוק עם טכנאי בז
ק את תקינות חוטי הנחושת.

פיהוק.
אני עובד בזק בעברי ודווקא בחטיבת ההנדסה.
כך שאם אני אומר שאלו התשתיות פה בשכונה ובזק לא מתכוונת לעשות משהו בנידון כנראה שאני יודע מה אני אומר.
מודם adsl ? מי משתמש בזה היום? יש לך מודם adsl רוטל USB ?

תשתית קואקס כבר יש לי פה סלולה לבית אולי אבדוק מעבר להוט רגיל

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2024 - 13:43
נושא ההודעה:

פיהוק?!

עובד נבון בחטיבת ההנדסה של בזק לא היה בא לפה לבלבל במוח והיה מבין לבד מה צריך לעשות.
מה שאני יכול לעשות עם adsl אתה לא יודע לעשות עם סיב אופטי.
אם היה לי 49 לא הייתי מרגיש כלל את ההבדל.

סיב אופטי עלק

חזרה לתוכן הדיון
astralcלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2006 · הודעות: 89 ·

הודעה פורסם: 19/04/2024 - 19:45

NATתי :

1. כן, הIP שהנתב אומר שיש לו שונה מהIP שאתרים אומרים שיש. (100.123.x.x לעומת 77.137.x.x)
2. לא ניסיתי לכבות את הוויפי, אבל האפשרות קיימת, ואני יכול להיכנס לממשק השליטה של הנתב דרך דפדפן.

(התשובות על hotbox 5 בחיבור סיבים)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 19/04/2024 - 20:37
נושא ההודעה: טופ בוט

ה"סיבים של הוט" רוכבים על תשתית IBC\אנלימיטד(סלקום והוט קנו חלק גדול ממניות החברה עקב הפסדים שנבעו מכשלונות במימוש חיבורים הראשונים מסוג SDU/MDU/AE בצורה תיקנית בתחילת דרכה. לאחר מכן עבור להתרכז בחיבורי הGPON בעיקר, אך לדעתי האישית עדיין ממשים גם את החיבורים הללו(GPON) בצורה כושלת במקומות רבים)

1. האם ה Public IP עומד מאחרי NAT? חלק מהספקים מקצים את אותו IP למספר לקוחות. הכוונה אם יש לי שרת בייתי אוכל להפנות אליו פורטים? היום כל המנוים החדשים מקבלים CGNAT ברירת מחדל(לא משנה מי ספק התשתית).
2. א)האם אוכל לכבות את ה WIFI בנתב ולהמשיך לנהל אותו דרך RJ45 ?
בנתב של הוט ואנלימיטד יש גישה להניהול WIFI אבל אופציות מוגבלות מאוד, במיקרים מסוימים בגלל עדכון כושל או תקלה במערכות החברה לא יתאפשר לכבות את הWIFI אפילו מהכפתור הפיזי בנתב(אומר מניסיון).
ב)בשליטה מלאה?
לא, גם אם קניתה את הנתב של הוט או אנלימיטד בכסף מלאה לא תיהיה לך שליטה מלאה, שליטה מלאה שמורה רק לחברה שהלוגו שלה מופיע על המכשיר שלך.
ג)(הפרפר?)
אולי, תלוי מה הוגדר בפרופיל OMCI\TR69 של הנתב שלך במערכות החברה. בבזק גם נתבים יותר ישנים יכולים לחסום לך את הגישה מהLAN או הWIFI בגלל שכלול לך בחבילה הגנת סיבר סופר דופר או משהוא בסיגנון.
---------------------------
כפי שידוע לך בזק לא משקיעים יותר אנרגיה בתשתית נחושת אלה בעיקר בסיבים, GPON של בזק עדיף P1000 על GPON של IBC.

מה הפתרון? עם על תשתית של IBC(הוט) לדרוש מהנציג של הוט מכשיר מודם(BRIDGE GPON) במקום נתב. בבזק אפשר גם לבקש גם BRIDGE GPON או GPON SFP TRANSCEIVER ולקנות מדיה קונברטר לבד(או נתב עם כניסת SFP).

חזרה לתוכן הדיון
NATתיאורח · ·

הודעה פורסם: 21/04/2024 - 06:28
נושא ההודעה:

הללויה!
סוף סוף תשובות לעניין בניגוד לטרולים המשועממים שפה! (לא אתה צפריר)

astralc :

1. כן, הIP שהנתב אומר שיש לו שונה מהIP שאתרים אומרים שיש. (100.123.x.x לעומת 77.137.x.x)
2. לא ניסיתי לכבות את הוויפי, אבל האפשרות קיימת, ואני יכול להיכנס לממשק השליטה של הנתב דרך דפדפן.

