ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
פותחןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/06/2009 · הודעות: 23 ·

הודעה פורסם: 03/06/2009 - 23:59
נושא ההודעה: אינדקס פותחן לקראת RC1 עדכון כמעט יומי. למעוניינים שימרו הדף

שלום חבר'ה,

זו הפעם הראשונה שחזון פותחן מוצג בעברית, אז אני קצת מתרגש.

דף זה יקושר לדף http://potchan.org

חזון פותחן הינו חזון של מיחשוב שתי (=drinkable) וקל כמו להדליק ולכבות טלויזיה, או לתפעל טוסטר כפות. בעיניי גם טוסטר כפות יכול להיות לפטופ, אם נתקדם מספיק.

אני מביט עכשיו על הסלולארי שלי ההולך איתי לכל מקום. איך לא חשבתי עליו קודם ? הגדרתי את ה SD שלו כ mass storage device ולצד קבצי הטלפון עשיתי את המחיצה ברת-איתחול, והוספתי קובץ מאתחל של כ 30M. כעת אני מטייל להנאתי וכל מחשב שאני מוצא אני מחבר לו את הסלולארי דרך כבל ה USB ו(בלי צורך להתעסק בביוס, שמעת נכון) עולה דסקטופ בסיסי עם כלים בסיסיים לטכנאי (שלא נצטרך) ו.. אפשרויות חיבור. מרגע שהתחברתי בקלות אני הופך ניזון מענן של כ 5 ג'יגה ויותר של כל טוב, וגם ההגדרות שלי שמורות שם משימוש לשימוש (או מהטלפון בקובץ נפרד, לבחירה).

כל מה שבלינוקס שלכם יכול להיות שם. האם זה יכול לקרות, ובקרוב ? לדעתי כן.

פותחן מבוסס על פאפי לינוקס http://puppylinux.com הקהילה שלו ב http://puppylinux.org וכן הפורום בו אני פעיל הוא http://www.murga-linux.com/puppy/

בדף http://potchan.org נמצא גם קישור לדף אינדקס הפיתוח של פותחן באנגלית. נא לא להגיב בדף האינדקס לפותחן באנגלית אלא רק בקישורים אליו. ניתן להגיב כאן, אולם רצוי ופורה יותר להירשם בפורום באנגלית וליהנות מקהילה תוססת ופורייה (ובכלל לא פלצנית), גם לעניניכם.

בברכה, צוות פותחן לינוקס.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
פינגווין אדוםאורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 07:36
נושא ההודעה: אבל

למה "צוות פותחן לינוקס" חותם על תגובות גזעניות בטוקבקים (בנושאים שאין להם קשר לתוכנה) ? זה חלק מהאג'נדה של הפרוייקט ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 08:40
12 נושא ההודעה: תגובה לפנגווין האדום, מאת צוות פותחן לינוקס

אולי אין זה המקום, אבל בוא ונוציא את זה בקצרה לטובת הקהילה, כדי שנמשיך כאן בלינוקס, ובוא להתגושש איתי בבקשה בנושאים האחרים שם בטוקבקים, כאדם נאור.

1. אין לי בעיה עם דיעותיי הלאומיות. אם תעמיק תראה שיש כאן דיעה עם תפיסת עולם מלאה ושורשית השונה כנראה משלך. לא רק אתה, גם במערכות השונות שמסננות טוקבקים ניסו לדלל אותי תקופה ארוכה של כשנה וחצי, כי הם מעדיפים להציג את הקופים והחזירים עם הקללות והשגיהותתת ו"השולתתתתים......" כביטוי הימני היחיד, והצלחתי להרגילם אט אט בתגובותיי.

הנה שמאל נאור שנותן גם לי להתבטא. Razz

2. כאיש קוד פתוח אין אני כפוף לאינטרסים כלכליים של אם וכמה יקנו ממני או כמה יזמינו אותי להופעות ביום העצמאות בעקבות דבריי. אני בן חורין, ו.. כן! גם אדם לאומי.

3. איני מסתתר מאחורי ה"כאילו מותג". אני אדם פרטי צנוע (נו, טוב. בהשוואה לדודו כולנו) שפשוט משתמש בנושא שאני רוצה להיות מזוהה אתו יותר מכל ובכל מקום. למה לא בעצם ? לבנטון היה מותר להעלות קמפיינים עם חולי איידס, רעבים ודם של חיילים, וזה אז בטח נקרא בעיניך "מגניב" ורצת לקנות.

4. ואחרון חביב: לצערי לא הצלחתי למצוא הרבה הזדמנויות להתבטא באתרים פופולריים בענייני לינוקס. אשמח לעשות כן ויותר מאשר היום. רק תדע מה המצב לאשורו מחוץ לבועתנו החמימה. וחרף לאומיותי אני לא בטוח שתפקידי לחנך את האומה בענין. זה יבוא עם הזמן, ולא נראה לי גם שיתייחסו לכך בארץ אם זה יגיע מכאן (ככה אנחנו, חנוונים רפי שכל, לכן גם איראן עוברת אותנו בתחום זה. לינוקס במדינות טוטליטריות... שווה דיון נפרד).

ועכשיו בואו נחזור ללינוקס, תודה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 10:36
נושא ההודעה:

התגובה שלך לא משהו בלשון המעטה, בוא תחסוך מעצמך את הבושה ואל תנסה לכתוב בשפה גבוהה עם דימויים מוזרים וחסרי הקשר.

