ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
chenlevyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 20/03/2002 · הודעות: 246 · מיקום: אשדות יעקב איחוד

הודעה פורסם: 27/09/2003 - 17:28
נושא ההודעה:

תקציר מנהלים
עברית במספר מקומות (פרטי משתמש, שורת נוסחאות ב- calc) מוצגת כ"ריבועים" ב- RC5, בעוד שב- RC4 בעיה זו לא היתה קיימת. אני מבקש לדעת אם הדבר מהווה בעיה אצלי או באג שיש לדווח עליו.

רקע
אמש התקנתי את OOo 1.1 RC5 על RH 7.3 עם הרבה עדכוני apt-get מ- FreshRPMS, Fedora, KDE-Redhat. ועם culmus-fonts-0.90-2 וגופני MS. והגדרת משתני המערכת: LANG=en_US.iso8859-8 ; LC_ALL=en_US.iso8859-8.

תהליך ההתקנה
התקנה רשתית (setup -net) לתוך /opt/OpenOffice.org/1.1.0/ בתור root ואח"כ התקנת workstation לתוך /home//opt/OpenOffice.org/1.1.0/
קוד:

01a) myself@localhost # su
02a) <i-am-not-gonna-tell-you-the-password>
03a) root@localhost $ rm -fr /opt/OpenOffice.org/1.1.0-rc3/ # the old backup
04a) root@localhost $ mv /opt/OpenOffice.org/1.1.0 /opt/OpenOffice.org/1.1.0-rc4 # make new backup
05a) root@localhost $ <the-untared-dir-of-OOo-1.1-rc5>/setup -net
06a) <install in /opt/OpenOffice.org/1.1.0/>
07a) root@localhost $ exit
09a) myself@localhost # /opt/OpenOffice.org/1.1.0/setup
10a) <workstation installation in ~/opt/OpenOffice.org/1.1.0/>

למעשה זה המצב האידיאלי, וההתקנה שהתבצעה בסופו של דבר, אך גילוי נאות מחייב לאתר את התהליך שהתבצע במלואו:

מאחר והיתה והתקנתי קודם את RC4 (ולפני כן את RC3, RC2, וכן הלאה): ביצעתי את השלבים 1a-7a. העברית עבדה באופן תקין, אך היתה לי בעיה כאשר ניסיתי לשחזר את bug#19358 קבלתי הודעות שגיאה על כך ש- OOo אינו מוצא קבצים מתחת ל- /opt/OpenOffice.org/1.1/ (התקנות ישנות שכנו תחת 1.1 ולא 1.1.0). לפיכך החלטתי להתחיל מאפס:
קוד:

01b) myserf@localhost # find ~ -name "*OpenOffice.org*" -ecec rm -fr {} \;
02b) myself@localhost # su
03b) <i-am-still-not-gonna-tell-you-the-password>
04b) root@localhost $ rm -fr /opt/OpenOffice.org/1.1.0/
05b) <steps 05a-10a>

וכעת כאשר אני מפעיל את OOo דרך התפריט שנוצר עבור KDE (הפעלה כמשתמש רגיל) הבעיה של קבצים מתחת ל- /OpenOffice.org/1.1/ נעלמה, אך כעת בפרטי מהשתמש:
קוד:
Tools -> Options... -> OpenOffice.org -> User Data

ובשורת הנוסחאות של calc מאני מקבל "ריבועים" במקום טקסט בעברית. תפריטים, וטקסט של מהסמך מוצגים כהלכה.

השאלה
האם (את/ה הקורא/ת הודעה זאת) יכול/ה לשחזר את הבעיה הנ"ל? אם כן, האם את/ה יודע/ת האם הבאג הזה דווח כבר (חיפוש שערכתי עבור באגים שדווחו עבור RC5 לה העלה דבר). אם לא, האם את/ה יכול/ה להעולת על דעתך מה עשיתי לא קשורה ומה עלי לשנות?

אם הגעת על הלום - תודה על הסבלנות.
-- חן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
biznaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/08/2003 · הודעות: 641 · מיקום: פרדס חנה

הודעה פורסם: 30/09/2003 - 13:18
נושא ההודעה:

האם הפעלת את OOo הקודם אחרי ששינית את משתני השפה של המערכת? אם התשובה היא לא, אז כנראה שהבעיה היא לא בRC5 שעובד אצלי מעולה (לא בדקתי את calc) אלא בהגדרה אצלך.

אני לא נמצא כרגע על המחשב שלי בבית, אבל אם תשלח לי אימייל תזכורת, אבדוק האם אצלי המשתנים שונים.

אה, אני עובד על מנדרייק 9.1.

בהצלחה!
דותן

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
chenlevyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 20/03/2002 · הודעות: 246 · מיקום: אשדות יעקב איחוד

הודעה פורסם: 30/09/2003 - 13:42
נושא ההודעה:

אולי לא הבהרתי את עצמי כהלכה: לא שיניתי את המשתני הסביבה שלי. הם היו, לפני ואחרי ההתקנה: LANG=en_US.iso8859-8 ; LC_ALL=en_US.iso8859-8

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
biznaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/08/2003 · הודעות: 641 · מיקום: פרדס חנה

הודעה פורסם: 01/10/2003 - 23:47
נושא ההודעה:

-- נתונים והצעות --
אני נותן לך את הפלט של קובץ השפה שלי:
/etc/sysconfig/i18n
LC_TELEPHONE=he_IL.UTF-8
LC_CTYPE=he_IL
LANGUAGE=en_US.UTF-8:en_US:en
LC_MONETARY=he_IL.UTF-8
LC_ADDRESS=he_IL.UTF-8
LC_COLLATE=en_US.UTF-8
LC_NAME=he_IL.UTF-8
LC_PAPER=he_IL.UTF-8
LC_NUMERIC=he_IL.UTF-8
SYSFONT=lat0-16
LC_TIME=en_US.UTF-8
LC_MEASUREMENT=he_IL.UTF-8
LANG=en_US.UTF-8
LC_MESSAGES=en_US.UTF-8
LC_IDENTIFICATION=he_IL.UTF-8

יכול מאוד להיות שלגרסה 5 יש בעיה עם הגדרת אנגלית US עם קידוד עברי. יכול גם להיות שהגופן של המערכת שלך השתנה במהלך כל ההתקנות שעשית.
נכנסתי לcalc ואצלי בשורת הנוסחאות רואים עברית בלי בעיות, מה שמעלה את החשש שאיפשהו התוכנה "החליטה" להשתמש אצלך בגופן אחר בשביל המערכת.
אולי שינית מאפיינים של סביבת העבודה שלך? תנסה להיכנס למצב גרפי בסיסי על ידי הקלדת xinit במצב של טרמינל אמיתי, וכשתעלה לך הסביבה הגרפית אז תפעיל את הקובץ של calc ותראה אם עדיין יש בעיה עם העברית. ניחוש שלי: לא תהיה בעיה. מעניין.

בהצלחה,
דותן

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. chenlevy
  2. bizna
  3. chenlevy