ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
כרמית לויאורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 14:16
4 נושא ההודעה: עדיין לא בוצע: הקמת מעבדות קהילתיות לקוד פתוח ותכנה חופשית

שלום כולם
רעיון מטורף: הקמת מעבדות קהילתיות של מחשבים וציוד חומרה
המטרה: לאפשר לאנשים מקהילת הקוד הפתוח והתכנה החופשית בארץ ללמוד יותר
על הגדרות בחומרות שונות לא רק דרך מדריכים אלה גם בצורה מעשית.

מעבדה מסוג זה היא לא מעבדה כמו בבית ספר שצריכה להיות מתוקנת כל הזמן ויש בה סוג ספציפי של חומרה כמו מחשבי PC.

במעבדה זו תהיה חומרה תקינה או גם מקולקלת בתנאי שיש מי שבא ועובד עליה
שעליה יתרגלו התקנות והגדרות של תכנה חופשית או למתכנתים שירצו לבחון איך התכנה שלהם
עובדת על תצורות שונות של חומרה.

אפשר יהיה להביא למעבדה זו ציוד מהבית לצורך מפגש והתיעצות והתנסות.

כמובן שלכל מעבדה קהילתית צריך שיהיה תקנון

רוצה לשמוע דעות לטוב ולרע תודה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 15:24
נושא ההודעה:

לא מתכנת ובטח לא טכנאי מחשבים.
בשבילי זה כמו להכנס ללונה פארק .
אם הכניסה חופשית -> count me in.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 17:18
נושא ההודעה:

יש לך מקום? יש לך ציוד?

חזרה לתוכן הדיון
משתמשאורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 17:35
נושא ההודעה: למה לא בוצע?

פרויקט בתי הספר שמח לעזרה של מתנדבים. מדי פעם, נאספים מגדירים, מתקינים ועובדים יחד.

חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 17:52
נושא ההודעה:

למה ללכת רחוק???

לא עדיף לברר איזה בית ספר שכולל כיתת לינוקס נמצא באיזור שלך.

לעלות אליהם את הרעיון, שהכיתה תפתח גם בשעות אח"ץ למשל.

יהיה תורנות בין תלמידים שרוצים להיות אחראים, כדי אפשר את פתיחת הכיתה.

ותראי מה יהיה.

בהצלחה.

תוספת:
את גם יכולה לעלות את זה ברשימת התפוצה של בתי הספר של המקור ושם יהיו יותר אנשים מעורבים שיכלו לעזור או לייעץ.
ציטוט:

תכנה חופשית בבתי ספר
hatzorATprojects.hamakor.org.il
זוהי רשימת תפוצה שמטרתה ארגון פעילויות הקשורות בהטמעת תכנה חופשית בבתי ספר. ניתן להרשם לרשימת התפוצה על-ידי משלוח אימייל לכתובת hatzor-subscribeATprojects.hamakor.org.il. קיים ארכיון לרשימה.

http://hamakor.org.il/contact.html

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
כרמית לויאורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 18:18
נושא ההודעה:

nadavvin :
למה ללכת רחוק???

לא עדיף לברר איזה בית ספר שכולל כיתת לינוקס נמצא באיזור שלך.

לעלות אליהם את הרעיון, שהכיתה תפתח גם בשעות אח"ץ למשל.

יהיה תורנות בין תלמידים שרוצים להיות אחראים, כדי אפשר את פתיחת הכיתה.

ותראי מה יהיה.

בהצלחה.

תוספת:
את גם יכולה לעלות את זה ברשימת התפוצה של בתי הספר של המקור ושם יהיו יותר אנשים מעורבים שיכלו לעזור או לייעץ.
ציטוט:

תכנה חופשית בבתי ספר
hatzorATprojects.hamakor.org.il
זוהי רשימת תפוצה שמטרתה ארגון פעילויות הקשורות בהטמעת תכנה חופשית בבתי ספר. ניתן להרשם לרשימת התפוצה על-ידי משלוח אימייל לכתובת hatzor-subscribeATprojects.hamakor.org.il. קיים ארכיון לרשימה.

http://hamakor.org.il/contact.html

הבעיה עם בתי ספר היא כזאת:
סיפור: אני פעם הייתי אחראית מעבדה ונותנת תמיכה במסגרת מחוייבות אישית
המטרה הייתה כזאת: להחזיק את המעבדה תקינה למשתמש הפשות ולהדריך בעבודה עם תוכנות את מי שצריך עזרה.

