ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
EyalFisherלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/04/2007 · הודעות: 262 ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 15:37
נושא ההודעה: סקריפט להרצה לאחר התקנת אובונטו(עדכון)

מצ"ב הסקריפט המעודכן שנועד לכוון את המערכת ולהתקין תכניות הנחוצות למשתמש הממוצע.
http://rapidshare.com/files/39837383/autobuntu.html
אלה הפעולות שהסקריפט מבצע:
1. מבטל את המודל IPV6
2. מוסיף את שרתי אתר המראה של איגוד האינטרנט הישראלי
3. מתקין דרייברים ע"פ סוג כרטיס המסך(נדרש לאשר את הפעולה)
4. מתקין תמיכה בעברית
5. מתקין את הממשק הגרפי בריל
6. מתקין אוטומטיקס(להתקנה גרפית נוחה של יישומים)
7. מתקין אינטרנט אקספלורר+תמיכה בעברית(לאתרים אשר אינם נתמכים בפיירפוקס)
8. מתקין את התוספים הבאים לפיירפוקס:
* fasterfox - מאיץ את הדפדפן
* russian hotkeys bugfix - מתקן את הבאג שמשבש את קיצורי המקשים בעברית
* adblock plus - חוסם פרסומות
* מתקין מילונים בעברית
9. מתקין עדכונים למערכת

בגרסתו החדשה הסקריפט מסיר את הקבצים אותו הוריד לצורך ההתקנות

* ע"מ להריץ את הסקריפט תנו לו הרשאות ריצה ע"י קליק ימני - העדפות - הרשאות - סמנו את התיבה. הריצו את הקובץ ע"י כתיבת הפקודה הבאה בטרמינל:
קוד:
sh ./autobuntu

אם שמרתם את הקובץ בשולחן העבודה תרשמו קודם
קוד:
cd Desktop

אני מצרף גם סקריפט שנועד למחשבים ישנים יותר ודלים בזיכרון אשר מתקין תוכנות חסכוניות יותר בזיכרון:
http://rapidshare.com/files/39837384/old-autobuntu.html

ממליץ לשלוח את הסקריפט למי שמעוניין להתחיל לעבוד בלינוקס, זה יכול להיות מה שימנע ממנו להתייאש מהמערכת הזרה ולחזור לחלונות המוכרת, בינתיים הסקריפט עובד רק ב- x/ubuntu

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 16:58
נושא ההודעה:

ציטוט:
ממליץ לשלוח את הסקריפט למי שמעוניין להתחיל לעבוד בלינוקס, זה יכול להיות מה שימנע ממנו להתייאש מהמערכת הזרה ולחזור לחלונות המוכרת, בינתיים הסקריפט עובד רק ב- x/ubuntu

חחחחחחחחחח.........
איזה שטויות. עדיין לא שמעתי אפילו על אדם אחד שחזר לחלונות בגלל שצריך להתקין כמה חבילות. בסופו של דבר אנשים צריכים לדעת לעבוד עם חבילות או לערוך כמה קבצים.
מה אם מישהו יצטרך להתקין משהו שאין בסקריפט? הוא יצטרך להתחנן שתעשה לו סקריפט מיוחד לצרכיו?

כל מה שהסקריפט שלך עושה זה להטעות משתמשים חדשים...

חזרה לתוכן הדיון
MaximBלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/03/2007 · הודעות: 333 ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 17:24
נושא ההודעה:

זה נראה נחמד אבל...
האם הדריברים של כרטיס המסך הם קניניים או לא ? כי הדרברים הקניניים עובדים הרבה יותר טוב אצלי - משתמש ב ATI

ואם אני לא רוצה שיתקין לי אקספלורר - אני יכול לבטל את האפשרות הזאות במהלך הרצת הסקריפט ולהמשיך להתקין את כל הדברים האחרים ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 18:53
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

חחחחחחחחחח.........
איזה שטויות. עדיין לא שמעתי אפילו על אדם אחד שחזר לחלונות בגלל שצריך להתקין כמה חבילות. בסופו של דבר אנשים צריכים לדעת לעבוד עם חבילות או לערוך כמה קבצים.
מה אם מישהו יצטרך להתקין משהו שאין בסקריפט? הוא יצטרך להתחנן שתעשה לו סקריפט מיוחד לצרכיו?