בכל אופן בקשר לאתר שלך קיבלתי את ההודעה:
קוד:

potchan website is accessible to users only

כאשר חסר לך שם המילה החשובה "registered".

נ.ב
לכל דבר יש זמן ומקום, אם יש לך דעות כאלה ואחרות תכתוב אותם בבלוג פרטי (אתה יכול לקשר מהאתר שלך) אבל ברגע שאתה לוקח תחום טכני ומשתמש בו בתור במה לנושאים כאלה אתה מאבד הרבה מהקהל שלך. אני לא יודע מי זה בנטון, אבל אין ויכוח יותר מדי גדול על החשיבות של המלחמה נגד איידס ורעב, לעומת הסיכסוך הערבי-ישראלי שהוא בדיוק זה, סיכסוך עם דעות לשני הכיוונים ולכן פוטנציאל הנפץ בו הוא יותר גדול.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 11:04
נושא ההודעה: אמשיך רק בהתייחס לפותחן (הגבתי פעם אחת ראויה בלבד)

אכן, אתר פותחן ישמש משתמשי פותחן בלבד. הם לא יצטרכו להירשם לאתר. זה לא נובע מאיזו גחמה כי אם מהסיבה שהדבר האחרון שאני צריך לפיתוח זה איזה מתפלסף שמדבר איתי ממעמקי XP. לצד זה אני צריך לדבר עם משתמשים ומפתחים מגוונים, ולשם כך פורומים אלה והדוא"ל.

תודה על ההזדמנות להבהרה. Smile צוות פותחן לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 12:37
נושא ההודעה:

כשהמידע זמין למשתמשים רשומים בלבד, הוא אינו זמין למשתמשים פוטנציאליים. העבודה שלך על שימושיות מעניינת אותי, אבל אני אוריד את המכונה שלך ואריץ אותה במכונה וירטואלית רק בשביל לקרוא את האתר שלך.

כמוכן מנועי חיפוש לא ימצאו תוכן מהאתר שלך ולכן לא תוכל לצעוק בחדווה על משתמשיך STFW!

לעומת זאת, אם אני מנסה להשתמש בפותחן והוא לא עובד, אולי תחנת XP (או שמא FreeBSD, ר"ל) היא מה שתהיה תחת ידי כדי להתחבר לפורום ולשאול שאלות.

דרך אגב: אני מסכים לכך שלא ראוי לערב את ההפצה שלך עם דעותיך הפוליטיות שלא לצורך. כדי לקבל קצת פרספקטיבה ולהבין שלא מדובר בהתנפלות אישית עליך או סתם בהתנגדות סמולנית לימין, חפש מה כתבו אותם אנשים על המפתח של Mint כאשר הוא החליט לקרוא למשתמשיו להחרים את ישראל.

חזרה לתוכן הדיון
yoelionלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/06/2008 · הודעות: 712 ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 12:59
נושא ההודעה:

צפריר :
כשהמידע זמין למשתמשים רשומים בלבד, הוא אינו זמין למשתמשים פוטנציאליים. העבודה שלך על שימושיות מעניינת אותי, אבל אני אוריד את המכונה שלך ואריץ אותה במכונה וירטואלית רק בשביל לקרוא את האתר שלך.

כמוכן מנועי חיפוש לא ימצאו תוכן מהאתר שלך ולכן לא תוכל לצעוק בחדווה על משתמשיך STFW!

לעומת זאת, אם אני מנסה להשתמש בפותחן והוא לא עובד, אולי תחנת XP (או שמא FreeBSD, ר"ל) היא מה שתהיה תחת ידי כדי להתחבר לפורום ולשאול שאלות.

דרך אגב: אני מסכים לכך שלא ראוי לערב את ההפצה שלך עם דעותיך הפוליטיות שלא לצורך. כדי לקבל קצת פרספקטיבה ולהבין שלא מדובר בהתנפלות אישית עליך או סתם בהתנגדות סמולנית לימין, חפש מה כתבו אותם אנשים על המפתח של Mint כאשר הוא החליט לקרוא למשתמשיו להחרים את ישראל.

מחזק את דברי צפריר. אנא פתח את אתרך לכולנו. אני מבטיח שהפרוייקט שלך יהיה להיט כך. לא איכפת לי מה דעותיך הפוליטיות, אבל אם זה כל כך חשוב לך, תעשה מקום מוגדר וברור מאוד בצד באתרך כך שיהיה ברור למשתמשים שלך שיש מקום ללינוקס ויש מקום לדיונים פוליטיים ואחרים שלא קשורים ישירות לתוכנה חופשית.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 13:07
נושא ההודעה:

תיקון טעות: צ"ל כמובן: "העבודה שלך על שימושיות מעניינת אותי, אבל אני *לא* אוריד את *התוכנה* שלך ואריץ אותה במכונה וירטואלית" וגו'.

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 13:18
נושא ההודעה:

גם מחזק את צפריר (שבטח התכוון לכתוב "אבל אני לא אוריד את המכונה שלך ואריץ אותה במכונה וירטואלית רק בשביל לקרוא את האתר שלך") לגבי זה שהאתר חייב להיות פתוח, אחרת מבחינתי (ומבחינת אחרים) הוא פשוט לא קיים.