זה כלל תחזוקה של מחשבים פינוי הרכבה הסרת וירוסים התקנת תוכנות ותמיכה טכנית בצוות של 4.

במעבדה קהילתית המטרה היא להרוס ולתקן כלומר
מי שרוצה ללמוד להרכיב רשת לבד או להתקין משהו בעצמו או משהו נסיוני ולשחק עם הגדרות לא בקטע של לבוא ולגלוש ברשת בלבד שאת זה אפשר לעשות בספריה עירונית או באינטרנט קפה ולהתנסות אפילו להביא חומרה מהבית לבנות תצורות מסויימות שאי אפשר לעשות במסגרת ביתית, לבחון תוכנות קוד פתוח חדשות ללמוד להגדיר דברים לבד לפי מדריך בכתב או מדריך אנושי מעבדה בקטע של מחקר תיכנות ופיתוח למי שאוהב את זה כמו שיש מרכזי ספורט קהילתיים למי שאוהב כדורסל אז שיהיו גם מעבדות קהילתיות למי שהספורט שלו הוא בחשיבה.

חזרה לתוכן הדיון
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 19:18
נושא ההודעה:

אני מכיר פרוייקט דומה בקריית שמונה. שם ילדים שמתקשים למצא מסגרת עוסקים בתיקון מחשבים ישנים והתקנה של חלונות 98 לשימושם של אלו שלא מוצאים את המשאבים לקנות מחשב בעצמם.
הייתה לי בעבר שיחת טלפון עם האחראי במקום, כמו כן המדריכה העיקרית שם חברה טובה שלי. אני אנסה ליצור קשר שוב עם האחראי ולראות אם יש אפשרות לשתף פעולה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
כרמית לויאורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 20:17
נושא ההודעה:

חשבתי על מקום באזור המרכז כדי שלא יהיה קשה להגיע
באוניברסיטה לא נראה לי שיקצו מקום מיוחד לזה
הם אוהבים לחסוך שם על הגב של התלמידים ובגלל זה הכל תאורתי [כדי לא להשקיע כדי של תלמידים או לסטודנטים יהיו ניסיון בגלל זה אני גם לא הכי סומכת אפילו על כאלה שיש להם תואר כי באוניברסיטה מאוד חסכניים בניסיון ]

בקשר לבתי ספר גם נראה לי שיהיה להם קשה לעזור משום שהם צריכים מעבדה תקינה כל הזמן.

בתעשיה והעסקים מסתכלים עלינו רק כשאנחנו מייצרים משהו שכולם מעדיפים להשתמש בו כמו דפדפן פיירפוקס אז במקרה מיקרוסופט פתאום מקצה מעבדות למתכנתים מהקהילה החופשית...

צריכים מעבדות קהילתיות בדיוק כמו שיש ספריות.

בספריות לפעמים מחזירים את הספרים קרועים ויש מי שמדביק חזרה את הדפים וכאלה
אבל בספריות זה תאורטי
ומשהו בישביל המעשי והפרקטי אין.

אני לא אומרת שצריך שזה יהיה ממש כמו ספריות
אבל צריך שיהיה בכל אזור בארץ לפחות מעבדה קהילתית אחת בדיוק כמו שיש מועדוני לינוקס שונים במקומות נגישים בארץ שבמקרה זה באוניברסיטאות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 20:26
נושא ההודעה:

גם בספריות זה בעייה, כי הם יעדיפו מחשבים בשביל הקוראים ולא כסדנת מחשבים.