(התשובות על hotbox 5 בחיבור סיבים)

תודה רבה!
סוף סוף תשובה שעונה לשאלה.
אני מעריך את זה.

אלכס___ :
ה"סיבים של הוט" רוכבים על תשתית IBC\אנלימיטד(סלקום והוט קנו חלק גדול ממניות החברה עקב הפסדים שנבעו מכשלונות במימוש חיבורים הראשונים מסוג SDU/MDU/AE בצורה תיקנית בתחילת דרכה. לאחר מכן עבור להתרכז בחיבורי הGPON בעיקר, אך לדעתי האישית עדיין ממשים גם את החיבורים הללו(GPON) בצורה כושלת במקומות רבים)

1. האם ה Public IP עומד מאחרי NAT? חלק מהספקים מקצים את אותו IP למספר לקוחות. הכוונה אם יש לי שרת בייתי אוכל להפנות אליו פורטים? היום כל המנוים החדשים מקבלים CGNAT ברירת מחדל(לא משנה מי ספק התשתית).
2. א)האם אוכל לכבות את ה WIFI בנתב ולהמשיך לנהל אותו דרך RJ45 ?
בנתב של הוט ואנלימיטד יש גישה להניהול WIFI אבל אופציות מוגבלות מאוד, במיקרים מסוימים בגלל עדכון כושל או תקלה במערכות החברה לא יתאפשר לכבות את הWIFI אפילו מהכפתור הפיזי בנתב(אומר מניסיון).
ב)בשליטה מלאה?
לא, גם אם קניתה את הנתב של הוט או אנלימיטד בכסף מלאה לא תיהיה לך שליטה מלאה, שליטה מלאה שמורה רק לחברה שהלוגו שלה מופיע על המכשיר שלך.
ג)(הפרפר?)
אולי, תלוי מה הוגדר בפרופיל OMCI\TR69 של הנתב שלך במערכות החברה. בבזק גם נתבים יותר ישנים יכולים לחסום לך את הגישה מהLAN או הWIFI בגלל שכלול לך בחבילה הגנת סיבר סופר דופר או משהוא בסיגנון.
---------------------------
כפי שידוע לך בזק לא משקיעים יותר אנרגיה בתשתית נחושת אלה בעיקר בסיבים, GPON של בזק עדיף P1000 על GPON של IBC.

מה הפתרון? עם על תשתית של IBC(הוט) לדרוש מהנציג של הוט מכשיר מודם(BRIDGE GPON) במקום נתב. בבזק אפשר גם לבקש גם BRIDGE GPON או GPON SFP TRANSCEIVER ולקנות מדיה קונברטר לבד(או נתב עם כניסת SFP).

מאד מעריך את התשובה שלך אלכס
פרפר התכוונתי ל bhome.(אל תשאל איך הגעתי לפרפר)
תודה על המושגים המקצועיים איתם אלך לטכנאי ואשאל אותו הוא אמור להכיר אותם.
לגבי TR69 הייתי מאלה שמטמיעים אותו כך שלדסבל אותו זה הדבר הראשון שאני עושה.

במילים פשוטות ותקן אותי אם אני טועה - אני צריך מודם bridge שיהיה שקוף (גם בקואקס וגם בסיבים) מטעם הוט ואליו לחבר את הנתב הפרטי שלי.
(די דומה להפיכת הנתב של בזק שיש לי לברידג' ולהשתמש רק במודם שמשולב בו)

תקן אותי אם אני טועה - ברגע שיש לי ברידג' כל נתב פרטי יתחבר אליו, נכון? כאילו - את היציאת WAN של הנתב שלי אני מחבר לברידג'.

כעת נותר לרכוש נתב... אני יודע שמשרד התשקורת עושה הרבה בעיות עם ייבוא מחו"ל בגלל "תקנים" וכ'ו.

יש המלצה לנתב זול בארץ?

תודה!

חזרה לתוכן הדיון
אלכס___אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2024 - 18:23
נושא ההודעה: טופ בוט פסח כשר ושמח.

1) במילים פשוטות ותקן אותי אם אני טועה - אני צריך מודם bridge שיהיה שקוף (גם בקואקס וגם בסיבים) מטעם הוט ואליו לחבר את הנתב הפרטי שלי.
כן.