וגם מחזק את צפריר (אותו אחד) לגבי ההפרדה מפוליטיקה. זכותך לעשות מה שאתה רוצה אבל גם זכותי וכמו שאני לא טורח לקרוא פוסטים של רם-און כשהם מלאים ברמיזות פוליטיות אני גם לא אטרח לקרוא חומר במערכת שלך אם היא תהיה משובצת בפוליטיקה. וזה לא משנה בכלל שאתה מציג ימין והוא שמאל. גם לא משנה מה אני מעדיף.

מבחינתי העניין חד וחלק ולא נתון למשא ומתן, פשרות או פלורליזם - פוליטיקה מחוץ לתחום.

- אתה מוזמן כמובן לנהוג איך שאתה רוצה, אני הסברתי רק איך אני רואה את הדברים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 18:14
נושא ההודעה: בהמשך לפוסט הראשון שפרסמתי כאן

צחקנו, נהנינו, ועכשיו לגוף העניין:

האם הרעיון והחזון והתיאור ישימים, מהן הבעיות, מדוע זה יעבוד, מדוע זה לא יעבוד, מה כן ירוץ ומה ייתקע (בהנחה וזו מערכת קבצים שעבדה טוב באופליין) מהי המהירות המינימלית הנדרשת לגלישה שתאפשר זאת או לא, שמעתם משהו כזה במקום אחר שהצליח או שנכשל (אפילו אני מסוגל לפספס מידע), האם יש מה ללמד אותי בתחום אתרים ואיך לתשאל משתמשים באופן דיסקרטי ומנומס (- בכלל תחום שאני אולי יכול ללמוד), האם אפשר לסייע בתחומי בדיקה, האם אפשר לעבוד אצלי, האם אפשר להעביד אותי וכו' וכו' ...

אלו הציפיות שלי למענה כאן, אולי הן מופרזות, ובאמת שאף אחד כאן לא חייב לי כלום. אולי סתם לא בא לי לקום בבוקר עם תוית של גזען ונתתי מנה אחת אפיים לפרחח לתמיד ? הלאה, נא לדלג. האללו, זה לינוקס ??

תודה. Cool צוות פותחן לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 18:26
נושא ההודעה:

לא ברור לי מה אתה מנסה לעשות בדיוק.

בפרט, מי אמור לספק ולהגדיר את החיבור לאינטרנט?

חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 19:14
נושא ההודעה:

קודם כל, כל הכבוד על ההשקעה.

עכשיו, המלצה קטנה שלי: אל תלחץ מכל ביקורת (או תגובה לא ענינית).
עירבת פוליטיקה עם הפרוייקט שלך? אתה הרי יודע שיש כאלה שלא מסכימים איתך. אז המינימום שאתה צריך לעשות, אם כבר עשית שטות ונכנסת לזה, זה לא לקחת קשה שום דבר שאומרים לך בהקשר הזה (ואתה עוד יצאת בזול, תסתכל מה קרה פה בדיון על mint, וכנ"ל בכל התגובות לרם-און).
ולא שאני חושב שאדם צריך להתבייש בדעה הפוליטית שלו. אבל במקומות שזה לא קשור - זה סתם יעורר מהומות ולא יועיל לאף אחד. שמור את האנרגיות שלך לאיפה שזה יכול להשפיע.

חוץ מזה, לי אישית הרעיון נראה לי מאוד מעניין, אבל מהאתר שאליו קישרת לא הבנתי שום כלום.
נכון, הצלחתי להבין הרבה מהקישור ל semi index שמתחבא שם באתר (ולקח לי הרבה זמן לראות אותו), אבל לא ככה אני מצפה שיראה דף בית של פרוייקט. למה הסמי אינדקס (ועדיף יותר מפורט) לא מופיע בדף הראשי, למה הקישורים מנסים להתחבא, ולמה, אני צריך לחשוב מהכיתוב של האתר שזה איזה שרות בתשלום שאין לי קשר אליו (" Potchan website is accessible to users only !") ? Rolling Eyes

שוב, קח הכל כביקורת בונה, ושוב, כל הכבוד על ההשקעה.

משה

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 19:16
נושא ההודעה: Re: בהמשך לפוסט הראשון שפרסמתי כאן

פותחן :
ונתתי מנה אחת אפיים לפרחח לתמיד
.

דומני שדי ברור מי הפרחח (נכון יותר היה להשתמש במילה בוטה יותר, אבל נחסוך לאחרים פה).
אגב, אני בכלל לא נגד שלפרוייקטי תוכנה תהיה גם ראיה חברתית\פוליטית, אבל אני בעד גילוי נאות בנוגע לזה כך שאוכל לדעת למי בא לי לעזור וממי להתרחק.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 20:22
נושא ההודעה: החזון בפריטה לפרוטות

שלום צפריר,

יש הפצה שאינה נפוצה במקומותינו בשם פאפי לינוקס. החומר בעברית עליה דל.

http://docs.google.com/Doc?id=dc7xn5mm_34dbr7sh

ועוד קצת על הפצות קלות -

http://vaxincity.wordpress.com/2008/11/13/lightlinux/

מה שטוב בפאפי: 1. קלה. 2. Root כמחדל. 3. קהילה ענקית ותומכת. 4. גמישה להפליא. 5. לוקחת מכל הטכנולוגיות ומטמיעה אותן. 6. על הרם כברירת מחדל וכהנחת יסוד ראשונה, ועוד ועוד.

אז ...