אני מכיר כמה שבגלל זה נמנעים מלעבור,
אני מודה לך על הברכות.

ולשאלתו של MAXDDARK,
הדרייברים אכן קנייניים,
ואפשרות הבחירה תבוא רק בעדכון הבא לצערי,

אייל

חזרה לתוכן הדיון
MaximBלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/03/2007 · הודעות: 333 ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 18:59
נושא ההודעה:

תודה על תגובתך אך נותרו עוד שאלות בפי :
אם הדריברים של כרטיס המסך כבר מותקנים אצלי, הוא יתקין אותם שוב או יעבור להתקנה הבאה ?
והאם הסקריפט משנה את קובץ ה .XORG שכן בכידי שהדריברים יעבדו צריך עוד לשנות של כמה שורות.

חזרה לתוכן הדיון
רם-און אגמוןאורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 19:01
נושא ההודעה: כל הכבוד לך על המאמץ.

פשוט כל הכבוד, אתה ממלא חוסר עבור המשתמשים הישראלים.

היוזמה שלך ברוכה, המשך ככה, אני אשתמש בסקריפט כל פעם שאתקין למישהו אובנטו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 19:02
נושא ההודעה:

ציטוט:
אני מכיר כמה שבגלל זה נמנעים מלעבור,
אני מודה לך על הברכות.

לא הגבת לטיעון המרכזי:
נניח שהם ישתמשו בסקריפט הזה, מה יקרה אם הם יצטרכו להתקין משהו שאין בסקריפט? הם יצטרכו להתחנן שתהנדס להם סקריפט מיוחד לצרכיהם?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 19:04
נושא ההודעה:

MAXDDARK :
תודה על תגובתך אך נותרו עוד שאלות בפי :
אם הדריברים של כרטיס המסך כבר מותקנים אצלי, הוא יתקין אותם שוב או יעבור להתקנה הבאה ?
והאם הסקריפט משנה את קובץ ה .XORG שכן בכידי שהדריברים יעבדו צריך עוד לשנות של כמה שורות.

אם הדרייברים כבר מותקנים הם לא יותקנו שוב,
מה שהחלק הזה בסקריפט עושה זה בסה"כ להריץ את הפקודה:
קוד:
sudo restricted-manager --check-composite

בכך הוא בעצם פונה אל הRestricred Driver Manager ואומר לו למעשה "בדוק האם יש דרייברים שדורשים התקנה, אם יש תציע להתקין אותם" (אפילו יצא תיאור נחמד).

לרם-און, אני מודה לך על דברי השבח.

ולאורח, אם הוא יירצה להתקין משהו שלא נמצא בסקריפט, וסביר להניח שירצה הוא תמיד יכול לעשות את זה בעצמו, במידה והוא לא ידע איך, הוא תמיד יכול לשאול פה, הרי בשביל להשיג את הסקריפט הוא היה צריך להגיע לפה מלכתחילה,
אין סיבה שזה יגרום למשתמשים להפסיק להתקין דברים בעצמם אלא פשוט יתן להם עזרה קלה בתחילת הדרך.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 20:27
נושא ההודעה:

הסקריפט לא יעבוד לכל אחד, אצלי למשל עובדים רק הדרייברים האחרונים מהאתר ati ולא הדרייברים מהמאגרים של אובונטו.
בנוסף, כדי שבריל יעבוד חלק מהמשתמשים צריכים xgl האם הסקריפט מזהה מי צריך ומתקין?

ועוד דבר מה לגבי התקנת ubuntu-restricted-extras והוספת מאגרי universe multiverse רצוי שהסקריפט ידע לעשות גם את זה, כיוון שזה בעיקר מה שמתסכל משתמשים חדשים, העובדה שאין פלאש, פונטים של ווינדוס קודקים לסרטים ו mp3
בקיצור למשתמשים חדשים הייתי מציע לחכות עם התקנת הסקריפט, ולשמוע קודם תגובות לגבי איך הוא עובד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 21:27
נושא ההודעה:

Anonymous :
הסקריפט לא יעבוד לכל אחד, אצלי למשל עובדים רק הדרייברים האחרונים מהאתר ati ולא הדרייברים מהמאגרים של אובונטו.
בנוסף, כדי שבריל יעבוד חלק מהמשתמשים צריכים xgl האם הסקריפט מזהה מי צריך ומתקין?

