ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 30/08/2009 - 18:42
נושא ההודעה: ביזבוזים ואי סדרים באיגוד האנטרנט הישראלי

תקראו על מה אנחנו משלמים שאנחנו קונים דומיין (למשל קמפיין מפוקפק בשווי 1,417,884 שקלים)
הגיע הזמן שבעלי האתרים בארץ ימחו על המצב וישפיעו על אסיפת האיגוד הקרובה.

http://roishlomi.com/heb/

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 09:12
נושא ההודעה:

הסיבה לכך ש .il יקרה היא בגלל שיש ביזור טוב יותר של משתמשים ב .com מאשר ב .il.
אומנם צריכה להיות יותר שקיפות ומה הארגון (ללא מטרות רווח) עושה עם הכסף, אבל להגיד שהרישום סתם יקר בלי להבין את הסיבות לכך ואז להגיד שמשהו לא בסדר עם האיגוד זה הוצאת לשון הרע לדעתי, למרות שמה שיש במאמר דעה כן מציק, צריך להסתכל על עוד דברים שלא מסתכלים עליהם כרגע וחבל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 10:21
נושא ההודעה:

אני חושב שהפער מתחיל בתפישת התפקיד של איגוד האינטרנט..
אם איגוד האינטרנט לכאורה מייצג רק את בעלי האתרים והגולשים , הרי שבאמת הוא אינו צריך תקציבים גדולים מידי - והוא יכול לפיכך להפחית את העלויות של החזקת דומיין וכיוצ"ב .
בצורה כזו , האיגוד , הופך להיות גוף מוגבל יחסית בפעולות שלו (מוגבל מרצון ע"י חבריו) .

מצד שני, אם חברי האיגוד תופשים את האיגוד כגוף שאמור להוביל את השימוש באינטרנט ובמסגרת זו לדאוג לפרוייקטים לרווחת הציבור , הרי שהוא צריך ממון לאותם פרוייקטים - ולכן, חלק מסויים מהכספים ייצאו לאותם פרוייקטים.

בישראל, כמו בישראל, אף אחד לא עושה כלום, עד שלא קם מישהו ועושה , כמובן על פי תפישתו - ואז מתחילה ביקורת וטענות כאלו ואחרות.

אני סבור שבראש ובראשונה, חברי האיגוד צריכים להחליט כיצד הם רואים את האיגוד ואת פעולתו , הרי בסופו של דבר , פעילויות שונות שהאיגוד עושה - לא ייעשו אם הוא לא יעשה אותם ..
אחרי שחברי האיגוד יחליטו במה הם כן רוצים לעסוק, או אז ניתן יהיה להתחיל לטפל בכל הנושא.

כמובן, שבדבריי אינני עוסק כלל בנושאים של שקיפות מנהלתית וציבורית , אלא בנקודה של חלוקת המשאבים של האיגוד , האם היא נכונה או שגויה .

אם אני מבין נכון, האיגוד מנסה לעשות פרוייקטים שונים , לרווחת כלל הציבור, והוא לא ממש נהנה מסיוע כספי נרחב של המדינה , ולפיכך נאלץ למצוא את הדרכים לממן זאת. בהחלט השאלה האם מקורות המימון שלו הינם מקורות מימון שאכן צריכים לממן זאת.

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
Jabkaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2005 · הודעות: 1697 ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 10:28
נושא ההודעה:

תקנו אותי אם אני טועה אבל כל אדם יכול להצטרף לאיגוד . במידה וכן על מה אנשים מקטרגים.
מפריע לכם תיצטרפו ותשנו . זה בדיוק כמו באוגוסט פינגויין מי שרצה לעזור באה וישב בקופות. האחרים סתם עשו רעש.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 12:41
נושא ההודעה:

בתור מי שמתיימר לפעול לנקיון, מעניין עד כמה כתיבתו של רועי שלומי נגועה בדמגוגיה.

לדוגמה: הוא בוחר לזקוף לחובתם של אנשי האיגוד דווקא את העובדה שהם עובדים ללא תשלום.
הוא גם מראה סעיף מפחיד של הוצאות שכר של 1.9 מליון ש"ח על 13 אנשים. חישוב פשוט מראה שמדובר על הוצאות שכר ממוצעות של קצת יותר מ־12,000 ש"ח.לחודש (הוצאות שכר, שהן אפילו גבוהות משכר הברוטו).