לקחתי פאפי, השמנתי אותה עוד ועוד, ואז יצרתי פולדר חיצוני והתחלתי להעביר ממערכת הקבצים את רוב התוכן כשהוא מקושר לאימג' הבסיסי. לאחר שוידאתי שהאימג' הבסיסי כולל דסקטופ העולה בקלות וארגז כלים לצד כל אמצעי החיבור ובראוזר קליל קליל (סה"כ כ 30M) אני את הפולדר השמן מתכוון להעלות לסרבר (ענן) וליצר מצב בו רוב פותחן יהיה ברשת. ניתן להפעיל זאת ממיני סידי או מדיסק און קי או מסלולארי.

זהו. בכל הקשור להפצה יש לי בית חם בפורומים של פאפי. מה שאני מבקש מאחיי הישראלים (פרט לאהבת נצח המורעפת עליי מהבוקר, סתאאם...) הוא קצת חשיבה יצירתית סביב הרעיון הגמיש שלי ולנסות לראות כיצד היצירתיות הישראלית יכולה לפרוח כאן.

במילים פשוטות, שאלות כמו היתכנות וכיצד מעלים זאת על ענן ויוצאים מזה בשלום. לפי כתבה בערוץ 10 אתמול: ביפן הגיעו עד 100 מ'ביט ואצלנו רק 2.5 בממוצע (כשאנחנו משיגים את מקסיקו), אבל זה הולך לעלות בקרוב, ופותחן על ענן הוא רק מתבקש כתוצאה מטכנולוגיה זו.

צוות פותחן לינוקס. Razz

נערך לאחרונה על-ידי פותחן בתאריך 04/06/2009 - 20:50, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
meijinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/12/2008 · הודעות: 659 ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 20:41
נושא ההודעה:

כלומר, אם אני מבין נכון, מערכת ההפעלה המצומצמת יושבת על ההתקן (DoK למשל) ובעצם כל מה שצריך מעבר לboot יושב בענן?
(זכור לי שדיברו על זה לפני כמה חודשים, כנראה זה הייתה אתה).
איך אתה דואג לאבטחה? (קבצים של המשתמשים למשל - אם לכולם יש הרשאת root, למה שמשתמש אחד לא יוכל לראות קבצים של משתמש אחר?)
מה רוחב הפס המנימלי שצריך כדי שזה יוכל לעבוד באופן סביר? מה קורה עם מתנתק לי פתאום הקישור לרשת ? (נפילה של הראוטר, למשל). האם קבצים מסוימים נשארים בראם כדי לאפשר עבודה יותר מהירה?

אסף.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 21:19
נושא ההודעה:

המסמך שלך מתאר יותר מחמישה צעדים שנדרשים לאחר ההתקנה. אתה צריך להסתכל על כל צעד נוסף כזה כבעיה ולנסות להבין איך נפטרים ממנו. משהו שאמור לרוץ כהפצה חיה חייב להיות עם ברירות מחדל טובות.

למה אתה מתכוון ב"דפדפן קליל"? dillo, elinks ושות' הם אולי נחמדים, אבל תמיכתם בעברית בסיסית עד לא קיימת.

למה אתה מתכוון בכך שאחד היתרונות של puppy הוא "root כברירת מחדל"? הכוונה למשתמש root? לשורש מערכת הקבצים? לא בדיוק הבנתי למה זה יתרון.

והשאלה הכי חשובה: לפני שאתה מכריז על גרסה: בדקת איך זה עובד? אתה יכול לשכור תמורת פחות מ־10$ לחודש מערכת לינוקס עם גישה מלאה.

http://www.vpsvillage.com/
http://www.rapidxen.net/plans.php
http://prgmr.com/xen

שכור לך מערכת לחודש או חודשיים. תריץ שם שרת ותראה איך זה עובד.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 22:41
נושא ההודעה:

בעצם: למה צריך שרת מרוחק?

כל מה שצריך הוא לבקש מלינוקס לעכב את החבילות קצת זמן בדרך.

משהו מהסגנון של: http://michael.toren.net/code/countertrace

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/06/2009 - 23:45
נושא ההודעה: סוף היום הראשון (הבכלל לא רע) עם מענה מסודר לאסף ולצפריר על

שלום, אעשה זאת דבר דבר. לשם כך הכפלתי את הטאב באופרה, באחד אגיב ובשני אקרא.

אסף
===

אכן נכון, ואוסיף את ארגז הכלים בתוך אותם 30M שהם מאסט כגון כלי למחיצות, כלי לשיקום דיסקים וכו' + כל אפשרויות ההתחברות. בפתיחה לאחר האתחול (צליל פותחן) עולה מסך ועליו כבר החיבורים הזמינים אם בבית אם בבית הקפה ואם מכבל הUSB של הסלולר או כרטיס הרשת הסלולרי. היה ולא יש אפשרויות חיבור אחרות שקל מאוד להתחבר דרכן ל ADSL ואפילו דיאל אפ. למותר לציין כי במצב המערכת טרם חיבור כל החומרה כבר זוהתה לגמרי.

במצב זה של עדיין אופליין - כל ה 30M נמצאים על ה RAM, כך שתיאורטית לפחות ניתן להריץ את פותחן מ 32M רם ומעלה. למחשב הפיתוח של פותחן יש 122M רם ו 1000 מה"צ CPU.

לא הייתי יכול להגיע לכך בהפצה אחרת, רק בהפצה קלה. אגב הענן כבר עובד אבל בפולדר סמוך בדיסק הקשיח. עיתים אני שם X לפני הפולדר ואז משחזר מצב של קישורים חסרים וגם מתקן שגיאות, אבל אני בהחלט מודע לכך שהענן האמיתי שונה לגמרי.