ועוד דבר מה לגבי התקנת ubuntu-restricted-extras והוספת מאגרי universe multiverse רצוי שהסקריפט ידע לעשות גם את זה, כיוון שזה בעיקר מה שמתסכל משתמשים חדשים, העובדה שאין פלאש, פונטים של ווינדוס קודקים לסרטים ו mp3
בקיצור למשתמשים חדשים הייתי מציע לחכות עם התקנת הסקריפט, ולשמוע קודם תגובות לגבי איך הוא עובד.

מה שבעצם אתה מציע הוא להתקין linux mint .

חזרה לתוכן הדיון
רם-און אגמוןאורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 22:04
נושא ההודעה: אין דבר כזה פתרון שמתאים לכל אחד

אני לא חושב שזה אמור להפתיע, אבל שום פתרון לא מתאים לכל אחד. אפילו לינוקס לא מתאימה לכל אחד. (למשל, אנשים בלי מחשב Smile.

אבל פתרון חלקי עדיף מאין פתרון בכלל. ואם למישהו יש בעיות עם הסקריפט, אני חושב שבמיטב המסורת של הקוד הפתוח הוא מוזמן לעשות את המתבקש ולשנות אותו.

למשל, להוסיף הרחבה בנושא של תוכנות קנינייות, לאפשר התקנה מלאה של הכל, להוסיף הבהרות וכו'.

במקום להקליד מילים בעברית ולהעיק על הכותב, אפשר לגשת למלאכה ולשפר. אם אף אחד לא היה מצטרף ללינוס ובמקום זה היו מעיקים עליו בשאלות "בשביל מה זה טוב", ו-"מי יעזור לך אם אין בנושא הזה כסף" היינו חלילה וחס עדיין משתמשים בחלונות.

חזרה לתוכן הדיון
Dr.Whoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/03/2007 · הודעות: 51 ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 22:19
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

חחחחחחחחחח.........

אני לא מסכים, הטיעון הכי פופולרי ששמעתי מאנשים שניסיתי להעביר ללינוקס הוא "אין לי כוח" והסקריפט הזה הוא בדיוק מה שידחוף אותם כי הוא נותן אפשרות להנות מהמערכת לפני שמתחילים לשבור את הראש על איך מפעילים אותה - המוטיבציה כבר תגיע כשהם יראו את המערכת בפעולה.
כמובן שלכל אחד מכם יש צרכים שונים שהסקריפט לא ממלא את כולם אבל אתם חייבים לנסות לראות אותו דרך העיניים של משתמש חדש, לדעתי הוא יכול רק להועיל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 22:37
נושא ההודעה:

ציטוט:
אני לא מסכים, הטיעון הכי פופולרי ששמעתי מאנשים שניסיתי להעביר ללינוקס הוא "אין לי כוח" והסקריפט הזה הוא בדיוק מה שידחוף אותם כי הוא נותן אפשרות להנות מהמערכת לפני שמתחילים לשבור את הראש על איך מפעילים אותה - המוטיבציה כבר תגיע כשהם יראו את המערכת בפעולה.

ה"אין לי כוח" בה לא מהסיבה שאין להם כוח ללמוד להתקין תוכנות בלינוקס אלא מהסיבה שטוב להם בחלונות והם לא רוצים לעבור למשהו חדש.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 22:48
נושא ההודעה:

Anonymous :

לא אמורה להיות סיבה שהדרייברים לא יעבדו אצלך, כנראה שזה נובע מבעיה מקומית.
כרגע אני לא רואה שהסקריפט יוסיף מאגרים לא יציבים במיוחד,
פונטים של ווינדווס הסקריפט כן מתקין כחלק מההתקנה של איטנרנט אקספלורר בעברית (דאגתי להוסיף את זה כי אחרת הממשק לא עובד,
לקודקים יש את VLC, סקריפט להתקנת פלאש יש באוטומטיקס, כך שלא ראיתי טעם להוסיף לסקריפט,
כמו שרם-און אמר, אתה מוזמן להוסיף ולשפר את מה שאתה רוצה,
בקשר לאמינות של הסקריפט-הוא נבדק על מערכת וירטואלית והוא אכן עובד.