שאלת הגיון פשוטה: אם באיגוד חברים מעט חברים ולא דואגים לתנאי הגנה, כפי שהוצגו בתקנון, מה המאמץ שיידרש לקבוצה קטנה של 20 או 30 אנשים להשתלט על האיגוד?

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 13:02
נושא ההודעה: לא מבין על מה המהומה

בכל אירגון אפשר להטיח ביקורת. מהניסיון העבודה שלי עם איגוד האינטרנט, זה האירגון התורם הכי הרבה לעמותת "המקור" ושהמחויבות שלו לקוד הפתוח היא מהחשובות והמשמעותיות במדינת ישראל. ההצעה שלהם למימון פרויקטים בקוד פתוח היא חשובה וטובה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 13:33
נושא ההודעה:

אני אישית לא רוצה להאשים את שלומי בהתנהגות כלשהיא, כמו שאני לא מאשים את אנשי איגוד האינטרנט ...
אבל כן חשוב לי לומר את הדברים הבאים:
1. אינני חבר האיגוד, לאורך שנים סברתי שהם מסתדרים מצויין בלעדיי - ומוטב שאני ייעשה במקום שאני חושב שצריכים אותי יותר (למען האמת, כיום אני חבר רק במקור).

2. העלות של הדומיינים, גם אם היא גבוהה, היא בסופו של דבר שולית מאד לכל אחד ואחד , הרי התיפעול עולה אז אם יצליחו להוריד מחיר , יורידו אותו ב 25-20% , ובסוף נקבל איגוד שמתעסק רק ברישום דומיינים .. העוד 50 ש"ח לשנתיים - זה משהו שכל בעל דומיין יכול לספוג (ואינני מכיר אנשים פרטיים שמחזיקים מאות דומיינים).

3. מצד שני, כל אחת מהמטרות שיש באתר של האיגוד , היא מטרה ראויה וחשובה .. (הנגשה, חינוך , תקינה וכו') - אם אני מבין נכון , אלו הם הפרוייקטים שהאיגוד עושה ..
היה טוב יותר אם המדינה היתה מטפלת בכך באמצעות כספי משלם המיסים - אבל אני לא רואה אותה עושה זאת ..

ולכן, מכוון שאני חושב שהאינטרנט בישראל חשוב , אני מוכן לשלם את הטיפה שזה מצריך על מנת שמישהו ידאג לנושאים החשובים האלו ..

כמובן, אני כותב את הדברים מתוך תחושת בטן ואמונה , שבסה"כ הכוונה של כל הגורמים היא כוונה טובה .

מה שעצוב הוא , שהממשלה , לא מצאה לנכון עד היום , לטפל בנושא החשוב של האינטרנט , למעט חיקוק חוקים שמטרתם לחשוף את פרטי המשתמשים (חוק נתוני תקשורת) או הנסיון לצנזר את האינטרנט .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 14:17
נושא ההודעה:

צפריר :
בתור מי שמתיימר לפעול לנקיון, מעניין עד כמה כתיבתו של רועי שלומי נגועה בדמגוגיה.

זה ממש לא מעניין אם הוא נגוע או לא...אולי גם אתה נגוע? אולי גם לך יש אינטרסים נסתרים?
בבקשה תתייחס לגופו של...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 14:19
נושא ההודעה: Re: לא מבין על מה המהומה

רם-און :
בכל אירגון אפשר להטיח ביקורת. מהניסיון העבודה שלי עם איגוד האינטרנט, זה האירגון התורם הכי הרבה לעמותת "המקור" ושהמחויבות שלו לקוד הפתוח היא מהחשובות והמשמעותיות במדינת ישראל. ההצעה שלהם למימון פרויקטים בקוד פתוח היא חשובה וטובה.

אז מה? בגלל זה צריך להצדיע להם? במדינה שלנו המרחק בין אי סדרים לבין וטובות הנאה עשוי להיות מאוד קצר...

חזרה לתוכן הדיון
iTK98לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/11/2003 · הודעות: 570 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 14:33
נושא ההודעה:

1. למה שהממשלה תתמוך בגוף בלתי תלוי?

2. זה שהם לוקחים כסף מרישום שמות לפעילויות
אחרות זה נקרא "אי סדרים" ואם נרצה להטיח
בוץ (ולהסתכן בלשון הרע) נוכל לקרוא לזה - הונאה.

הגוף צריך למצוא אופן אחר לממן את הפעילויות הנלות
שלו - ולא ע"ג רוכשי שמות המתחם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 15:45
נושא ההודעה: Re: לא מבין על מה המהומה

Anonymous :
רם-און :

אז מה? בגלל זה צריך להצדיע להם? במדינה שלנו המרחק בין אי סדרים לבין וטובות הנאה עשוי להיות מאוד קצר...