ועתה נעשה הפסקה מתודית ואטפח לעצמי על השכם על הרעיון הבא (וחצי הכוס המלאה): רוב העננים כמו גוגל ואחרים אינם יודעים על איזו פלטפורמה מריצים אותם ויש נעלם גדול בצד הזה. ניתן להכנס אליהם מ XP או מלינוקס אבל אם ב XP יש תולעת גוגל נראה כבד ורע ויש באגים כשגוגל לא אשם בעצם. בשיטה של פותחן כשהבסיס על הרם לאחר הגדרת החומרה ולפני התחברות - בוננזה ! אין את הלוקסוס הזה בשום שיטת ענן אחרת. לפחות כאן אני מכוסה מכל העננים הקיימים כיום.

(לדעתי זה גם כי אף אחד לא רוצה ממש להתחיל ת'מלחמה מול מייקרוסופט, האנדרואיד די מגמגם בצד ולא באמת שש לקרב כי תמיד יש סיכוי שמייקרוסופט-נניח תקנה אותו במצב של סטארטאפ במחיר טוב יותר. בכל מקרה השיקול חשוד כלא טכנולוגי בעליל, וגם Wave החדש לא בנוי על אנדרואיד בהכרח).

פאפי לינוקס משתמש ב root כמחדל. יש דיון שלם בהפצה על כך (למייסד בארי קאולר יש 8 נימוקים למה כן ואני מקבל את חלקם) ויש אמצעי אבטחה גם כאן אולם בפותחן המוכן אני רוצה שהמודל יהיה דומה לזה של אובונטו, שם עולה קודם המשתמש וכל ענייני המשתמש root זקוקים לססמא ו sudo וכאלה.

בשלב הפיתוח אני ב root כל העת ואין לי הפתעות מכל מיני תיקיות סוררות כפי שחווה כל מתקין בהפצות המסורתיות לפחות פעם ב... לכשאסיים שלב אפתח משתמשים כשכל משתמש ישמור את השינויים אצלו ולא בקבצי הענן שאינם כתיבים, מה שעונה לשאלתך זו, אולם לי יש שאלה נוספת ואותה העליתי בפורום פאפי וטרם השיבו לי. אם אני מגדיר swap על מקום נפרד בענן וזה צ"ל בר-כתיבה האם שני המשתמשים "מקס ומוריץ" יכולים להשתמש בו זמנית מבלי שיהיה 'אפקט הזבוב' כמו בסרט המפחיד מעירוב הקבצים שלהם ?

רוחב פס מינימלי ? שאלת ראש הממשלה. ומי אומר שהענן יהיה במקום אחד, הרי הקבצים בו כ"כ שונים זמ"ז. אין מהירות העלאת קובץ טקסט כמהירות העלאת קובץ תמונה, ואביוורד עולה מהר ואופנאופיס עולה יותר לאט וכו'. שאלה שעדיין אני מחפש לה תשובות מתמטיות. כאן הייתי רוצה כן להיות זבוב בגוגל על הקיר, או להמציא את הגלגל מחדש עם חברים.

הקבצים שעולים לפי בקשה מהענן אמורים להעמיס על הרם בדיוק כמו בהפצות שאתה מכיר, וקצת פחות מכך אם הם חבילות של פאפי הרזות יותר מטיבן. הם לא יעלו במלואם על הרם. כל מה שמוכרח להיות על הרם כבסיס לפותחן כבר שם ויעבוד לא לאות עד להפסקת החשמל או כיבוי. העבודה נשמרת בו ברגע על כל שינוי באזור נפרד למשתמש על הענן או באופן השמירה האחר שיבחר המשתמש אם ל HDD או DoK או אפילו ברצועות לDVD או CD.

צפריר
====

לפסקה הראשונה - אמן ואמן.

דפדפן חדש, סוג של מוזילה רזה (פיל אנורקטי ממש):

[url]http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?search_id=1128968827&t=39498
[/url]

אוכל פלאש 10 (במצב ענן) וג'אווה (במצב ענן) בלי מלח.
על הענן ממתינים Seamonkey של מוזילה ו Opera 10.00
הדפדפן הזה תומך בעברית. אגב, גם בגרסה הלא עברית בפותחן עברית היא שפה שנייה Alt+Shift. עברית מלאה ואמיתית בעיניי זהו טיפול שורש ארוך לעומק הקבצים שזמנו עוד לא הגיע.

לעניין root עניתי חלק לאסף ולך אוסיף כי מה שאצל הפצה אחרת הוא /mnt/home/
בפאפי זה /root/

את העצה שלך בהמשך אני מקבל. אני גם אתעמק בקישורים שנתת.

---------------------

למה צריך שרת מרוחק ? כי אני לא רוצה לעשות את זה מהבית, למעט שימושים ניסויים כאלה ואחרים. גם המושג שרת מרוחק מתייחס בעיניי ליותר מחוות שרתים אחת לכל סוג ומהירות, מה שיצריך פיתוח כלים לניטור או חיפוש כלים קיימים או התרעה על נפילות וגיבויים. כ"כ חלק גדול מהקבצים (כולל האתר למשתמשים) יהיו מנויידים כל העת גם מסיבת אבטחה ושינויי ביקוש של משתמשים לפי אפליקציה, וגם כי אני רוצה 5, 100, 200 ג'יגה תוכנה מכל טוב בפותחן. אני גם לא רוצה מגבלה כלשהי על מקום, וצורך בדחיסה וכו' (שמעכב פתיחה) גם ה ISO הבסיסי דחוס קלות בלבד בכדי שיפתח מהר באתחול ה SD.

