ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 15:19
נושא ההודעה:

למי שלא ראה, הנה דיון שיעצבן אותכם כראוי:

קישור

הנה ציטוט של תשובה שקיבל תלמיד במוסד לאחר שפנה כדי להתלונן על חוסר תאימות האתר שלהם עם דפדפנים חופשיים:

בפיתוח מוצרים, כל מוצר שהוא, קיים ניסיון להעניק את החוויה המרבית שמתאימה לרוב הצרכנים. בהסתכלות על שוק הדפדפנים (על פי http://www.upsdell.com/BrowserNews/stat.htm) ניתן לראות ש 93% מהגולשים משתמשים ב EXPLORER ו 7% משתמשים בשאר הדפדפנים. מחלקת שהם באוניברסיטה הפתוחה קיבלה החלטה לחסוך בעלויות הפיתוח ולהעניק יותר תכונות ותחכום בגלישה, על ידי פיתוח לסביבת דפדפן אחד. תמיכה נוספת להחלטתנו קיבלנו מהעובדה ש-EXPLORER הוא מוצר חופשי ושחלק נכבד מהקורסים מבוסס ממילא על כלים העובדים בסביבת חלונות ( קבצי WORD EXCEL וכו').

בתור מוסד אקדמי שעוד קורא לעצמו "פתוח", זאת חוצפה ובורות ממדרגה ראשונה.

הנה כמה קישורים רלונטיים מהעבר:

תוצאות בחינות הבגרות למשתמשי חלונות בלבד
או"פ ולינוקס
השאילתה השבועית: פיתוח אתרים עפ"י סטנדרטים
עצומה: קריאה למשרד החינוך להקפיד על סטנדרטים פתוחים

[ נערך על-ידי דוביקס בתאריך 10/10/03 13:34:21 ]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 15:26
נושא ההודעה:

אכן מעצבן

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 15:36
נושא ההודעה:

אקספלורר חופשי? מוזר, לא שמעתי על הודעת השחרור שלו מעולם

[ נערך על-ידי CooL_SPoT בתאריך 10/10/03 13:38:13 ]

חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 17:17
נושא ההודעה:

בתור סטודנט של האו"פ, אני מאוד התעצבנתי כשגיליתי שאין לי דרך לעבוד עם המוזילה "שלי", שהוא הדפדפן שאני הכי אוהב לגלוש בו.
הבעייה עם האו"פ היא לא רק חוסר תקנים באתר, אלא חוסר תקנים בכלל, לדוגמא:
הדיון שהיה לי פה: כמובן פה באתר Smile ד"א נתנו לי את מלוא הציון על הקוד שהיה בו גם int main וגם return 0; !!!
אבל בשביל לקמפל את זה בכל זאת ב"חלונות" (תודה ל wine שהביאני עד הלום Wink) הורדתי את BC++ 5.5 מאתר בורלנד...

בכל מקרה, הבעייה היא שהאו"פ יחסית להרבה אוניברסיטאות אחרות בארץ לא מקבלים תקציבים מנופחים, ואין דמי מחקר וכו... ונראה לי (לפחות למראית עין) יש עוד מימונים מצדדים אחרים, וצריך לראות האם הפלנטרופית הידועה שלנו MS קיימת גם פה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
zag_zag ת.הצטרפות: 04/08/2003 · הודעות: 183 ·

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 17:23
נושא ההודעה:

הצצה קטנה למערכת הוספת התגובות:
http://planet.nana.co.il/kshahar/op.gif
(להעתיק לחלון/טאב נפרד)

מאחר ואני לא בקיא בפיתוח אתרים, עד כמה אמור להיות מסובך פיתוח של מערכת כזו לפי התקן? איזו השקעה תידרש לאפשר לכתוב בפורומים בלי ה"קשקושים" (צבע, משוואות וכו')?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 17:32
נושא ההודעה:

ממוזילה 1.4 יש הרחבה שמאפשרת לעשות את מה שעושה ה form שבצילום מסך... (נדמה לי שמייקרוסופט קוראים לזה mshtml או משהו כזה).