ההבדל בין לשון הרע לבין סתם רכילות מרושעת הוא גם קטן מאוד. ראשי האירגון הם כולם מתנדבים. האנשים העובדים באירגון - הם אנשים צנועים וטובים (במקרה יצא לי להגיע למקום).

אפשר להסכים או לא להסכים על האופן שבו האירגון בוחר להוציא את הכסף. בסופו של דבר, זה אירגון שקוף המאפשר לכל אחד להיות חבר בו ולהשפיע. מההיכרות המעטה שלי עם האירגון הזה, אני מעריך מאוד את הפעילות שלו. אם יש לכבודו השגות, שיועיל לנמק, ולא יתחבא מאחורי סיסמאות ריקות על מרחקים וטובות הנאה. מאוד קל לשבת על היציע ולזרוק פחיות בירה על השחקנים למטה. (בליווי גרעפס ריחני וקולני).

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 19:51
נושא ההודעה:

Anonymous :

אבל כן חשוב לי לומר את הדברים הבאים:

2. העלות של הדומיינים, גם אם היא גבוהה, היא בסופו של דבר שולית מאד לכל אחד ואחד , הרי התיפעול עולה אז אם יצליחו להוריד מחיר , יורידו אותו ב 25-20% , ובסוף נקבל איגוד שמתעסק רק ברישום דומיינים .. העוד 50 ש"ח לשנתיים - זה משהו שכל בעל דומיין יכול לספוג (ואינני מכיר אנשים פרטיים שמחזיקים מאות דומיינים).

3. מצד שני, כל אחת מהמטרות שיש באתר של האיגוד , היא מטרה ראויה וחשובה .. (הנגשה, חינוך , תקינה וכו') - אם אני מבין נכון , אלו הם הפרוייקטים שהאיגוד עושה ..
היה טוב יותר אם המדינה היתה מטפלת בכך באמצעות כספי משלם המיסים - אבל אני לא רואה אותה עושה זאת ..

ולכן, מכוון שאני חושב שהאינטרנט בישראל חשוב , אני מוכן לשלם את הטיפה שזה מצריך על מנת שמישהו ידאג לנושאים החשובים האלו ..

כמובן, אני כותב את הדברים מתוך תחושת בטן ואמונה , שבסה"כ הכוונה של כל הגורמים היא כוונה טובה .

- דורון

מסכים לכל מילה ומפרגן לעבודה הברוכה של האיגוד.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 19:58
נושא ההודעה:

iTK98 :
1. למה שהממשלה תתמוך בגוף בלתי תלוי?

2. זה שהם לוקחים כסף מרישום שמות לפעילויות
אחרות זה נקרא "אי סדרים" ואם נרצה להטיח
בוץ (ולהסתכן בלשון הרע) נוכל לקרוא לזה - הונאה.

הגוף צריך למצוא אופן אחר לממן את הפעילויות הנלות
שלו - ולא ע"ג רוכשי שמות המתחם.

עזוב לרגע את הגו עצמו ...
מי נראה לך אמור להתעסק בנושא של הנגשה ? (משרד התעסוקה? )
מי אמור לייצר קמפיינים לילדים לגביי שימוש זהיר באינטרנט ? (משרד החינוך ? )
מי אמור לעודד פעילות שמטרתה לסייע לכלל האוכלוסיה בנושאים הקשורים לאינטרנט ?

על פי ההגיון שלי - הממשלה .
בדיוק כמו שהיא מטפלת בדברים אחרים .
לחילופין , הממשלה יכולה להסמיך גוף כזה או אחר או רשות כזו או אחרת לטפל בנושא .. (כמו שהיא הסמיכה את מקורות, חברת חשמל, בזק וכו') - אבל היא לא עשתה את זה והיא לא עושה את זה ..
אז קמה קבוצה של אנשים שאכפת להם, ועל מנת שזה באמת לא תהיה השתלטות על משאב - הם ניסו לעשות זאת באמצעות עמותה , שבינינו כל אחד יכל להצטרף אליה ..

האם הטענה שלך היא שהאיגוד צריך לעסוק רק במכירה של שמות מתחם ? ולוותר על שאר הפעילות שלו ? לחלופין האם אפשר לחשוב על מקורות מימון אחרים לפעילות שלו ?