ואחרון לצפריר, ראיתי את עניין הקאונטר טרייס. יש מצב בו אני רוצה לעכב חלק מהקבצים מלעלות עד שאתחבר לענן ואז מסיבות שונות ארצה שרק אז הם יועלו. האם כלי כזה יכול לתת לי איזה שהוא פתרון (אני קורא אנגלית אבל לא מבין את המינוחים המקצועיים שם מספיק) ?

המון תודה לכל העוזרים עד כה וגם למשה על מילותיו המעודדות. סופ"ש נעים ומהנה Laughing

נערך לאחרונה על-ידי פותחן בתאריך 05/06/2009 - 08:52, סך-הכל נערך 3 פעמים

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 00:00
נושא ההודעה:

לא לגמרי הבנתי - יש לי את זה על USB, ואני צריך לעשות boot מההתקן? או שלא? ואם אני כבר מתחבר למחשב, עם DOK, למה שלא יהיה לי עליו פשוט את כל המסמכים שלי, וזהו?
יש הרי אינסוף דרייברים ומודלים לחומרה, איך דחפת את הכל ל30 מגה?

שאלה קצת שונה - מה המודל הכלכלי של העסק? איך אתה מתכוון לממן את האחסון והתעבורה?

אסף.

חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 00:17
נושא ההודעה:

רוב התהיות שהיו לי כבר נפתרו או נשאלו על ידי אחרים, אבל נשארו לי כמה נקודות.
הם כולם ברמת ה"דברים שצריך לחשוב עליהם" ולא דברים שיש לי להם רעיון לאיך הם צריך להעשות.

- מאחר וצוואר הבקבוק הוא התעבורה, ולא הכח של המחשב, אני מניח שדחיסה של המידע לפני שהוא ישלח יכולה להיות שימושית מאוד. כדאי כמובן לחשוב איזה דחיסה הכי מומלצת לעניין (צפריר הביא לא מזמן קישור להשוואה מאוד מענינת בין סוגי הדחיסות), ואיך לדחוס את הקבצים, האם ביחד, ולנסות משהו כזה ( http://whatsup.org.il/forum/50581 ) או כל קובץ בנפרד.

- מאחר ומריצים כל מיני תוכנות מתוך הנחה שהם באו מהענן, אני מניח שצריך גם הצפנה של התעבורה, אחרת מי שיצליח להדחף ביני לבין הענן יוכל להריץ אצלי כל מיני דברים שאני מן הסתם לא מעונין בהם.

- הבנתי שאתה מתכנן שכל הקבצים בענן יהיו לקריאה בלבד, האם זה מונע ממני להתקין דברים (לפחות עד להרצה הבאה)? האם אני יכול לשנות הגדרות שנמצאות על הענן ולא אצלי, בצורה שישפיעו כמובן רק עלי?

- אפשרות שמירה של מסמכים על הענן (כמובן בתעבורה מוצפנת) יכולה להיות שימושית מאוד גם כן. אולי זה גם יכול להיות המודל הכלכלי, כאשר מי שרוצה אחסון על הענן יצטרך לשלם.

- נקודה מענינת שבדיוק עלתה לי (אם כי נשמע לי מאוד לא בטוח וקשה למימוש) - מודל דומה לשל טורנטים, שבו העומס מחולק בין המשתמשים ולא רק על השרת, יכול להיות מענין מאוד.

זה כרגע מה שעולה לי. אם אני אזכר בעוד נקודות אני אעלה אותם בהמשך.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 00:17
נושא ההודעה: תגובה אחרונה להיום (אני עייף)

אסף,

לא תשמע אותי אומר משהו כמו: "כי פותחן הכי טוב". לכך תצטרך להמתין ל RC1 ולהחליט, ואני אקשיב רוב קשב להערותיך בנדון. למשפט הבא: קבצים קלים וקישורים זו התשובה.

בעניין השני, העסקי, לא אפרט הרבה מטעמים מובנים, אולם ארמוז כי יש כאן שתי ישויות: הישות המחקרית והישות העסקית (שעוד מוקדם זמנה). הישות המחקרית וכל הקשור בקיום כזו יוצרים צורך במודל מיוחד. אני מניח שבניגוד לענייני עסקים - לכשאצטרך לעשות מעשים כדי לממן את זאת - אזדקק לכמות אדירה של גילוי נאות וריקודי 'הו מה יפית' למיני נדיבים (ויש 'נשמות' שנתקלו איתי היום שיוסיפו: "והרבה וזלין").

אגב, השימוש בפותחן במלואו 'as is' יהיה תמיד בחינם כל עוד אני בעליו.

לילה טוב. Very Happy

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 08:15
נושא ההודעה: למשה בוקר טוב, הנה תגובה קצרה לדבריך.

מה שאני צפוי לעשות כעת עם מה שהעלית הוא פשוט להכנס לזמן לימוד של מספר ימים. רוב מה שדיברת עליו אינו במשרעת ידיעותיי (אני מודע לעצם הדברים אבל בערך ברמה שהעלית. אחת מהבעיות היא בעצם מהם מושגי השפה הבסיסיים לעניין), למעשה חור שחור בהשכלתי. בינתיים. כל שביב או שמץ יכולים לעזור ולכוון.