בכל מקרה, בתור התחלה צריך לתת textarea בסיסי, אח"כ אפשר לדאוג לנושא של תיבת טקסט מורכבת...

ברק.

חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 18:46
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-10-10 15:23, zag_zag כתב:
הצצה קטנה למערכת הוספת התגובות:
http://planet.nana.co.il/kshahar/op.gif
(להעתיק לחלון/טאב נפרד)

מאחר ואני לא בקיא בפיתוח אתרים, עד כמה אמור להיות מסובך פיתוח של מערכת כזו לפי התקן? איזו השקעה תידרש לאפשר לכתוב בפורומים בלי ה"קשקושים" (צבע, משוואות וכו')?

קיימות אפליקציות web רבות מסוג זה..
לדוגמא באתר הבא קיימת מערכת הפועלת תחת apache והיא פועלת גם על Mozilla 1.3 ומעלה...

http://www.interactivetools.com/products/htmlarea/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 18:50
נושא ההודעה:

יהודה זה חייב לעבוד רק על אפאצ'י? או שזה לא משנה השרת?
ואכן מוזילה 1.3 וגם פיירבירד מהגרסאות האחרונות תומכים בזאת רק ש...... אין עברית,
כלומר אם ניסית לשלוח אימייל במוזילה אתה בטח ראית שיש שם טכנולוגיה מוזרה של זיהוי שפה... ובנוסף אין אפשרות ליישר את הטקסט, ניסיתי פעם לבנות לצערי לא ממש הצלחתי.....

חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 19:02
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-10-10 16:50, אייל כתב:
ואכן מוזילה 1.3 וגם פיירבירד מהגרסאות האחרונות תומכים בזאת רק ש...... אין עברית,
כלומר אם ניסית לשלוח אימייל במוזילה אתה בטח ראית שיש שם טכנולוגיה מוזרה של זיהוי שפה... ובנוסף אין אפשרות ליישר את הטקסט, ניסיתי פעם לבנות לצערי לא ממש הצלחתי.....

זו טכנולוגיית צד לקוח והיא לא תלויה באפאצ'י. היישור של העברית אפשרי רק אם את מכניס dir=rtl (ידנית או בתסריט) כמו בקומפוזר, זה אותו רכיב פחות או יותר. אני תסרטתי אותו אצלי ככה שהוא עולה אם תוכן שכולל את התאג הזה. אפשר להתאים את התסריט לכל מה שרצוי לך. ראה בדוגמאות פרטים נוספים על איך מבצעים התאמה אישית של העורך.

[ נערך על-ידי dittigas בתאריך 10/10/03 17:03:56 ]

Windows: A thirty-two bit extension and graphical shell to a sixteen-bit patch to an eight-bit operating system originally coded for a four-bit microprocessor which was written by a two-bit company that cant stand one bit of competition.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/10/2003 - 19:10
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-10-10 16:50, אייל כתב:

נו טוב, הצלחתי, יש לי קצת בגים אבל יש לי כפתורים אצלי שמכחליפים לשמאל וימין, בגרסה שאני הורדתי וערכתי,
השאלה היא איך עורכים SPAN,
כי עם בוחרים קטע ומזיזים שמאלה-ימינה-שמאלה-ימינה-שאמאלה-ימינה הרבה פעמים אז הקוד יכיל הרבה פעמים את המילה SPAN.. אני צריך לעשות שאם הSPAN קיים אז שיחליף או שיוסיך את התגיד dir=rtl ושוב אני רוצה את האפשרות להחליף ולא שתהיה קבועה..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/10/2003 - 12:45
נושא ההודעה:

אני עובד עם Fire Bird גרסה 0.6.1 [מבוסס על מוזילה] ולמרות שאתר האו"פ מציג הודעת שגיאה ניתן לצפות בכל העמודים. הבעיה שאין אפשרות לכתוב תגובות בפורום.