2)(די דומה להפיכת הנתב של בזק שיש לי לברידג' ולהשתמש רק במודם שמשולב בו)

על תשתית הוט הישנה אפשר לקבל רק מודם\ או נתב(ישן HOTBOX) ולקנפג בצורת ברידג' אמית(כאב ראש לא קטן מול הוט).
על תשתית סיבים של הוט לא הצלחתי לקבל ברידג' מהוט רק נתב במקונפג לעבוד כ"ברידג'" אבל בפועל לא מספק את הדרוש ולא עובד כברידג'\מודם אמיתי אלה בתצורת Passthrough בלבד(הנתב נישאר נתב עם NAT מזערי פעיל, ופשוט שם את הנתב שלך בDMZ ושומר לעצמו מספר פורטים לשימוש עצמי כמו של הטלפוניה ועוד כמה דברים)

3)תקן אותי אם אני טועה - ברגע שיש לי ברידג' כל נתב פרטי יתחבר אליו, נכון?
כן.

4)כאילו - את היציאת WAN של הנתב שלי אני מחבר לברידג'.
כן

כעת נותר לרכוש נתב... אני יודע שמשרד התשקורת עושה הרבה בעיות עם ייבוא מחו"ל בגלל "תקנים" וכ'ו.

5)יש המלצה לנתב זול בארץ?
למשתמש שמתחזק אתר בבית? כל נתב שהחומרה שלו יכולה להחזיק מינימום כ50000(עדיף יותר) חיבורים פעילים בNAT בו זמנית באופן יציב ומסוגל לעבד את התעבורה בקצב החביל של ספק הISP.

רוב הנתבים הזולים בקושי תומכים עד 10000 חיבורים וכאשר מתחילים לנצל את כולם המהירות צונחת לא בגלל רויה של החבילה אלה מכיוון שמשאבי עיבוד התעבורה של הNAT לא עומדים בקצב. פרמטרים מומלצים הם לפחות תמיכה ב:
קוד:

NAT Session   50K
NAT Mbps   900
RAM      512MB

זול זה מובן יחסי, נתב גימינג מתקדם(יקר מעל 1000שח) או אבטחה עסקי בסיסי(בסביבות 800 שח) היה זו ההמלצה שלי זה נתב של מיקרוטיק L009UiGS-RM. אם אתה לא יכול להסיג אחד אז https://www.printerdeal.co.il/items/4702340-TL-ER7206-OMADA-4WAN-VPN-tp-link גם אופציה לא רעה על הניר אבל(לא בדקתי אישית.)

חזרה לתוכן הדיון
NATתיאורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2024 - 23:50
נושא ההודעה: ילען דינאק באבור איליג'אבק פיתוך

אלכס___ :

על תשתית הוט הישנה אפשר לקבל רק מודם\ או נתב(ישן HOTBOX) ולקנפג בצורת ברידג' אמית(כאב ראש לא קטן מול הוט).
על תשתית סיבים של הוט לא הצלחתי לקבל ברידג' מהוט רק נתב במקונפג לעבוד כ"ברידג'" אבל בפועל לא מספק את הדרוש ולא עובד כברידג'\מודם אמיתי אלה בתצורת Passthrough בלבד(הנתב נישאר נתב עם NAT מזערי פעיל, ופשוט שם את הנתב שלך בDMZ ושומר לעצמו מספר פורטים לשימוש עצמי כמו של הטלפוניה ועוד כמה דברים)

חדשות מבעסות Sad
אין לי באמת שרת בייתי ואני לא בעל עסק שמרים שרת On Premise
אני פשוט אוהב להשאיר את האופציות פתוחות. לשחק קצת בשרת ביתי.
יש לי כן צורך בחיבור מהיר יותר היות ואני עובד הרבה מהבית.
כבר התחלתי לברר לגבי Openfence ו OpenWRT על PC מצ'וקמק שיש לי - חלומות באספמיה.

תשתה מים נגד כאב הראש קומראד

חזרה לתוכן הדיון
NATתיאורח · ·

הודעה פורסם: 01/05/2024 - 11:33
נושא ההודעה:

עדכון.
רצה הגורל ומצאתי אוצר דווקא בפח זבל מצחין בסימטאות שכונת התקווה.
DLINK כלשהו. בזאפ ובשאר מקומות חדש מהדגם הזה עולה 500 ש"ח.
יש לו יציאת WAN כחולה שזה מצויין לי והוא נדלק ומדליק נורות.
כך שאני כבר לא צריך לשבור את הראש בנוגע לאיך והיכן להתקין OpenWRT או OpenFence

עכשיו רק נשאר לי לנהל מו"מ עם הוט. לגבי ה BRIDGE.
טרם הספיקותי

Image

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [NATתי]