אני נכנס למצב דום שתיקה של כמה ימים בכדי לעכל ולהתקדם לבד. במהלכם אקרא תגובות נוספות, להן אשיב במשורה, כמו לשאלתך בנוגע להתקנת תוכנה נוספת.

ובכן, יש לך בפותחן שתי אפשרויות:

האחת פשוט... לבקש את צוות פותחן ואז הוא יתקין לך אותה על הענן, אם מדובר בתוכנה ללא תשלום כמובן וכל עוד תנאי השימוש אינם סותרים את נדיבותנו או מציקים מידי למישהו. אולם יש לקחת בחשבון אפשרות שזה יקח זמן כי יש עומס ולפחות בתחילה אין אירגון יעיל למילוי בקשות, וגם יש תוכנות (כמו שם שהמצאתי הרגע לדוגמא: porno second life) שמשום מה נסרב להן. לאחר כל עדכון גם הקובץ זיפ באתר יעודכן כמעט מיד.

באפשרות השניה תוכל להתקין תחת משתמש שלך עם הרשאה שתהיה פתוחה עם סיסמא או שזה יהיה מערך של כאילו root של המשתמש מתחת ל root של הענן ומתחתיהם המשתמש. עוד לא סגור על כך סופית, אולם פתרון יהיה. במקרה ה"גרוע" אני מבטיח לך מצב של שתי תוכנות זהות שאינן דורכות זו על זו, מקסימום כפילות בתוכנות לזמן קצר עד שתסיר. ההגדרות הפרטיות לתוכנה ישארו אצלך גם לאחר ההסרה כדי לחלץ דברים ברי ערך.

אגב, שמת לב שכמעט כל מה שאתה מבקש אתה יכול לקבל ? מכיוון שהגמישות מופלאה בסוג הפצה זה, ואף מחפה במקרים רבים על החורים העצומים בהשכלתי הלינוקסאית.

שבת שלום. Laughing מצוות פותחן לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 09:34
נושא ההודעה:

בסדר גמור. הייתי שמח לעזור לך בדברים האלה, אבל אני לא חושב שהידע שלי הרבה יותר גדול משלך. אם אני אמצא קישורים רלוונטים, אני אשתדל להפנות אותך אליהם.

בינתיים, הנה הקישור שצפריר הפנה אליו בנוגע לסוגי דחיסה:
http://changelog.complete.org/archives/910-how-to-think-about-compression

רק הערה קטנה על מה שאמרתי -
אין כמובן שום צורך להצפין את כל התעבורה כדי למנוע ממישהו לשנות את הקבצים בדרך. כל מה שצריך זה חתימות של התוכנות, ואז אם יהיה שינוי בדרך, הקבצים לא יתאימו לחתימות. כל מנהל חבילות סביר כולל בדיקה כזאת, אז אני מניח שאפשר למצוא על זה חומר בקלות, או אפילו להשתמש במערכת קיימת.

עוד משהו - האם יש חיווי כלשהו בנוגע להתקדמות של הורדות? ז"א, נניח שפתחתי אופן אופיס, האם אני יודע האם יש לי 20 דקות לחכות או 20 שניות, או שאני צריך לנחש?

שבת שלום,
משה

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 11:21
נושא ההודעה:

countertrace מיועד לגרום לשרת מקומי אחד להתנהג כאילו הוא מעבר להררי האינטרנט. דבי די שימושי לבדיקות.

עוד הערה: אני באופן כללי לא אוהב את הרעיון של השימוש במשתמש root . שים לב גם לנקודה נוספת: root הוא כל יכול במערכת הקבצים המקומית, אך לא כל־יכול במערכות אחרות.

כמוכן, zip אינו פורמט מוצלח לארכוב קבצים בלינוקס: הוא לא שומר בדיוק את כל התכונות של הקבצים כמו ש־tar ו־cpio שומרים. יש סיבה טובה לכך שרוב מערכות ניהול החבילות משתמשות ב־tar (ו־rpm משתמשת ב־cpio עמוק בפנים)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 12:47
נושא ההודעה: למשה ולצפריר

למשה
========

לא צריך תמיד לרוץ לקישורים. למדתי כבר שחלק מהדברים מתחת לאף, אבל זה לשיחה פרטית.

בישובך בביה"כ האשכנזי דבר עם חכם דוד מ"נס", מהנדס חומרה, על הנושא. לא בזמן התפילות כמובן (אם כי אני מזהיר מראש שזה יפול עליו מן הירח, בפרט שהוא אינו מעלה בדעתו את הכיוון הזה שלי מזה כ 4 שנים).

לצפריר
=====

ברור שה zip הוא סוג של פשרה שתהא נוחה לכל משתמש, גם לנמצאים בחלונות, ועיקר ה zip כולל את ה pup_4XX.sfs המופחת מ 97M בפאפי ל כ 30M לצורך פותחן, וזהו 'קובץ דיסק' שעל בסיס ext2 יציב. שאר הקבצים אינם מושפעים משיטת הדחיסה. לעניין הענן יש שיטות דחיסה טובות לצורך תחבורה שהפתיחה איטית ואני מחפש את האיזון הקדוש.

הערה לפורום: חבל שאי אפשר להעלות כאן צילומי מסך. הכל היה ברור יותר לנקודה זו.