הרעיון שלך קשה מבחינה זו לביצוע.

אלא אם כן יש לך בית גדול או מחסן פנוי ואת מזמינה אליך הביתה.

וגם זה לא ריאלי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 20:27
נושא ההודעה:

אגב כזה

אם יש מעבדה קהילתית בארץ אני רוצה להצטרף

יש לי לתרום במידה ויוקם: דיסק קשיח 40GB מחשבים ישנים שאולי פועלים
מתאמים וחוטים של כל מיני חיבורים: וידאו כבלים USB RS232
והמודם של בזק ALE130 וכרטיס רשת רגיל של כבלים
חומרה ענתיקה של אספנים [כונן דסקים גדולים ]
מצלמה דיגיטלית אזניות
מברגים ברגים מארזים תוכנות ישנות
ואם זה יצא לפועל אני אתרום גם מערכת של AIWA ורמקול.

חזרה לתוכן הדיון
dlev1לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/09/2006 · הודעות: 101 ·

הודעה פורסם: 19/10/2006 - 22:48
נושא ההודעה:

הרעיון נשמע מעניין אבל נראה לי שאת הולכת יותר מידי רחוק, בתור התחלה כדאי להקים מעבדה אחת ובמידה ורואים תוצאות חיוביות אפשר לפתח אותו הלאה, לדעתי כדאי שהמעבדה הראשונה שתוקם תפעל בשיתוף פעולה עם מועדון הלינוקס הפעיל באותו איזור, כך הרעיון של מעבדה ברוח הקוד הפתוח תישמר.

בכל אופן אני מאחל בהצלחה ומאוד מקווה שהעיון יצא לפועל, יש לי חומרה דיי חדשה שאני מוכן לתרום וכמובן זמן פנוי ועזרה בכל מה שצריך.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/10/2006 - 03:19
נושא ההודעה:

אולי זאת השעה, אולי זה הגיל (או אולי התרגיל) אבל עלה לי רעיון, אפשר לפתח אותו ב2 כיוונים:

ליצור קשר עם עמותת המקור ובאמת להשכיר מקום במאיזור מרכזי (אני גר ברמת גן לכן חשבתי על הבורסה ברמת גן או אולי יותר באיזור של תל אביב) במימון עמותת המקור, אני מאמין שהשכירות וההצאות בחודשים הראשונים אכן יצאו מקופת עמותת המקור (הרי לשם מה קיימת אגודה לקידום קוד פתוח אם לא למטרות כאלו?) ובמשך הזמן אפשר לדרוש תשלום מכל אדם שיבחר להיצטרך ל"מועדון", אני חושב ב100 ש"ח לחודש מכל אחד זה סכום סביר בהחלט להשתמש בשירותים במקום, אינטרנט זמין, חשמל, מים, כלים שונים לעבודה וכמובן תמיכה משאר החברים.

נראה לי רעיון מעניין, מה דעתכם?
אם יש אנשים רציניים מאיזור המרכז אפשר באמת להריץ את הרעיון גם ללא עזרה מהעמותה במידה ולא יסכימו להפעיל מועדון כזה.

ואולי באמת זאת השעה... Confused

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/10/2006 - 09:52
נושא ההודעה:

dlev1 :
אולי זאת השעה, אולי זה הגיל (או אולי התרגיל) אבל עלה לי רעיון, אפשר לפתח אותו ב2 כיוונים:

ליצור קשר עם עמותת המקור ובאמת להשכיר מקום במאיזור מרכזי (אני גר ברמת גן לכן חשבתי על הבורסה ברמת גן או אולי יותר באיזור של תל אביב) במימון עמותת המקור, אני מאמין שהשכירות וההצאות בחודשים הראשונים אכן יצאו מקופת עמותת המקור (הרי לשם מה קיימת אגודה לקידום קוד פתוח אם לא למטרות כאלו?) ובמשך הזמן אפשר לדרוש תשלום מכל אדם שיבחר להיצטרך ל"מועדון", אני חושב ב100 ש"ח לחודש מכל אחד זה סכום סביר בהחלט להשתמש בשירותים במקום, אינטרנט זמין, חשמל, מים, כלים שונים לעבודה וכמובן תמיכה משאר החברים.