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
iTK98לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/11/2003 · הודעות: 570 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 21:55
נושא ההודעה:

ציטוט:
האם הטענה שלך היא שהאיגוד צריך לעסוק רק במכירה של שמות מתחם ? ולוותר על שאר הפעילות שלו ? לחלופין האם אפשר לחשוב על מקורות מימון אחרים לפעילות שלו ?

בדיוק. ואם הם בוחרים לקיים פעילות נוספת, שידאגו
ליצור שקיפות מאיפה מגיעו המימון לכל קמפיין. ובכל
מקרה שלא ישתמשו בכספים שהם מקבלים מרישום
שמות מתחם בשביל הקמפיינים האלה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 31/08/2009 - 22:12
נושא ההודעה:

iTK98 :
ציטוט:

בדיוק. ואם הם בוחרים לקיים פעילות נוספת, שידאגו
ליצור שקיפות מאיפה מגיעו המימון לכל קמפיין. ובכל
מקרה שלא ישתמשו בכספים שהם מקבלים מרישום
שמות מתחם בשביל הקמפיינים האלה.

סבבה הבנתי ..
לגביי השקיפות , אני מניח שיש להם שקיפות כלפי חברי האיגוד , כך עמותה / איגוד נורמאלים מתנהלים (ואם אני מבין נכון הם מפרסמים את הדוח"ות שלהם לחברי האיגוד) - אבל הם לא חייבים לפרסם את זה לכלל הציבור כי זה אינו גוף ציבורי .. (זו עמותה שפתוחה לציבור אבל לא גוף ציבורי) .
עכשיו, אם הם יתעסקו רק בנושא של שמות מתחם ... מי בדיוק יעסוק בנושאים האלו:
http://www.isoc.org.il/about_heb/index.html

לפחות, לדעתי, הנושאים האלו חשובים לא פחות מהנושא של טיפול ברישום הדומיינים , ואולי אף יותר .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 03/09/2009 - 18:01
נושא ההודעה:

שלומי מציין שהוא חבר איגוד האינטרנט ובבלוג שלו קראתי שגם בתור חבר איגוד הוא לא זוכה לקבל דוחות על מה שמומן או לא מומן. למשל הוא טוען שהאיגוד מעניק כספים למחקרים, אך אף אחד לא זוכה לקבל מעקב אחר המחקרים האלה. גם נסיעות לחו"ל שאמורות להיות מדווחות בצורה מפורטת לא מקבלות דין וחשבון.

ודרך אגב, אם הם משתמשים בכספים של כלל הציבור אז הם חייבים דין וחשבון מפורט לכלל הציבור. מה עם מישהו שקנה דומיין ולא רוצה לשלם עוד 70 שקלים בשביל להיות חבר איגוד, לא מגיע לו לדעת מה עשו עם הכסף?

ואני קונה ומוכר הרבה דומיניים והשירות של האיגוד הוא מזעזע ותת רמה בהשוואה לחו"ל בכל פרומטר. שקודם כל ישקיעו כסף בשיפור מערכת הדומיינים ואחרי זה ישקיעו בדברים אחרים. ואני גם חושב שהם צריכים להפריד את הפעילות של הדומיינים משאר הפעילויות. ואם אני לא תומך בקוד פתוח, למה אני צריך לממן אותו על חשבוני? זאת כפייה שאני לא רוצה לראות מהצד של קוד פתוח או מהצד של קוד סגור.

חזרה לתוכן הדיון
שחרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2003 · הודעות: 250 ·

הודעה פורסם: 04/09/2009 - 14:08
נושא ההודעה: איך הממשלה תומכת באיגוד?

ציטוט:
. למה שהממשלה תתמוך בגוף בלתי תלוי?

באיזה אופן הממשלה תומכת באיגוד האינטרנט?

ציטוט:
. זה שהם לוקחים כסף מרישום שמות לפעילויות אחרות זה נקרא "אי סדרים" ואם נרצה להטיח בוץ (ולהסתכן בלשון הרע) נוכל לקרוא לזה - הונאה.

אני חושב שאנחנו כבר באיזור הטחת הבוץ.

מה שאני מתאר פה מסתמך על חוזר שרשם העמותות הוציא לפני מספר שנים למנהלי עמותות. אני לא יודע לתת לך כרגע מראה מקום למקור שלו.