שבת שלום, Wink מצוות פותחן לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 13:09
נושא ההודעה:

לגבי הדפדפן הקליל:

א. אני לא סומך על תוכנה ללא מקורות נורמליים. הדרך שבה אתם מפרסמים את כל התוכנה רק דרך הודעות בפורומים מקשה על מעקב ומסבכת את החיים.
ב. כשכותבים שם SeaMonkey, מתכוונים ל־Gecko? או אולי דווקא ל־XulRunner?
ג. שווה להעיף מבט על Kazehakase

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 13:14
נושא ההודעה:

תעלה תמונות ל http://www.imageshack.us/ ותקשר לפה...אשמח לראות תמונות...

אסף.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 13:26
נושא ההודעה:

יבוא יום שתקפוץ לבקר את ידידך ביישוב, ותוכל להסביר לי את שיטתך לעומק. בינתיים, אני חולק עליך.
למשל, הקישור הספציפי שהבאתי, הוא נקודת פתיחה מצויינת בשביל מציאת האיזון המבוקש בין רמת דחיסה לזמן פריסה, אם כי לי יש נטיה ללכת קיצונית על הדחיסה, מאחר וזה לדעתי צוואר הבקבוק העיקרי.

יש יותר מביה"כ אשכנזי אחד אצלנו ביישוב ("מה? אתם לא קרוואן בודד על גבעה בלי חשמל? " Wink ) ובכל מקרה לא נעים לי לקפוץ לאנשים ולמסור להם ד"ש ממישהו בשם 'פותחן'. Wink אבל אנחנו באמת גולשים מהנושא.

אז אם לחזור קצת לנושא האמיתי:
- אני עדיין חושב שכדאי מאוד לשים (ולו קצת) מידע באתר של הפרוייקט. מה רע ב http://potchan.org/users/ בשביל המשתמשים הקיימים?

- לא עקרוני, אבל אפשר ליצור קבצי self extract עם 7-zip לחלונות, ואז אף אחד לא יוכל להתלונן, ותרוויח דחיסה יותר טובה מאשר zip רגיל.

משה

אגב, צילומי מסך אתה יכול להעלות לכל אתר שנועד לכך (imageshack, וכיו"ב), ולקשר כאן לפורום עם הקוד שהם נותנים שם, וזה יוצג כתמונה. רק כדאי לוודא לפני השליחה שהתמונה נכנסת בגודל של העמוד, אחרת זה שובר לו את הצורה (תרתי משמע).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 14:12
נושא ההודעה: למשה וצפריר לפחות, אני חייב פה הבהרה.

אז ככה,

בואו באמת נעשה הפסקה מתודית ליומיים כדי שאלמד את הדברים ואבוא עם תובנה של מה אני הולך לעשות עם המידע שחלקו לא יסולא בפז ואני לא אומר זאת לשם הנימוס (שממילא אין לי וגם טקט לא).

בינתיים אני ממליץ לכם ולכל הקוראים הישראלים להכיר את פאפי עם רקע התמיכה האדיר שלה (קישורים בתחילה), ולהבין מהיכן אני שואב את הביטחון שנשמע לעיתים ממש מופרז על רקע ידיעותי בלינוקס ש XYZ יכול לעבוד, ומדוע אני משוכנע שהבשורה לענייננו יכולה לבוא רק מפאפי יוצאת סלקוור ולא מדביאן הפומפוזי על ראש הר החוכמה היחיד או אובונטו או מנדריבה (בלי קשר לכך שאני מעריך אותם ולומד מהם המון).

לגבי הבראוזר (ואבדוק את האחרים שצוינו): מארק אולריך MU הוא פירמה מספיק טובה בשבילי, וזה מספיק (אפילו אין לו אתר ראוי משלו). כשתשוטטו בפורום באנגלית תבינו.

ושוב: לגבי האתר, אני בסה"כ מטמיע ומשתמש בטכנולוגיה קיימת, חבל שאוציא אנרגיה של "הצוות הענק שלי" על תכנון האתר בשלב זה. לכשיבשיל, גם אז התשובות שם יהיו ברמת: "האם חיברת את המצלמה ל USB ?" וכל מה שקשור בהפצה המקורית שאני צמוד אליה באדיקות ולא מתמזלג ממנה (ובסה"כ משחק במיקומי הקבצים) - אני מפנה את השאלה לכל אתרי פאפי בעולם, והם רבים מאוד ומצוינים מאוד.

מצוות פותחן לינוקס Cool .

נ.ב. הייתי פעמיים באלקנה. מקום מומלץ עם איכות חיים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 05/06/2009 - 14:43
נושא ההודעה:

לכתוב אתר באנגלית זה מאוד פשוט: דף אחד של HTML סטאטי (אם אתה לא רוצה להניח כלום על שרותי האכסון. באותה מידה אפשר לכתוב את זה ב־PHP או כל טכנולוגיה דומה).

מידע חשוב:

about - על מה מדובר כאן?
download - התכל'ס בשביל לא מעט מהמשתתפים
news - עדכונים. התכלס' בשביל חלק אחר של המשתתפים.
contact - איך ליצור קשר

סעיפים אפשריים אחרים:
developers - מידע למפתחים שאינו רלוונטי למשתמשים רגילים

אני לא סומך רק על מה שמארק אולריך אומר. כמו שאני לא סומך רק על מה שלינוס טורבלדס אומר אומר. חשוב להבין מה בדיוק הוא כתב, מה הוא שינה, איך מעדכנים את זה, ועוד. חשובה לי האפשרות של עוד הרבה אנשים להסתכל על מה שהוא כתב ולשפר את זה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. פותחן
  2. אורח [פינגווין אדום]
  3. פותחן