ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 09/03/2024 - 22:11
נושא ההודעה: נתב רשת מבוסס רספברי פאי

אני רוצה לעשות נתב רשמת מפאי ישן שיושב אצלי. המטרה - היא לחסום באיזה שעות האינטרנט יעבוד, ולחסום (אולי?) כמה אתרים.

שתי אפשרויות בשבילי:
1) אני מחבר את הפאי לנתב הרגיל שלי באת'רנט - ומשדר מהוויפי שלו (מכבה את הוויפי של הנתב הרגיל, או סתם מחביא שתהיה לי רשת לא מוגבלת)
2) אני מחביא את הרשת של הנתב שלי, ואת הפאי אני מחבר לוויפי המוחבא של הנתב - והוא ישדר וויפי חדש עם המגבלות שדיברתי עליהן מעל.

מצאתי שתי הפצות יכולות להתאים לי:
https://raspap.com/
https://openwrt.org/releases/23.05/notes-23.05.0 (כמובן...)

שתי שאלות:
1) האם למישהו יש ניסיון עם אחת משתי ההפצות? מה עדיף?
2) האם אפשרות 2 יכולה לעבוד? זה יקל עליי בהרבה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2024 - 15:42
נושא ההודעה:

3. מחבר אליו מתאם USB-אתרנט פשוט לחיבור האינטרנטי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2024 - 16:43
נושא ההודעה:

לא בטוח שהפי שלך ייצליח להעביר את התעבורה שאתה רוצה להעביר ב WiFi , אבל הפי שלך כן יכול לענות ב radius ל hostapd שרץ בדפדפן בשביל להגביל (שעות / שימוש) לפי כל משתמש שמתחבר (נניח ואתה אומר שאלקוקו יכול לגלוש כל היום , אבל השכן_של_אלקוקו יכול לגלוש רק שעתיים ביום, אתה מגביל את זה בתוך freeradius) .

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/03/2024 - 21:16
נושא ההודעה:

כדי שהפאי יקבל רשת אתרנט, אני צריך לחבר אותו אל תוך אותה קופסת פיקוד שבה יושב הנתב של פרטנר. הקופסה קטנה ולכן לא בטוח שאוכל להכניס את הפאי (אני צריך לשים שם מפצל חשמל, ואם אני שם את השנאי - הקופסא לא נסגרת). לפאי יש כבר מתאם אתרנט, אין צורך במתאמים נוספים.

זאת הסיבה שאני מחפש לעשות repeater על בסיס wifi. אין בעייה שהרשת של הנתב של פרנטר ושל הפאי יהיו שונות. אין גם מגבלה שהרשת של הפאי תהיה חלשה יותר.

לכבי התקנה של דברים על מחשב - מדובר על 4 מחשבים. ועל טאלבטים, וסלולרים וכו'. לא - אני מעדיף לעשות את זה במרוכז בשרת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/03/2024 - 06:30
נושא ההודעה: Re: נתב רשת מבוסס רספברי פאי

elcuco :
אני רוצה לעשות נתב רשמת מפאי ישן שיושב אצלי. המטרה - היא לחסום באיזה שעות האינטרנט יעבוד, ולחסום (אולי?) כמה אתרים.

שתי אפשרויות בשבילי:
1) אני מחבר את הפאי לנתב הרגיל שלי באת'רנט - ומשדר מהוויפי שלו (מכבה את הוויפי של הנתב הרגיל, או סתם מחביא שתהיה לי רשת לא מוגבלת)
2) אני מחביא את הרשת של הנתב שלי, ואת הפאי אני מחבר לוויפי המוחבא של הנתב - והוא ישדר וויפי חדש עם המגבלות שדיברתי עליהן מעל.

מצאתי שתי הפצות יכולות להתאים לי:
https://raspap.com/
https://openwrt.org/releases/23.05/notes-23.05.0 (כמובן...)

שתי שאלות:
1) האם למישהו יש ניסיון עם אחת משתי ההפצות? מה עדיף?
2) האם אפשרות 2 יכולה לעבוד? זה יקל עליי בהרבה...