בקצרה, כסף שהעמותה מקבלת במסגרת הפעילות הרגילה שלה הוא שלה להוציא על כל מטרה שנתמכת ע"י תקנון העמותה. המקרה היחידי (כך על פי החוק!) שבו עמותה מחוייבת להוציא כסף למטרה ספציפית הוא רק אם הכסף ניתן כתרומה למטרה זו בלבד (גם אז הוא חייב לתאום למטרות העמותה), וגם אז יש לוועד זכות לסרב לתרומה.

מכאן - ניצול כסף שניתן ממכירת שמות מתחם לצורך פעילויות אחרות שמקדמות את האינטרנט בישראל - שימוש לגיטימי בכספי העמותה. לא אי סדרים ובוודאי שלא הונאה.

זאת ועוד, על פי אותו חוזר, על עמותה יש חובה לנצל את הכסף שהיא מרוויחה. למעט יוצאים מין הכלל, לעמותה אסור להתחיל לאגור את הכסף ללא אבחנה. כמובן שהוצאת הכסף חייבת להיות בחלוקה סבירה בין תקורות לבין פעילות, אבל מהסתכלות על הדו"ח השנתי, מעט מאוד מהוצאות איגוד האינטרנט הן תקורות, והרוב הוא פעילות, כך שלא נראה לי שכאן תמצא בעיה.

גם אני אשמח לקבל הסבר על מה היו ההוצאות המשפטיות (למרות שיש לי חשד שאני יודע, עם כל המאבק בחוק הביומטרי), אבל מכאן ועד לצעוק "אי סדרים" מאוד רחוקה הדרך.

שחר

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2009 - 22:10
נושא ההודעה: אתה טועה ומטעה

עמותה לא חייבת לנצל את כל הכסף והיא יכולה לשמור אותו. אסור לה רק לחלק אותו כרווחים.

המאבק בחוק הביומטרי היה ב 2009, הדוח מתייחס ל 2008.
ועל מה הוציאו 100 אלף שקל נסיעות לחו"ל ב 2001 למשל (עיינתי גם בדוחות ישנים יותר, אני חבר איגוד). ומי עוקב אחרי הכספים שמוענקים למענקי מחקר? האם יש דיווח שוטף? רק לידיעתכם את איגוד האינטרנט הישראלי מנהל כיום מנמ"ר מכללת ספיר.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2009 - 22:16
נושא ההודעה:

החוק הביומטרי עבר שלבי חקיקה שונים בשנים קודמות. לפניו היו חוקים אחרים.

אגב, יש לך סיבה טובה לא להזדהות?

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2009 - 22:37
נושא ההודעה: איזה כיף זה לקטר בפורום

זה מזיז כל הרבה ביטים בכל כך הרבה מחשבים, שיש ממש תחושה כאילו משהו באמת נעשה. אבל זו אשליה.

בעמותה, כמו בעמותה. אם אתה רוצים להשפיע, תצטרפו, תעשו, תקדמו ואז תשפיעו. כל השאר, זה אוויר חם. זה יכול להרים כדור פורח, אבל חוץ מלהביט בנוף ולהתבשם מהרוח - אין הרבה.

מדהים אותי לראות כמה אנשים מוכנים לברבר ולקשקש, וכמה מעט עושים בפועל. אם במקום לכתוב אחד לשני ולהתווכח כמו החזית היהודית המהפכנית ב-"בריאן כוכב עליון", אנשים היו טורחים לכתוב לנבחרי ציבור ולעיתונאים - המצב היה קצת יותר טוב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/09/2009 - 22:49
נושא ההודעה: Re: איזה כיף זה לקטר בפורום

רם-און :

בעמותה, כמו בעמותה. אם אתה רוצים להשפיע, תצטרפו, תעשו, תקדמו ואז תשפיעו. כל השאר, זה אוויר חם. זה יכול להרים כדור פורח, אבל חוץ מלהביט בנוף ולהתבשם מהרוח - אין הרבה.

אז זהו שהרבה אנשים הצטרפו לעמותה מאז הכתבה ב-YNET, וזה מתוך רצון להשפיע ולשנות.
נשיא האיגוד שלח מייל מיוחד למצטרפים לאחר שהוא ראה את הכמות הגדולה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/09/2009 - 09:01
נושא ההודעה:

אני לא מבין על מה הרעש.
יש אפשרות לקנות דומיינים לא ישירות מהם ואז זה זול יותר והכסף לא הולך לשום מקום אחר ככה.
לא רוצים לממן פעילויות נוספות אשר לדעתם נחוצות לקיום הרשת ? סבבה, קנו מרשם דומיינים, יש כאלו.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח [ik לא מחובר]
  3. אורח