ציטוט:
ציטוט:

ה"אין לי כוח" בה לא מהסיבה שאין להם כוח ללמוד להתקין תוכנות בלינוקס אלא מהסיבה שטוב להם בחלונות והם לא רוצים לעבור למשהו חדש.

אני לא מסכים איתך ה"אין לי כוח" זה בגלל שהם לא מכירים שום דבר אחר, אבל אם מנסים "להעביר" אותם ללינוקס לא כדאי לנסות להקל על ההתחלה?. אחר כך הם כבר יסתדרו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 23:07
נושא ההודעה:

ציטוט:
אני לא מסכים איתך ה"אין לי כוח" זה בגלל שהם לא מכירים שום דבר אחר, אבל אם מנסים "להעביר" אותם ללינוקס לא כדאי לנסות להקל על ההתחלה?. אחר כך הם כבר יסתדרו.

אם העיניין מגיע ל"להעביר" אז זה תמיד יגמר לא טוב אל משנה כמה סקריפטים תכתוב לאדם ההוא. אם אתם רוצים שמישהו יעבור ללינוקס צריך לתת לו הרגשה שאתם עושים לו טובה ולא לבוא בגישה של "להעביר". כאשר האדם בעצמו מבקש ממני לעזור לו ולהתקין לו לינוקס אז אחד הדברים הראשונים שאני מסביר לאותו אדם אחרי שאני מקנפג לו את המערכת באופן בסיסי זה איך לחפש ולהתקין תוכנות. חשוב להסביר את זה בהתחלה כדי שאנשים לא ישתמשו בגישה החלונאים (לחפש את אתר התוכנה ולהוריד ממנו).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/06/2007 - 23:12
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

אם העיניין מגיע ל"להעביר" אז זה תמיד יגמר לא טוב אל משנה כמה סקריפטים תכתוב לאדם ההוא. אם אתם רוצים שמישהו יעבור ללינוקס צריך לתת לו הרגשה שאתם עושים לו טובה ולא לבוא בגישה של "להעביר". כאשר האדם בעצמו מבקש ממני לעזור לו ולהתקין לו לינוקס אז אחד הדברים הראשונים שאני מסביר לאותו אדם אחרי שאני מקנפג לו את המערכת באופן בסיסי זה איך לחפש ולהתקין תוכנות. חשוב להסביר את זה בהתחלה כדי שאנשים לא ישתמשו בגישה החלונאים (לחפש את אתר התוכנה ולהוריד ממנו).

אז הסקריפט גם משתלב עם הגישה שלך, תוכל להשתמש בסקריפט כדי לחסוך מאמץ בקנפוג המערכת בעצמך.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/06/2007 - 14:22
נושא ההודעה: Re: אין דבר כזה פתרון שמתאים לכל אחד

רם-און אגמון :
אני לא חושב שזה אמור להפתיע, אבל שום פתרון לא מתאים לכל אחד. אפילו לינוקס לא מתאימה לכל אחד. (למשל, אנשים בלי מחשב Smile.

אבל פתרון חלקי עדיף מאין פתרון בכלל. ואם למישהו יש בעיות עם הסקריפט, אני חושב שבמיטב המסורת של הקוד הפתוח הוא מוזמן לעשות את המתבקש ולשנות אותו.

למשל, להוסיף הרחבה בנושא של תוכנות קנינייות, לאפשר התקנה מלאה של הכל, להוסיף הבהרות וכו'.

במקום להקליד מילים בעברית ולהעיק על הכותב, אפשר לגשת למלאכה ולשפר. אם אף אחד לא היה מצטרף ללינוס ובמקום זה היו מעיקים עליו בשאלות "בשביל מה זה טוב", ו-"מי יעזור לך אם אין בנושא הזה כסף" היינו חלילה וחס עדיין משתמשים בחלונות.

אני מודה לך על התמיכה, אכן יכול להיות אתגר לנסות להתקין לינוקס בלי מחשב Very Happy

והערה חשובה:
לא להפעיל את הסקריפט בתור משתמש ROOT,

יש סיבה שלפני פקודות מסוימות יש Sudo ולפני אחרות אין,
הפעלת הסקריפט בתור רוט תוביל לזה שההרחבות לפיירפוקס יותקנו על פרופיל הרוט וIE4linux לא יותקן על מחיצת הבית.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. EyalFisher
  2. אורח