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 05/11/2003 - 00:00
נושא ההודעה: מגבה את האוניברסיטה הפתוחה

אני לומד באוניברסיטה הפתוחה מאז ימיו הראשונים של אתר האינטרנט שלהם. לאורך הזמן האתר השתכלל והכיל אופציות נוספות והתוצאה הסופית מספקת מעבר לכל ספק. אני מגבה לחלוטין את ההחלטה של האוניברסיטה הפתוחה לא לבזבז את כספי הסטודנטים על הפיכת המערכת לכזאת שתתאים לדפדפנים ומערכות אחרות (החלפה שהייתה גורמת גם לירידת איכות הנוחות למשתמש עקב וויתור על טכנולוגיות שונות שלא מיושמות בכל הדפדפנים). אתרי הטכניון לדוגמא לא טובים בהרבה. קבצי ה-PS לא נוחים לעבודה והעיצוב הקלוקל של האתרים פוגם באפשרות לגשת בקלות למידע. לאותם 7 אחוזים שלא משתמשים בחלונות (כמו שישנם מספר אחוזים שאין להם מחשב בבית ולא יכולים לקבל את כל השרותים דרך מענה אחר בקלות, גם לא עם המענה האנושי...) אני ממליץ לגשת לספריות של האוניברסיטה ולעבוד על המחשבים שלהם. הרי מה עושים כאלה שלא גרים באיזורים בהם יש קמפוסים של האופ, כמו למשל אלה הגרים בחול? גם הם גרים בדרישות. לאלה שאין מחשב בביתם אין דרישות שהאופ תספק להם מחשב או לחילופין את התכנים... צר לי שישנם סטודנטים אנוכיים שלא מסתכלים מסביבם ודורשים תשובות לבעיות הספציפיות שמעסיקות אותם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/11/2003 - 00:16
נושא ההודעה:

שלום.
אני אתעלם מהטרול האנונימי, שלא יודע מימינו ומשמאלו עושה רושם.

אבל היות והידיעה הוקפצה - אני בדיאלוג בימים האחרונים עם הוואבמסטרית של האתר של האו"פ, ואני מחכה לתשובה ממנה.
בגדול, עושה רושם שיש עם מי ועל מה לדבר, ויש נכונות שם לשנות דברים.

גם מהמרצה שלי קיבלתי הבטחה לסיוע.

אני מבטיח לעדכן במידה ויהיו חדשות טובות.

ברק.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/11/2003 - 00:30
נושא ההודעה:

אמנם טרול, אבל חשוב לי להבהיר. אני אנסה להתייחס לטענות הפחות טרללניות (אני אנוכי? Shocked )

ציטוט:
אני מגבה לחלוטין את ההחלטה של האוניברסיטה הפתוחה לא לבזבז את כספי הסטודנטים על הפיכת המערכת לכזאת שתתאים לדפדפנים ומערכות אחרות (החלפה שהייתה גורמת גם לירידת איכות הנוחות למשתמש עקב וויתור על טכנולוגיות שונות שלא מיושמות בכל הדפדפנים). קבצי ה-PS לא נוחים לעבודה והעיצוב הקלוקל של האתרים פוגם באפשרות לגשת בקלות למידע.

נתחיל בזה שתמיכה בדפדפנים ומערכות אחרות לא מצריכה השקעה רבה יותר בפיתוח. שים לב למערכת לכתיבת הודעות ש-dittigas קישר אליה - נראית (וכנראה מתנהגת) כמעט כמו המערכת לכתיבת הודעות בתלם.
לא חייבים לפרסם בפורמט ps, אפשר לשמור כ-PDF או RTF, ויש הרבה מרכזי קורסים שעובדים בשיטה במידה ומבקשים מהם (כאן הבעיה היא דווקא שמירת נוסחאות ב-word, אבל זה כבר חורג מהנושא).