נראה לי רעיון מעניין, מה דעתכם?
אם יש אנשים רציניים מאיזור המרכז אפשר באמת להריץ את הרעיון גם ללא עזרה מהעמותה במידה ולא יסכימו להפעיל מועדון כזה.

ואולי באמת זאת השעה... Confused

השאלה מה תהייה השפעה למקום כזה.

בכסף שנדרש לפעילויות האלה אפשר לעשות המון דברים אחרים כמו קמפיין בטלויזיה וכו'.

האם אתם באמת חושבים שכדאי להשתמש בכספי תורמים רק בשביל השכרת מקום?

בכל מקרה כרמית פתחה על זה ויקי:
http://www.iglu.org.il/wiki/index.php/Comunity_lab

חזרה לתוכן הדיון
משתמשאורח · ·

הודעה פורסם: 22/10/2006 - 10:56
נושא ההודעה: לדעתי זה ממש לא נחוץ.

אני חושב שכל אחד יכול להשקיע 300 ש"ח ברכישה של מכונה יד שניה, או אפילו למצוא אחת כזו חינם בסביבותו הקרובה. אני ממש לא רואה איך מקום כזה יכול לפתח פעילות שתוכל להחזיר את ההשקעה בכל מובן שהוא. לא מבחינת הידע המקצועי שאנשים ירכשו ולא מבחינת החזר העלות.

אני גם חושב שמתבלבלים כאן בין משחקי חומרה לתוכנה. לשחק בחומרה זה די בסיסי ולא מורכב. אם חלק מת - מחליפים. לשחק בתוכנה, זה דורש כבר הרבה זמן וקישור לאינטרנט. במקרה כזה, לדעתי הכי טוב זה לעשות את זה היכן שבמילא שורצים שעות. בבית או בעבודה.

לדעתי, מי שרוצה לשחק בחומרה, הכי פשוט זה למצוא מקום שגם ישלם לו על זה. להשכיר את שירותיו כטכנאי מחשבים במעבדה או מנהל מערכת.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/10/2006 - 11:53
נושא ההודעה: Re: לדעתי זה ממש לא נחוץ.

nadavvin, ברור שיש דברים אחרים לעשות עם הכסף אבל הרעיון נשמע לי מעניין, בסה"כ הרעיון של המעבדה הוא תמיכה אחד בשני וכמובן קוד פתוח ותוכנה חופשית.

משתמש :
אני ממש לא רואה איך מקום כזה יכול לפתח פעילות שתוכל להחזיר את ההשקעה בכל מובן שהוא. לא מבחינת הידע המקצועי שאנשים ירכשו ולא מבחינת החזר העלות.

לאחר שראיתי את הוויקי שכרמית פתחה אני מבין את עמדה שלך, לפי החישובים שלה צריכים 2 מיליון שקל או משהו כזה לא ממש הבנתי, בכל אופן אני לא מאמין שעד שהיא לא תגייס 2 מיליון שקל התוכנית לא תצא לפועל, לדעתי אפשר להתחיל לעבוד גם עם 6 אלף או 10 אלף.

ובנוגע לכסף, יש אפשרות שהמקום באמת יחזיר את ההשקעה אבל זה יותר תלוי באנשים, אני העלתי רעיון בסה"כ, אני נמצא באילת בתקופה הקרובה כך שגם אם התוכנית תצא לפועל אין לי אפשרות לקחת חלק פעיל.

בנוגע לידע המקצועי שאנשים ירכשו? אתה לא יודע עד כמה אתה טועה. תנסה לשים 5 אנשים בחדר עם 3 מחשבים ואינטרנט והגבול הוא השמיים, כל אחד יכול לפתח את עצמו ולעזור לאחרים בידע שלו.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [כרמית לוי]
  2. אורח