לגבי 2, אתה יכול לגרום לוויפי (או אתרנט) קיים להיות בעל 2 רגליים, אחד מקבל תקשורת, אתה מעבד אותה וכו' והיא החיצונית, והיציאה היא באמצעות וויפי כרגל "פנימית".

זה מצריך קצת שליטה ב netfilter ועוד כמה פעולות מסביב, ואז העברה דרך תוכנות סינון וכו' שאתה מעוניין (כל מה שנכנס ויוצא) במעגל כזה.

יש מוצרים בשוק שעושים בדיוק את זה על אותו הרעיון, רובם נועדו לעזור לעובדים לקבל רשת מאובטחת (עוד לפני vpn ו/או zero trust) כאשר הם במקומות ציבוריים על מנת לאבטח את התקשורת למשרד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 11/03/2024 - 14:51
נושא ההודעה:

elcuco :
כדי שהפאי יקבל רשת אתרנט, אני צריך לחבר אותו אל תוך אותה קופסת פיקוד שבה יושב הנתב של פרטנר. הקופסה קטנה ולכן לא בטוח שאוכל להכניס את הפאי (אני צריך לשים שם מפצל חשמל, ואם אני שם את השנאי - הקופסא לא נסגרת). לפאי יש כבר מתאם אתרנט, אין צורך במתאמים נוספים.

זאת הסיבה שאני מחפש לעשות repeater על בסיס wifi. אין בעייה שהרשת של הנתב של פרנטר ושל הפאי יהיו שונות. אין גם מגבלה שהרשת של הפאי תהיה חלשה יותר.

לכבי התקנה של דברים על מחשב - מדובר על 4 מחשבים. ועל טאלבטים, וסלולרים וכו'. לא - אני מעדיף לעשות את זה במרוכז בשרת.

אתה לא צריך להתקין שום דבר על המחשב , אתה מתקין את freeradius על הפיי , ומגדיר את הנתב לתקשר עם הפיי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/03/2024 - 09:29
נושא ההודעה:

elcuco :

סליחה על הסטיה מהדיון אבל פאי בעיקר החדשים צריך קירור למעבד ואף אקטיבי כך שלהכניס אותו לתוך קופסה סגורה לא נשמע לי רעיון טוב, אבל אולי אני טועה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/03/2024 - 20:53
נושא ההודעה:

Anonymous :
elcuco :

אתה לא צריך להתקין שום דבר על המחשב , אתה מתקין את freeradius על הפיי , ומגדיר את הנתב לתקשר עם הפיי.

אוקי, נניח שאני הולך בכיוון הזה. אני צריך ללמוד עכשיו מה זה raduis ואיך לקנפג אותו. יש לך מדריך שאוכל ללמוד ממנו? נכנסתי לאתר של freeradius וגם לוויקיפדיה, אבל אלו מסתבר תכניים מדי בשבילי.

אני מעדיף לעשות את הכל "אלחוטי" - בגלל ההודעות שנכתבו כאן, בהחלט עדיף שלא אדחוף לארון הזה עוד משהו שמתחמם. ואין לי כוח להתעסק בהעברת כבלים בקיר, למרות שאמור להיות פשוט. אני אצתרך כנראה לשלם לחשמלאי בערך 300 ש"ח בשביל עבודה כזה. (אם אני אקנה את הציוד זה 80 ש"ח עבור הסטנבלד ועוד 50 עבור הכבל... לא מרוויח הרבה מזה שאני עושה בעצמי).

אני אשאל שוב -
האם יש כלי מוכן להתקנה (ואני לא מדבר על טכנולוגיות או שמות של תקנים שאני צריך ללמוד) שיפתרו לי את הבעייה?

האם יש נתב "זול" שאני יכול לקנות? (קראתי לפני כמה ימים על חוברה שאמורה להיות טובה וזולה, אבל לא מוצא... ).

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. elcuco
  2. אורח [צפריר]