ציטוט:
לאותם 7 אחוזים שלא משתמשים בחלונות (כמו שישנם מספר אחוזים שאין להם מחשב בבית ולא יכולים לקבל את כל השרותים דרך מענה אחר בקלות, גם לא עם המענה האנושי...) אני ממליץ לגשת לספריות של האוניברסיטה ולעבוד על המחשבים שלהם.

זו בדיוק הנקודה! אני משלם לאו"פ, לא עבור הרצאות ותרגולים אלא בעיקר עבור שירותים נלווים, ולימוד מתוקשב (הנחיה טלפונית, אתרי הקורסים ומערכות כמו שאילת"א). אני לא אמור לנסוע שעה לספריה הקרובה ביותר אלי בשביל לקבל את השירותים האלה - אלה שירותים בסיסיים שאני אמור לקבל כסטודנט. לכן, מאחר ואני משלם בעיקר על השירותים האלה, אני מצפה לקבל אותם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/11/2003 - 00:37
נושא ההודעה:

אם כבר zag_zag העלה את זה - אז אני למשל גר במרחק של חצי שעה מה"קמפוס" של או"פ שנמצא הכי קרוב אליי, כשבאותו מקום יש ספריה קטנה נטולת מחשבים וממש לא הרבה שירותים, בטח שלא כאלה שנותנים מענה למה שאני זקוק לו.
כדי להגיע למקום שבו יש כל מה שאני צריך אני צריך לנסוע שעה וחצי בשלושה אוטובוסים.

האו"פ אמורה לאפשר לי ללמוד מהבית, מהעבודה מאיפה שרק בא לי, זה בדיוק המהות של אונ' פתוחה, כרגע, אני מעט מופלה לרעה.

תיקון קטן ל zag_zag - אין שום בעיה עם פוסטסקריפט - להיפך.
זה פורמט קבצים שמבוסס על סטנדרט חופשי של חברת adobe, ולמעשה, פורמט PDF הוא אותה הגברת עם כמה פיצ'רים נוספים.
אין שום בעיה עם קבצי ps והם עובדים נהדר גם בלינוקס (kghostview, xpdf וכלים אחרים יודעים להציג אותם ללא בעיה).

הבעיה היא עם קבצים שזמינים בפורמט DOC למשל, אבל עם אופן אופיס הבעיה מצומצמת יחסית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/11/2003 - 00:58
נושא ההודעה:

לא אמרתי שיש בעיה עם ps, רק טענתי שיש אלטרנטיבות (אם למשל לא מרוצים מהחובה להתקין תוכנה לצפייה (ghost בחלונות? כבר שכחתי))

כפי שציינתי, יש בעיה רצינית עם קריאת מסמכי DOC שמכילים משוואות, וזו בעיה שנוגעת לכל תלמידי מדמ"ח/מתמטיקה/כלכלה וכו'. אפילו אם המשוואות נוצרו ב-MS Equation ולא בתוכנה מתקדמת יותר (math type למשל), בלתי אפשרי ליצור מסמך word עם משוואות שיהיה קריא על OO/koffice. אם מישהו מכיר פיתרון, אני אשמח לשמוע

חזרה לתוכן הדיון
שגיבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/07/2003 · הודעות: 138 ·

הודעה פורסם: 05/11/2003 - 02:02
נושא ההודעה:

זאג_זאג, אני לא ראיתי עד היום בעיה במסמכים שנכתבו בוורד ונשמרו כPDF.
אני מגיש ממ"נים בPDF וכותב אותם בOO וזה בנתיים עובד מצויין.
האמת, לאחר שימוש קצר בOO הייתי מעדף שיתקינו לי אותו גם בעבודה על החלזונות. לי אישית הרב יותר נוח לכתוב מסמכי טקסט בו. גיליונות אלקטרוניים ומצגות עדין לא יצא לי לנסות.

ובנימה אישית יותר איך הולך הסמסטר? מסתדר עם דניס וריצ'יי?

צור קשר בהזדמנות.
שגיב

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון